کنکور ارشد فیزیک؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
genius-man

نام: احمد رضا

محل اقامت: شیراز

سپاس: 2

تماس:

کنکور ارشد فیزیک؟

پست توسط genius-man »

باعرض سلام خمت همه ی دوستان

من دانشجوی ترم 4 مهندسی مکانیک هستم،برای ارشد به دلیل علاقه زیادی که به رشته فیزیک دارم دوست دارم کنکور فیزیک بدم و در این رشته ادامه تحصیل بدم.الآن نمی دونم از کجا و کدوم کتاب شروع کنم،خواهشآ اگر میتونید کمکم کنید.در ضمن رتبه ام باید حتمآ زیر صد بشه.
"Imagination is more important than knowledge"
Albert Einstein

تصویر

تصویر

raha.72

نام: reihane

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 12

تماس:

Re: کنکور ارشد فیزیک؟

پست توسط raha.72 »

سرفصل هایی که باید مطالعه کنید:فیزیک پایه ۱،۲،۳ ریاضی۱،۲ معادلات مکانیک تحلیلی ریاضی فیزیک کوانتوم الکترومغناطیس و مکانیک اماری و فیزیک جدید هستش که به گمونم بعضیاش هم با رشته ی مکانیک مشترک لست اگه در مورد مراجع دانشگاهی هم اطلاعاتی خواستین من درخدمتم
حلقه ی مضراب دل هرکه به انگشت داشت راز دل خسته را فاش به هر جا رساند

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

من هم دانشجوی مکانیک هستم و دقیقا میخوام همین کارو بکنم!
اولا دید مهندسی رو بذار کنار،تو دانشکده های ریاضی و بخصوص فیزیک سرکلاسها برو و با اساتید حرف بزن،درگیر مسایل باش و اگه ریاضیات خوبی نداری فیزیک رو کنار بذار
عمیق و دقیق باش،اول ریاضی 2 رو به طور کامل یاد بگیر و بعد آروم آروم سراغ ارفکن برای ریاضی فیزیک برو و سعی کن دقیقا مفاهیم رو دونه دونه یاد بگیریو از کنار هیچکدوم رد نشی.اگه مشکلی داشتی من کمکت میکنم و دوستان دیگه هم قطعا هستند.تا ریاضی یاد نگرفتی فیزیک نخون و اگه احساس کردی ریاضی رو دوست نداری یا نمیتونی یاد بگیری سراغ فیزیکد نرو
ساعات بیکاری مقالات فیزیک بخون و سعی کن علاقت رو مشخص کنی.وقتی ریاضی رو خوب یادگرفتی سرغ فیزیک های پایه برو و خیلی بیش از بحثهای مهندسی که یادت دادن خودت هالیدی ها رو خوب بخون
درنهایت مکانیک کلاسیک،فیزیک جدید،الکترومغناطیس و کوانتوم مکانیک رو شروع کن و پیشنهاد میکنم این دروس رو تنهایی نخون چون به شدت باعث کج فهمی و بدفهمی اونها میشه
یادت باشه شاید با خوندن یسری سرفصل کنکور قبول شی اما اگه به فیزیک علاقه داری کاری کن که وقتی سر کلاسهای ارشد رفتی و بقل دست دانشجویی با کارشناسی فیزیک نشستی نفهمه تو یروزی مهندس بودی!
درضمن درسهای مهندسی رو بذار کنار واگه هم شنیدی سرفصلهای یکیه توجهی نکن،فیزیک نگاه فیزیکی و شاید مهمتر از اون دیدگاه ریاضیاتی میخواد...توی رشته های مهندسی این چیزهای رو بما یاد نمیدن دوست من!و این فاجعه علم مهندسیه!!
کار بسیار سختی درپیش داری.نمیخوام نا امیدت کنم اما من جاهایی نا امید شدم ولی دست از کار برنداشتم و نمیدارم امیدوارم شما هم موفق باشی
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

البته این چیزهایی که گفتم استاندارد های یه دانشجوی فیزیک خوب در همه جاست
گرچه امروز در کشور ما بهش اهمیت چندانی نمیدن...ولی بازهم بنظر من هرکسی باید کار درست رو انجام بده ،چه دیگران انجامش بدن و چه ندن
موفق باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
جمیکس

سپاس: 7

پست توسط جمیکس »

ویستاM نوشته شده:البته این چیزهایی که گفتم استاندارد های یه دانشجوی فیزیک خوب در همه جاست
گرچه امروز در کشور ما بهش اهمیت چندانی نمیدن...ولی بازهم بنظر من هرکسی باید کار درست رو انجام بده ،چه دیگران انجامش بدن و چه ندن
موفق باشید
سلام با سپاس منم دانشجوی برق هستم ولی ارشدو میخوام در زمینه فیزیک بخونم برای همه کسایی که تو این راه با همیم آرزوی موفقیت دارم. smile027
فرزندی نمیخواهم مگر از جاودانگی

sorsel

محل اقامت: شیراز

سپاس: 7

تماس:

پست توسط sorsel »

اولویت اولت باید این باشه که سطح ریاضی رو به جای خوبی برسونی و بعدش مسئله هم زیاد حل کن

ارسال پست