محاسبه نیروی وارد بر جسمی از سه بعد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ssokoot

نام: عاطفه علایی

محاسبه نیروی وارد بر جسمی از سه بعد

پست توسط ssokoot »

سلام کسی میدونه چطور اندازه نیروی وارد بر جسمی که از سه بعد بهش نیرو وارد میشه را حساب کنم
میخوام نیروی وارد ر یک بار را که در گوشه ی یک مکعب قرارگرفته را در حالی حساب کنم که از بارهای موجود در هفت وجه دیگه مکعب بهش نیرو وارد میکنن را حساب کنم اگه کسی میدونه چطوری میشه لطفا کمکم کنه

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

Re: محاسبه نیروی وارد بر جسمی از سه بعد

پست توسط mrfane »

دوست عزیزم؛
شما وقتی می خواهی نیرو را در 2 بعد حساب کنی چکار می کنی؟ در محل جسم، محورهای x و y را رسم می کنیم، سپس همه نیروها را روی این دو محور تجزیه می کنیم. از این به بعد مساله یک بعدی است و راحت حل می شود.
در سه بعد هم همین طور است. محور های x و y و z را رسم کن. همه نیروهایی که به جسم وارد می شوند را تجزیه کن. هر نیرو سه مؤلفه دارد. حالا شما 3 تا مساله یک بعدی داری که به راحتی حل می شوند.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

ssokoot

پست توسط ssokoot »

ممنون. ولی نمیتونم درک کنم که برای برایندشون زاویه را چی قرار بدم و در آخر برایند رابه چه سمتی بکشم با چه زاویه ای وبالاخره نیروچقدر میشه

نمایه کاربر
كوير

محل اقامت: ساری

سپاس: 35

تماس:

پست توسط كوير »

تو اول بیا ببین نیروهایی که وارد میشن در چه جهتی هستن و چه اندازه..در راستای سه محور اصلی اونها رو تجزیه کن... بعد با هم جمعشون کن ببین در راستای سه محور چه نیروهایی داری ... بعد برآیندشون رو حساب کن...
فکر کنم متن اصلی سوال رو بزاری راحتتر راهنمایی میشی...
تو هم یک روز بزرگ میشی میری تا شهر رویاها
به یاد خونه میافتی چشات میشه مثل دریا
به یاد امشب و هر شب که من ویرون و آواره
نشستم تا سحر بیدار به پای تو و گهواره

ssokoot

پست توسط ssokoot »

ممنون از راهنماییت راستش میخوام اثبات کنم که نیروی وارد بر بارها در یک جسم به نحوی توزیع شده که باعث میشه در چگالی سطحی بار بارها در گوشه های مکعب جمع بشن درواقع بین من و استادم سر این موضوع که چرا بارهایی که در گوشه مکعب جمع میشن خودشون را دفع نمیکنن بحث شد استادهم اثباتش را به گردن خودم انداخت حالا میخوام یه تعداد خاص از بارها را در نظر بگیرم و نیروی وارد بر هرکدوم را مشخص کنم تا ببینم بالاخره چطور ممکنه نیروی دافعه بارهای موجود در گوشه های دیگر مکعب بریک بار بر نیروی دافعه بارهای موجود در همون گوشه فایق بیاد
اگه کسی میتونه لطفا بیشتر کمک کنه...

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

خوب اگه درک مسءله 3 بعدی یکم برات سخته از تقارن استفاده کن.طبق تقارن نیروی وارد بر ای بار باید در راستای قطر مکعب باشه

نمایه کاربر
mrfane

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

پیشنهاد می کنم مساله را 2 بعدی برریب کنی. یعنی فرض کن یک مربع تخت داری. بررسیش خیلی ساده تر میشه
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

ssokoot

پست توسط ssokoot »

اینم حرفیه ولیچون توی مکعب در یک گوشه 3برابر بیشتر نیرو به باری که در یک گوشه مربع قرار گرفته وارد میشه نظر من این بود که توی مکعب بر خلاف مربع رانش در گوشه ها بیشتره پس توی مکعب نباید بارها در گوشه قرار بگیرند البته این نظر منه که میدونم کاملا اشتباهه و همون گوشه قرار میگیرند در واقع این که چرا در مکعب هم مثل مربع بارها در گوشه قرار میگیرند یعنی زاویه نیرو اینقدر تاثیرگذاره که بر رانشی به این بزرگی غلبه داره؟

ارسال پست