آینده شغلی فیزیک ماده چگال

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Mahsa HM

آینده شغلی فیزیک ماده چگال

پست توسط Mahsa HM »

من الان دوسال ونیم که دانشجوی رشته فیزیک جامدات هستم.
بنظرمن خیلی رشته قشنگیه فقط ای کاش بعدازاین همه زحمتی که میکشیم بتونیم یه کارخوب پیداکنیم.
چون واقعا ناراحت میشم وقتی که کسی که هیچ اطلاعاتی ازاین رشته نداره راجع به رشته من اظهارنظرمیکنه ومیگه که بازار کارنداره.... smile049 ویه رشته ای مثل فیزیک را با بهداشت محیط مقایسه میکنندومیگن که توی بهداشت راحت کارپیدامیشه....
واقعا بدم میادکه بنشینم وببینم که همه میگن که تواشتباه کردی که تجربی نخووندی تا الان حداقل می تونستی پرستاری بخوونی وبعدشم بری سرکار...ولی تو فیزیک چی....اخرش که چی....هیچی smile054

Physicist2

نام: somayeh Ahmadkhani

Re: آینده شغلی فیزیک ماده چگال

پست توسط Physicist2 »

تو مقطع تحصیلات تکمیلی و بالاتر اگر همچنان به فیزیک عشق بورزید و خواهان ادامه پژوهش در این زمینه باشید متوجه این قضیه خواهید شد که بهتره این علاقه رو با کار قیاس نکنید متاسفانه بدجور باب شده که ما درس می خونیم تا کار کنیم. می تونیم در راستای درس خوندن کار هم کرد فقط خودمون رو به این مقید نکنیم که بذار تموم کنم بعد برم سر کار
الان وقتشه برید دنبال کار ولی در راستای کار درستو نو هم بخونید کسانی که می خوان درس رو تموم کنن و برن سر کار یا حتی زندگیشونو شروع کنن (ازدواج کنن ) طبق گفته روانشناسان انسانهای یک بعدی هستن.
بذارید از درس خوندن و فیزیک لذت ببرید. مثل هنر در جانب زندگی اینطوری هم میتونید در زندگی موفق باشید هم در تحصیل. حرف دیگران هم براتون اهمیت نخواهد داشت به هر صورتی از زندگی لذت ببرید حتی با خوندن فیزیک اگه زندگیتون دلنشین میشه. نگذارید عشق و علاقتون با مسائل حاشیه ای جلوه ی خودشو از دست بده.
موفق باشید

Somaye k

Re: آینده شغلی فیزیک ماده چگال

پست توسط Somaye k »

سلام وقتتون بخیر،من در حال حاضر دانشجوی ارشد فیزیک ماده چگال هستم و چطور بگم هیچگونه علاقه ای در این زمینه ندارم با اینکه دانشگاه تهران هم میخونم اما نمیتونم خودمو راضی کنم ادامه بدم و واقعا مسئله مهم زندگی من کاره چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

ارسال پست