تغییر آمپر در دستگاه الکتریکی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
sajjadas

تغییر آمپر در دستگاه الکتریکی

پست توسط sajjadas »

دستگاه الکتریکی با اداپتور 12 ولت و نیم امپر کار می کند.
اگر یک اداپتور 12 ولت 2امپر به جای اداپتور اصلی به ان وصل کنیم دستگاه میسوزد یا به کار خود ادامه خواهد داد؟

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: تغییر آمپر در دستگاه الکتریکی

پست توسط You-See »

سلام.
هیچ مشکلی پیش نمیاد. خیالتون راحت
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

sajjadas نوشته شده:دستگاه الکتریکی با اداپتور 12 ولت و نیم امپر کار می کند.
اگر یک اداپتور 12 ولت 2امپر به جای اداپتور اصلی به ان وصل کنیم دستگاه میسوزد یا به کار خود ادامه خواهد داد؟

همان گونه که دوستمون اشاره کردند، دستگاه شما برای کارکرد درست، به یک میزان انرژی الکتریکی مشخصی نیاز دارد.( به فرض دارای ولتاژ کار 12 ولت و 6 وات است). پس چنانچه یک منبع ولتاژ 12 ولت و 1000 آمپر هم به آن متصل کنید، مشکلی پیش نمی آید و دستگاه به اندازه ای که جریان الکتریکی نیاز دارد، از آن می کشد. البته از نظر فنی، این کار چندان اصولی نیست و کمی مثل این می ماند که با یک بولدوزر ، برویم مسافر کشی !
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
sajjadas

پست توسط sajjadas »

بله ممنون از شما
بعد اگه مثلا این دستگاه من نیم امپر باشه و اداپتور سه امپری وصل کنم اون اداپتور همیشه دو و نیم امپر را هدر خواهد داد؟ یا اونم فقط نیم امپر از جریان برق استفاده خواهد کرد؟

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

آمپر روی آداپتور یعنی حداکثر توانی که به شما می ده (توان = ولت ضرب در آمپر)، اگر کمتر جریان بخواهید کمتر توان می کشه. بقیه ای نداره که هدر بده.

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

پست توسط Aryan_M »

شما تعریف آداپتور را دقت کن.
آداپتور که می گیم یک منبع ولتاژ است.
یعنی ولتاژ آن همواره ثابت است.
البته تا زمانی ثابت است که بتواند انرژی مصرف کننده را تامین کند.
وقتی آداپتور نوشته 2 آمپر یا 3 آمپر , منبع جریان نیست. بلکه یعنی اگر مصرف کننده بخواد بیشتر از مثلا 3 آمپر بکشه اصلا آداپتور بهش 3 آمپر نمی ده یا ممکنه 3 آمپر بده و ولتاژ افت کنه یا ممکنه فیوز بپره.
منبع نمی تواند هم زمان هم منبع ولتاژ باشد هم منبع جریان .
این متناقض است.
مثلا فرض کن یک منبع ولتاژ 1 ولتی داریم که هم زمان منبع جریان 1 آمپری باشد حالا شما یک مقاومت 10 اهمی بهش وصل کن. آیا امکان داره که از یک مقاومت 10 اهمی 1 آپر عبور کنه در حالی که 1 ولت بهش وصل شده باشه؟

مصرف کننده نیاز به منبع ولتاژ 12 ولتی دارد و مقاومت مصرف کننده توسط خود مصرف کننده تعیین می شود. حالا شما آدامپتو 1 گیگا آمپری بهش وصل کن. وقتی مقاومت مصرف کننده 24 اهم باشه و به منبع ولتاژ 12 ولت وصل بشه حتما حتما 0.5 آمپر می کشه.

آداپتور های موجود اکثرا سویچینگ هستن و تلفاتشون در بیشتر رنجشون کمتر از 10-20% هستش.
یعنی شما اگر 6 وات انرژی بگیری حدودا 0.6 وات انرژی در آداپتور تلف می شود.
آخرین ویرایش توسط Aryan_M جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۷, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

البته تو ضرب کردنتون بیشتر دقت کنید.

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

پست توسط Aryan_M »

You-See نوشته شده:البته تو ضرب کردنتون بیشتر دقت کنید.

اصلاح شد.

نمایه کاربر
sajjadas

پست توسط sajjadas »

سپاس از شما

new_boy

پست توسط new_boy »

سلام
این مطالبی که گفتید ، در مورد باتری هم صدق میکنه ؟
من میخوام یه دوربین امنیتی که خودش آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر داره رو به باتری ماشین ۱۲ ولت ۱۰۰ آمپر وصل کنم .
مشکلی پیش نمیاد ؟

نمایه کاربر
ghm

محل اقامت: شیراز

سپاس: 144

تماس:

پست توسط ghm »

new_boy نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۹/۱۱ - ۲۱:۱۷
سلام
این مطالبی که گفتید ، در مورد باتری هم صدق میکنه ؟
من میخوام یه دوربین امنیتی که خودش آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر داره رو به باتری ماشین ۱۲ ولت ۱۰۰ آمپر وصل کنم .
مشکلی پیش نمیاد ؟
بله صدق میکنه.
نه نمیاد.
˙ ·٠•♥ السلام علی بقیه الله فی ارضه ♥•٠·˙

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

آمپر برای یک سیستم مصرف کننده مهمه بفرض کنید شما یک دینامی دارین که 220 ولت برق نیاز راه انداختنش هست ولی با آمپراژ 27 یعنی حداقل باید 27 امپر جریان برای مصرفش تامین بشه البته زیر این آمپر هم قطعا کار خواهد کرد ولی با رفتن تحت فشار در اولین لحظه خواهد سوخت .
اما وقتی از یک سیستم برای تامین برق برای این دینام استفاده میکنید که آمپر 40 رو تامین میکنه دینام فقط جریان لازم را میکشه یعنی اضافه بار آمپر تلف خواهدشد و هیچ آسیبی برای سیستم ندارد. و این اصول کلی هست اما برای بعضی از سیستم هایی که حساس هستد برای میان مغناطیسی جرایان بالا که باعث ایجاد میدان مغناطیسی میشه برای قسمت الکترونیکیش صدمه دهنده هست یا سیستم هایی که در آنها محافظ جریان برای این کار صورت نگرفته البته این جریان ها جریان های بسیار بالایی هستند نه برای برق شهری و اینا مثل برق سه فازی برای آمپر ورودی تعیین‌کننده .حداکثر میزان الکتریسیته‌ای است که شارژر می‌تواند از خود عبور بده. این مقدار، بسیارمهمه و با واحد استاندارد اندازه‌گیری جریان الکتریسیته یعنی میلی‌آمپر سنجیده می‌شود (هر ۱۰۰۰ میلی‌آمپر=۱ آمپر) . اگر شارژر گوشی شما ۲ آمپری است ، از شارژر مخصوص همان گوشی استفاده کنید .استفاده از شارژر با آمپر پایین‌تر آسیبی به گوشی شما نمرسونه؛ فقط برای شارژ شدن کامل زمان زیادی از شما می‌گیره. اما شارژرهایی با آمپر بالا به باتری گوشی شما آسیب بسیار زیادی وارد میکنه
من مثالی از همین موتور براتون بزنم مکانیک
ولتاژ به عنوان سرعت انتخاب میکنم
آمپر به عنوان HP (اسب بخار) میکنم
سرعت بیش از حد (ولتاژ): بنابراین، اگر در جاده ای پر از دست انداز سفر می کنید که حداکثر سرعت مجاز (حداکثر امتیاز ولتاژ یک دستگاه) مثلاً 12 کیلومتر در ساعت با سرعت 24 کیلومتر در ساعت هست، مهم نیست که چقدر قدرتمنده. اون موتور است. ماشین نابود می شود زیرا سرعت برای آن جاده بسیار زیاده
اسب بخار (آمپر) بیش از حد: اگر با سرعت توصیه شده 12 کیلومتر در ساعت حرکت می کنید، می توانید یک موتور 50 اسب بخار یا 500 اسب بخار داشته باشید، ماشین شما خوب خواهد بود.
در اینجا یک استثنا وجود داره، اگر موتور شما HP بسیار بسیار پایینی داشته باشه هنگام مواجهه با اولین ضربه، موتور قادر به حفظ سرعت 24 مایل در ساعت نخواهد بود، به طور طبیعی سرعتش را کاهش می دهد یا حتی متوقف می شود و ماشین شما را نجات میده
تصویر

نمایه کاربر
ghm

محل اقامت: شیراز

سپاس: 144

تماس:

پست توسط ghm »

تمام وسایلی که برای آنها ولتاژ مجاز الکتریکی تعیین شده قابلیت اتصال به یک منبع ولتاژ بینهایت آمپر را دارند.
˙ ·٠•♥ السلام علی بقیه الله فی ارضه ♥•٠·˙

kamaly

تغییر آمپر به میلی آمپر در آمپر متر

پست توسط kamaly »

سلام وقتتون بخیر
ببخشید من یه آمپر متر آنالوگ ۱۰۰۰ آمپر دارم ولی میخوام برای اندازه گیری دقیق و ثابت یک مدار محدوده اندازه گیری اون رو به ۱۰۰۰ میلی آمپر تغییر بدم.
آیا راهی هست که بشه با ساخت یک مدار خاص جریان آمپر رو هزار برابر تقویت کرد که بشه اندازه گیریش کرد یا روشی که حساسیت خود آمپر متر رو تغییر داد؟
لازم به ذکر هست که آمپر متر هیچگونه برد الکترونیکی نداره و کاملا مکانیکی هست.
یک بار هم بدون شنت بهش ۴ آمپر دادم و اون ۲۵۰ آمپر بهم نشون داد.
در ضمن من قصد تغییر سیم پیچش رو ندارم چون بعدا به رنج ۱۰۰۰ آمپرش نیاز دارم فقط میخوام بدونم بدون دست زدن به سیم پیچش قابل تغییر محدوده هست یا خیر.
با تشکر

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

سلام. معمولا نمی شه، برعکسش رو به راحتی می شه انجام داد ولی معمولا آمپرمتر رنج بالا رو نمی شه برای رنج پایین به کار برد.
چرا میگم معمولا، چون ممکنه اصلا آمپرمترتون خودش در اصل میلی آمپرمتر باشه و با شنت و مقاومت تبدیلش کرده باشن به رنج بالا.
اگر مثلا تعداد دورهای سیم پیچش کم باشه، و نتونه مثلا میدان مغناطیسی مناسبی ایجاد کنه، نمی تونه در اون رنج پایین جواب بده.
یک کار دیگه هم شاید بتونید کنید، این که آهنربای پشتش رو قوی تر کنید. البته این یعنی دست زدن به ساختارش و صد البته از تنظیم دراوردنش.

به نظر من یک میکرو آمپرمتر تهیه کنید، راحت تر باشید. یک میکرو آمپرمتر خیلی خوب در محدوده قیمتی 500 600 تومن می تونید تهیه کنید، البته در این تاریخ.

ارسال پست