منفی بودن انرژی مکانیکی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

kleppner

نام: kleppner

سپاس: 2

Re: منفی بودن انرژی مکانیکی

پست توسط kleppner »

متاسفم ولی حتی یک ذرههم جواب منو ندادین . smile012 smile012 smile012 smile012 smile012 smile012 من اصلا از واحد نیرو یا ریاضیات حرف نزدم اونها رو که خودمم بلدم . من دارم می پرسم که اصلا ما قبول کردیم که اگر حرکت ما باکاهش یا افزایش انرژِی همراه باشه پس نیرو و شتاب داشته ولی من سوالم اینه که پس چرا میشه از نیرو نسبت به زمان انتگرال گرفت؟ آخه منطقیه که F=F(x) باشه .... smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034

aliroozi.81

نام: Ali Roozi

Re: منفی بودن انرژی مکانیکی

پست توسط aliroozi.81 »

kleppner نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۸:۰۱
چطور میشه که انرژی مکانیکی یک جسم منفی باشه؟چونکه توی صفحه 228 کتاب کلپنر یک نمودار انرژی برای نیروی جذب کننده رسم کرده و 2 حالت رو توضیح میده که یکیش اینه که انرژی مکانیکی(E)منفی باشه......ولی خب آخه چطور ممکنه؟؟یا حتی انرژی پتانسیل یا جنبشی؟؟؟!!!!! smile032 smile032 smile032 smile032
انرژی یا هست یا نیست منفی بودن انرژی اصلا معنی نداره
انرژی مکانیکی مجموع انرژی جنبشی و پتانسیله
انرژی پتانسیل در یک نقطه تعریف نشده و معنایی نداره چه مثبتش چه منفیش و فرمول u=mgh برای محاسبه دلتا یو هستش نه انرژی پتانسیل در یک نقطه خاص برای ما اختلاف انرژی پتانسیل مهمه پس نمیتونیم بگیم انرژی پتانسیل در یک نقطه منفیه و ممکنه انرژی مکانیکی منفی باشه انرژی جنبشی هم با توجه به فرمول همیشه نا منفیه

ارسال پست