برخورد كشسان

Re: برخورد كشسان

نوشتهاز سوی jhvh191 در جمعه 25 فروردين 1396 - 11:44

nimafat نوشته است:
You-See نوشته است:چرا اندازه حرکت M1 رو نشه روی دو محور M1-M2 و M1-M3 تجزیه کرد؟
این طوری که کلا مساله حله

يوسف جان فكر كنم بطور كلي متوجه مسئله نشدي... اين تجزيه چه مشكليو حل ميكنه؟! اين مسئله از طرف جامعه علمي لاينحل اعلام شده... ولي من با مكانيسم مخصوصي حلش كردم و خيلي خوشحال ميشم اگه كسي بتونه نقدش كنه

نیما جان کاش رفرنس بدی
دارم علاقه مند میشم

سپـاس : 3

ارسـال : 5

نام نویسی: 92/12/16

ذکر نشده

نوشتهاز سوی nimafat در جمعه 25 فروردين 1396 - 12:36

jhvh191 نوشته است:
nimafat نوشته است:
You-See نوشته است:چرا اندازه حرکت M1 رو نشه روی دو محور M1-M2 و M1-M3 تجزیه کرد؟
این طوری که کلا مساله حله

يوسف جان فكر كنم بطور كلي متوجه مسئله نشدي... اين تجزيه چه مشكليو حل ميكنه؟! اين مسئله از طرف جامعه علمي لاينحل اعلام شده... ولي من با مكانيسم مخصوصي حلش كردم و خيلي خوشحال ميشم اگه كسي بتونه نقدش كنه

نیما جان کاش رفرنس بدی
دارم علاقه مند میشم

هادي جان داوود كاملا اشراف داره به قضيه..درواقع از امروز اين كار بطور مساوي متعلق به داوود و من هست. براتون توضيح ميده

سپـاس : 33

ارسـال : 75

نام: Nima
نام نویسی: 94/5/28

ذکر نشده

نوشتهاز سوی You-See در جمعه 25 فروردين 1396 - 12:47

منظور من اینه که اگر در لحظه برخورد توپ اول رو دو توپ در جهت های گفته شده در نظر بگیریم با اندازه حرکت های محاسبه شده که از تجزیه به دست میاد، اون وقت دو برخورد تکی خواهیم داشت در جهت های خودشون.
من اشکال کار رو فهمیدم ولی با تجزیه قبل از برخورد، می تونیم این شبیه سازی رو به خوبی انجام بدیم.
در لحظه برخورد می تونیم توپ اول رو دو توپ با همون جرم و البته با سرعت های تجزیه شده در نظر بگیریم که بصورت جداگانه دو برخورد انجام می دن.
بعد از محاسبه برخورد برای دو توپ سمت راست، و البته توپ های فرضی سمت چپ، برایند دو توپ فرضی می شه اندازه حرکت توپ اول.

می شه به مقاله ی لاینحل بودن این مساله ارجاع بدید؟ یعنی جایی که ادعا کرده این مساله حل تحلیلی نداره..
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

تصویر
نرم افزارهای مالی، بازرگانی، پخش و فروش مویرگی، .. "نیکان مهر مهان"
نرم افزار پخش مويرگي
نماد کاربر

سپـاس : 584

ارسـال : 775

نام: U30
شهر: تهران
نام نویسی: 93/5/19

مرد

نوشتهاز سوی nimafat در جمعه 25 فروردين 1396 - 13:21

You-See نوشته است:منظور من اینه که اگر در لحظه برخورد توپ اول رو دو توپ در جهت های گفته شده در نظر بگیریم با اندازه حرکت های محاسبه شده که از تجزیه به دست میاد، اون وقت دو برخورد تکی خواهیم داشت در جهت های خودشون.
من اشکال کار رو فهمیدم ولی با تجزیه قبل از برخورد، می تونیم این شبیه سازی رو به خوبی انجام بدیم.
در لحظه برخورد می تونیم توپ اول رو دو توپ با همون جرم و البته با سرعت های تجزیه شده در نظر بگیریم که بصورت جداگانه دو برخورد انجام می دن.
بعد از محاسبه برخورد برای دو توپ سمت راست، و البته توپ های فرضی سمت چپ، برایند دو توپ فرضی می شه اندازه حرکت توپ اول.

می شه به مقاله ی لاینحل بودن این مساله ارجاع بدید؟ یعنی جایی که ادعا کرده این مساله حل تحلیلی نداره..

يوسف جان حرفت كاملا اشتباهه، و توضيح نوشتني برام مشكله، اگه دوست داشتي بطور تلفني برات كاملا قضيه رو توضيح ميدم و يا داوود برات توضيح ميده.

ذکر نشده

نوشتهاز سوی paradoxy در جمعه 25 فروردين 1396 - 13:57

تمام حقوق مادی و معنوی ماله خود نیماست. ایدشم ماله نیماست. اما یوسف جان نگاه کن :
You-See نوشته است:در لحظه برخورد می تونیم توپ اول رو دو توپ با همون جرم و البته با سرعت های تجزیه شده در نظر بگیریم که بصورت جداگانه دو برخورد انجام می دن.

از کجا میدونی تکانه توپ تنها، بین دو توپ مماس بر هم به این شکل تقسیم میشه؟
به عبارت دیگه فرض کردی که تکانه توپ تکی اگه مثلا 20 باشه، به هر کدوم از توپای مماس 10 تا میرسه. دلیلش اینه که دوتوپ مماس هردو زاویه 30 میسازن پس بعد از تجزیه ادعا کردی که هر توپ مماس، 10 تا تکانه سهمیه میگیرن، چرا؟
Consider All Possibilities, Or Forget To Find Reality

سپـاس : 550

ارسـال : 1141

نام: داود حاجي تقي تهراني
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده

نوشتهاز سوی paradoxy در جمعه 25 فروردين 1396 - 14:17

حل نیما زاویه انحراف رو هم پیدا میکنه و زاویه هر سه توپ هر درمیاد. من همه جوره تستش کردم و مطمئنا ازین نظر ها مشکلی نداره. نمیشه کاملا به شکل متنی بازش کرد که دقیقا چیکار کرده، اما منطقش مشکلی نداره، به خصوص که با جوابایی که انتظار داریم، سازگاره
Consider All Possibilities, Or Forget To Find Reality

سپـاس : 550

ارسـال : 1141

نام: داود حاجي تقي تهراني
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در جمعه 25 فروردين 1396 - 15:09

paradoxy نوشته است:تمام حقوق مادی و معنوی ماله خود نیماست. ایدشم ماله نیماست. اما یوسف جان نگاه کن :

نیمارو ول کن داوود جان! مُهره ی سوخته ست! smile055
بیا دو تایی مقالش کنیم، آخر مقاله یا توی پاورقی هم از فردی به اسم "نیما بانسر" یادی می کنیم! smile021
در فکر رو و کم گو، چون عقل عجول ای جان........... هرگز... مَبَرد... پی بر.. اسرار.. شکیبایی
اندرزِ جوانشیری.. خوش.. بشنو و محرم شو........... باشد که ببینی خود آن چهره ی حورایی
نماد کاربر

سپـاس : 350

ارسـال : 877

نام: محمد جوانشیری
نام نویسی: 90/9/24

ذکر نشده

نوشتهاز سوی nimafat در جمعه 25 فروردين 1396 - 15:16

smile001
واپسین ویرایش بدست nimafat در جمعه 25 فروردين 1396 - 21:50, رویهم 1 بار.

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در جمعه 25 فروردين 1396 - 15:19

nimafat نوشته است:شما اينو مقالش كنين ، به اسم خودتون، من راضيم، فقط دلم ميخواد اين روش مطرح و نقد بشه اسم كي باشه مهم نيست smile023

وای نیما جون تو چقَذِه از خود گذشته ای smile134
در فکر رو و کم گو، چون عقل عجول ای جان........... هرگز... مَبَرد... پی بر.. اسرار.. شکیبایی
اندرزِ جوانشیری.. خوش.. بشنو و محرم شو........... باشد که ببینی خود آن چهره ی حورایی
نماد کاربر

سپـاس : 350

ارسـال : 877

نام: محمد جوانشیری
نام نویسی: 90/9/24

ذکر نشده

نوشتهاز سوی You-See در يكشنبه 27 فروردين 1396 - 01:30

در موردش فکر کردم. به نظرم میشه با چهار معادله پیادش کرد.
یعنی خود برخورد، و انعکاس برخورد.
این طوری تمام حالات درمیاد.
در خصوص تجزیه اندازه حرکت هم احتمالا حق با من بوده فقط این انعکاس برخورد که ممکنه منجر به افزایش ضربه به توپ سوم بشه رو در نظر نگرفته بودم.
شاید در حالت کلی یک انتگرال بشه که با حدگیری بشه سادش کرد.
وقت کنم بیشتر ریاضیش میکنم.
متاسفانه علیرغم میلم نمیتونم با تلفن همفکری کنم. فشار کارم حساب کتاب نداره و گاهی تا صبح طول میکشه.
خیلی خوبه که چنین مساله ای طرح کردی.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

تصویر
نرم افزارهای مالی، بازرگانی، پخش و فروش مویرگی، .. "نیکان مهر مهان"
نرم افزار پخش مويرگي
نماد کاربر

سپـاس : 584

ارسـال : 775

نام: U30
نام نویسی: 93/5/19

مرد

نوشتهاز سوی nimafat در دوشنبه 28 فروردين 1396 - 16:26

You-See نوشته است:در موردش فکر کردم. به نظرم میشه با چهار معادله پیادش کرد.
یعنی خود برخورد، و انعکاس برخورد.
این طوری تمام حالات درمیاد.
در خصوص تجزیه اندازه حرکت هم احتمالا حق با من بوده فقط این انعکاس برخورد که ممکنه منجر به افزایش ضربه به توپ سوم بشه رو در نظر نگرفته بودم.
شاید در حالت کلی یک انتگرال بشه که با حدگیری بشه سادش کرد.
وقت کنم بیشتر ریاضیش میکنم.
متاسفانه علیرغم میلم نمیتونم با تلفن همفکری کنم. فشار کارم حساب کتاب نداره و گاهی تا صبح طول میکشه.
خیلی خوبه که چنین مساله ای طرح کردی.

يوسف عزيز كاملا اشتباه ميكني، موضع علم مكانيك در برابر اين سوال لاادري هست من از خودم در نياوردم كه گفتم سه معادله و چهار مجهول داريم،در مورد تجزيه اندازه حركت و انعكاس هم حرفات اصلا درست نيست، من فكر ميكنم متاسفانه اصلا متوجه صورت مسئله هم نشده باشي، براي همين از داوود خواهش كردم لااقل صورت مسئله رو برات تفهيم كنه... هرچند كه براي متوجه كردنت حدود ١٠ دقيقه صحبت تلفني كاملا كافي بود( البته در صورتي كه حداقل اطلاعات از مفهوم اندازه حركت و انرژي جنبشي و برخورد كشسان رو داشته باشي) ولي توصيه ميكنم كه جلد اول كتاب هاليدي رو در اين زمينه مطالعه كني مطمئنا متوجه خواهي شد كه قضيه از چه قراره

ذکر نشده

قبلی

بازگشت به فیزیک مکانیک و حرکت

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 5 مهمان