چرخش زمین

مدیران انجمن: parse, javad123javad

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

Re: چرخش زمین

پست توسط عبدالرضا علي پور »

edwardfurlong نوشته شده:
عبدالرضا علي پور نوشته شده:چرا مساله به اين سادگي رو اينقدر پيچيدش ميكنيد زمين با جوش يك چهارچوب هست
مثل اتوبوس و مسافرش

چرا مساله به این پیچیدگی رو ساده میکنی؟
جو زمین یک سیاله که سولید نیست . مثل اتوبوس و مسافرش. از طرفی اتوبوس معمولی در بیشتر اوقات چارچوب لخت هست ولی زمین نه. تازه نسبیت عام هم وارد میشه.

سوال تاپيك هليكوپتر بود نه بادكنك
جو زمين با تمام چيزهاي رقيقي كه داخلشه يك چهارچوبه و با هم ميچرخند فكر نميكنم باد و شرايط جوي بتونه هليكوپتر با اون وزن رو
جا به جا بكنه و معلومه كه اگه سيخكي بره بالا و رها بشه در همون راستا به زمين بر ميگرده البته در شرايط ايده ال نه تو ترنادو
حتي به نظر من اگه يك اسلحه را دقيقا در راستاي عمود قرار بدي و تير شليك كنيد مرمي به محل شليك بر ميگردد البته نبايد از جو خارج
بشه smile034

ali rasooli

نام: علی رسولی

سپاس: 6

Re: چرخش زمین

پست توسط ali rasooli »

بنام خداوند بخشنده مهربان
سلام به همه دوستان
خیلی ممنونم. گمان میکنم باز هم مطلب جدیدی یاد گرفتم و جواب سوالم رو هم پیدا کردم.
گمان میکنم علت اصلی چرخش هلیکوپتر به دور زمین ((در سوال فوق)) اینرسی حرکتی میباشد و جو زمین اثر کمتری دارد (چرا که سالی رقیق است -هرچند که با سرعت وحشتناک چرخش زمین به دور خود این سیال رقیق شاید بتواند مانند یک سیال غلیظ مثل آب عمل کند).
اگر زمین جو نداشت گمان میکنم باز هم هلیکوپتر در جای اولیه فرود می آمد به علت پدیده اینرسی حرکتی که هلیکوپتر در زمان جدا شدن از سطح زمین دارد. (البته مطمئن نیستم). باز هم ممنونم.
بنده حقیر سوال دیگری هم دارم که در پست جدید آن را مطرح میکنم. خواهشمندم افتخار داده باز هم راهنمایی کنید.

ارسال پست