پایستگی تکانه زاویه ای در سیستم آونگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Paradoxy

سپاس: 1012

پایستگی تکانه زاویه ای در سیستم آونگ

پست توسط Paradoxy »

انصافا این یکی سوال نه کوانتوم میخواد نه نسبیت عام، یه سوال خیلی ساده. با دقت جواب بدید smile006

تصویر

زیاد دنبال جواب توی بخش بریدن با قیچی نباشید. میتونم فرض کنم m1 یک بمبه ساعتیه که وقتی میترکه تمام اجزاش رو در تمام جهات پرت میکنه، بجز محوری که m2 قرار داره (یعنی بمب هل نمیده m2 رو) و داستان تکانه زاویه ای باز هم تکرار میشه. یه مدل دیگه هم میشه فرض کرد که مثلا m1 به انرژی تبدیل میشه و اینا که اونو نمیگم، نیما گناه داره smile058 باشه آب نمک برای اذیت های بعدی

user41967

سپاس: 42

Re: پایستگی تکانه زاویه ای در سیستم آونگ

پست توسط user41967 »

داوود خان سوالت نامفهومه،،، جرمها چطوري بهم مماس در حال تعادل هستن اول كار؟ در ضمن تكانه زاويه اي در صورتي ثابت ميمونه كه گشتاور خارجي نداشته باشي،اينجا نيروي گرانش گشتاور خارجيه ديگه،،، ولي بازم اصلا سوالت مفهوم نيست مطمئنم از خودت در كرديش smile012

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

به علت گرانش بینشون مماس هستند. گشتاور نیروی خارجی کجا بود؟! اگه فکر میکنی عامل خارجی ای دخیله، یه سوال پایستگی تکانه خطی از هالیدی میدم

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

paradoxy نوشته شده:به علت گرانش بینشون مماس هستند. گشتاور نیروی خارجی کجا بود؟! اگه فکر میکنی عامل خارجی ای دخیله، یه سوال پایستگی تکانه خطی از هالیدی میدم

smile058
داوود جان فکر کنم شکل رو بر عکس کشیدی! smile015

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

خیلی سادست نمیدونم چرا انقدر گیج میزنید، فکر کنید دو تا آهنربا هستند و باهم مماس شدند. حالا اون زیر هم تحت گرانش جذب میشن. حالا من نگفتم آهنربا ان، گفتم خود اجسام گرانش دارن بینشون و جذب هم شدن، خیلی ساده و ترو تمیز. یکم خلاقیت بخرج بدید انصافا

ارسال پست