چگونه بفهمیم کرمچاله ما رو به کجا منتقل میکنه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Alvin3

نام: Alvin

سپاس: 9

چگونه بفهمیم کرمچاله ما رو به کجا منتقل میکنه؟

پست توسط Alvin3 »

سلام دوستان وقتی ما کرمچاله درست میکنیم باید از کجا بفهمیم یه سر دیگش کجای فضا قرار میگیره مثلا من دلم میخواد یه کرمچاله درست کنم که یه سرش پیشه من باشه و مثلا سر دیگش دقیقا 1 کیلومتر دورتر از من یا 1.5 کیلومتر یا ... smile156 مرسی

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

Re: چگونه بفهمیم کرمچاله ما رو به کجا منتقل میکنه؟

پست توسط rohamavation »

من در مورد فیزیک نسبیت عام و کوانتوم چیز زیادی نمیدونم اما چیزهایی مطالعه کردم در حد کم . کرمچاله ها نه تنها می توانند دو ناحیه جداگانه را در جهان به هم متصل کنند ، بلکه می توانند دو عالم مختلف را به هم متصل کنند.
از نظر من یک کرم چاله واقعاً وسیله بازگشت به گذشته نیست ، بلکه یک راه کوتاه است ، بنابراین چیزی که دورتر باشد بسیار نزدیکتر است.
استیون هاوکینگ اظهار داشته است که اگر سیاهچاله ای به اندازه کافی و چرخش ایجاد شود ، ممکن است یک فرد بتواند از افق رویداد عبور کند بدون اینکه نیروهای جزر و مد شما را خرد کنند ، که بیشتر شما باید از آن مطلع باشید ، اما می توانید از طریق آن عبور کنید کائنات. در تئوری بگویید که سیاهچاله در واقع پارچه فضا-زمان را می شکند ، مانند سوراخ کردن یک غشا که به نظر من ، بر اساس نحوه عملکرد آنها ، می تواند درست مانند یک کرم سوراخ پیشنهادی باشد که به نقاط موجود در اتصال است بعد فضایی ما با هم از طریق فله با یک سوراخ کروی.
از نظر علمی صحیح ترین پاسخ این است که شما خواهید مرد یا بهتر است سرنوشتی بسیار وحشتناک تر از مرگ داشته باشید خیلی زودتر از مرگ طبق قوانین فیزیک حکم می کند.
که یک سیاه چاله و یک سوراخ سفید اگر انتها به انتها متصل شود به عنوان پل ارتباطی بین هر دو نقطه در پیوستگی زمان فضایی جهان ما عمل می کنند.
البته یک سوراخ سفید فقط نظریه پردازی شده است و هیچ مدرک مستقیمی برای اثبات وجود آن وجود ندارد. چاله های سفید مخالف قطبی سیاه چاله ها هستند که همه چیز را بیرون می ریزند و هیچ چیز نمی تواند به دهان آنها وارد شود.
نظریه Wormholes همچنین اظهار داشت که "پل" می تواند به دلیل عدم ثبات خمیدگی در انحنای زمان فضا ناشی از مقدار زیادی تابش و مواد عجیب و غریب داخل پل ، سقوط کند.
"ورود و بقا" از طریق یک سیاهچاله در حال حاضر چیزی شبیه یک داستان است زیرا هر object با وجود متراکم یا بزرگ ورود آن ، نمی تواند فرار کند و در نقطه انتهایی سیاهچاله که تکینگی است ، به هیچی خرد می شود. متراکم ترین نقطه در سیاهچاله با حجم صفر و تراکم بی نهایت.
در حال حاضر نظریه های زیادی وجود دارد که در انتهای یک سوراخ سفید ، خروجی فرض شده یک کرم چاله ، جهان دیگری وجود دارد.
حتی اگر از عبور از یک سیاهچاله زنده بمانیم ، ممکن است مانند مجسمه ای برای همیشه در سوراخ کرم گیر کنیم ،
نسبیت عام یک نظریه محلی است که انحنای موضعی زمان-زمان را به تانسور انرژی-تنش محلی مرتبط می کند. بسیاری از راه حل های کرم چاله در GR شناخته شده است ،
(همچنین به انرژی منفی و کرمچاله ها نیز مراجعه کنید ) . با این فرض که می توانید دست خود را بر روی ماده عجیب و غریب مورد نیاز قرار دهید (که تقریباً به طور قطع وجود ندارد ، اما اجازه دهید بگویم هست ) می توانید فقط با تنظیم مواد عجیب و غریب در امتداد لبه های یک مکعب ، یک کرم چاله ایجاد کنید.
در مور نوع هندسه جهانی اطلاعی نداریم یعنی نسبیت عام General relativity، GR نمی تواند چیزی در مورد سمت دیگر به ما بگوید. بنابراین GR به ما می گوید که سوراخ کرم باید به جایی متصل شود ، اما به ما نمی گوید کجا. حتی اگر می توانستیم یک کرم چاله Visser بسازیم ، نمی توانیم از قبل پیش بینی کنیم که انتهای دیگر کجا باشد.
تصویر

Keyhanovsky

سپاس: 5

Re: چگونه بفهمیم کرمچاله ما رو به کجا منتقل میکنه؟

پست توسط Keyhanovsky »

اگریک مورچه روی سطح سیب باشه وبرای رسیدن به آنطرف سیب بجای عبوراز سطح٬ سیب روسوراخ کنه وازعمق به اونطرف بره وراه خودش رونزدیک کنه کرم چاله درست شده؟

ارسال پست