سرعت تاریکی چقدر است؟

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1007

سپاس: 676

جنسیت:

تماس:

سرعت تاریکی چقدر است؟

پست توسط rohamjpl »

تاریکی ، نقطه مقابل روشنایی ، فقدان روشنایی ، عدم وجود نور مرئی یا سطحی است که نور را جذب می کند ، مانند سیاه یا قهوه ای. بینایی انسان در شرایط روشنایی بسیار کم قادر به تشخیص رنگ ها نیست از نظر فیزیکی ، یک جسم وقتی فوتون ها را جذب می کند ، تاریک است و باعث می شود که در مقایسه با سایر اجسام تیره به نظر برسد. یک منطقه تاریک دارای منابع نوری محدود است که باعث می شود همه چیز به سختی دیده شود. قرار گرفتن در معرض نور و تاریکی متناوب (شب و روز) باعث سازگاری تکاملی متعددی با تاریکی شده است.نور از فوتون ساخته شده است
فوتونها دارای طول موج (و فرکانس و انرژی مربوطه) هستند
چشم های ما فوتون ها را در محدوده خاصی از طول موج تشخیص می دهد
مواد می توانند فوتون هایی با طول موج های مختلف را منعکس ، جذب یا ساطع کنند
"در نتیجه ، اکثر اجسامی که نور مرئی را جذب می کنند ، آن را به عنوان گرما باز می گردانند. بنابراین ، اگرچه ممکن است یک جسم تاریک به نظر برسد ، اما احتمالاً با فرکانسی روشن است که انسان نمی تواند درک کند."
این نقل قول توضیح می دهد که چه اتفاقی می افتد هنگامی که یک فوتون نور مرئی به ماده ای برخورد کرده و جذب می شود. الکترونی که فوتون را جذب می کند برانگیخته می شود - به این معنی که به حالت انرژی بالاتری حرکت می کند. سپس ، سرانجام دوباره به حالت انرژی پایین تر "سقوط" می کند و در این فرایند ، فوتون دیگری ساطع می کند. این فوتون به طور معمول دارای طول موجی طولانی تر از فوتون جذب شده اولیه است ، که آن را خارج از محدوده ای قرار می دهد که می توانیم با چشمان خود تشخیص دهیم و در محدوده ای که به عنوان گرما احساس می کنیم - منطقه مادون قرمز.
آیا این بدان معناست که تاریکی واقعاً روشن است؟
برای پاسخ به سوال خودم ، ما باید با یک تعریف جامع از تاریکی شروع کنیم. من "تاریکی عدم وجود نور است" را دوست دارم.
با استفاده از این تعریف ، پاسخ باید "نه" باشد ، زیرا اجسام تاریک نور مرئی را منتشر نمی کنند.
وقتی شروع به فکر کردن در مورد طیف کامل طیف می کنید ، سردرگمی ایجاد می شود. به طور معمول ، ما "نور" را تنها "نور مرئی" می دانیم. اما تمام نور انرژی الکترومغناطیسی است که از فوتون ها ساخته شده است. و فوتون ها می توانند طیف وسیعی از طول موج داشته باشند ، برخی از آنها قابل مشاهده هستند و برخی دیگر نه.
تعریف "تاریکی" را به معنای "فوتون ساطع نمی کند" (یا ممکن است گسترش دهند) خم می کنند. از آنجا که این جسم می تواند در منطقه مادون قرمز فوتون (یا ماوراء بنفش یا رادیو یا هر چیزی غیر از مرئی) ساطع کند ، می توانید آن را در آن طیف "روشن" بنامید.
اتفاقاً رادار بر این اصل کار می کند. بسیاری از اجسامی که فوتون ها را در ناحیه مرئی منعکس نمی کنند ، فوتون ها را در ناحیه رادیویی به خوبی منعکس می کنند.
سایه توپ
اگر چراغ قوه را روشن کنید ، منطقه سایه ایجاد شده توسط یک جسم دقیقاً در همان لحظه ای که نور به دیوار می رسد ، به دیوار دور می رسد ، که نشان می دهد تاریکی با سرعت نور حرکت می کند.
تاریکی با سرعت نور حرکت می کند. به عبارت دقیق تر ، تاریکی به خودی خود به عنوان یک موجودیت فیزیکی منحصر به فرد وجود ندارد ، بلکه صرفاً فقدان نور است. هر زمان که بیشتر نور را مسدود کنید - در مورد سرعت ، تاریکی همان چیزی است که شما پس از توقف آمدن نور به دست می آورید و بنابراین با سرعت نور حرکت می کند. به عنوان مثال ، در نظر بگیرید که شما در فضایی دور ، دور از همه منابع نوری مانند خورشید هستید ، و یک لامپ بر روی بینی کشتی فضایی خود دارید. نور لامپ در تمام جهات با سرعت نور در فضا پخش می شود. اگر لامپ خود را برای مدت کوتاهی خاموش کرده و سپس دوباره آن را روشن کنید ، نوری در تمام جهات از قبل از اینکه لامپ را کم نور کرده اید در حال خروج است ،و در پشت آن نوری وجود دارد که از هر طرف بعد از کم شدن لامپ حرکت می کند. اما بین دو کره نوری هیچ نوری وجود ندارد ، زیرا وقتی خلأ برای مدت کوتاهی خاموش شد ، نوری ایجاد نشد. و هیچ نوری به معنای تاریکی نیست. بنابراین یک نوار تاریکی در بین دو حوزه نور وجود دارد. از آنجا که هر دو حوزه نور با سرعت نور در همه جهات به سمت خارج منبسط می شوند ، نوار تاریکی بین آنها نیز باید با سرعت نور حرکت کند. شما می توانید تاریکی را همان چیزی بدانید که به دست می آوریدگروه تاریکی بین آنها نیز باید با سرعت نور حرکت کند. شما می توانید تاریکی را همان چیزی بدانید که به دست می آوریدگروه تاریکی بین آنها نیز باید با سرعت نور حرکت کند. شما می توانید تاریکی را همان چیزی بدانید که به دست می آوریددرست بعد از رسیدن آخرین نور از آنجا که آخرین بیت نور با سرعت نور حرکت می کند ، حالت بلافاصله پس از آن نیز باید با سرعت نور حرکت کند.
اگر خورشید ناگهان ناپدید شود ، تابش نور به زمین متوقف می شود و زمین تاریک می شود. اما 8 دقیقه و 19 ثانیه طول می کشد تا نور خورشید به زمین برسد. آخرین نور نور خورشید قبل از ناپدید شدن آن 8 دقیقه و 19 ثانیه طول می کشد تا به ما برسد ، و تاریکی که بلافاصله پس از آخرین نور به وجود می آید نیز 8 دقیقه و 19 ثانیه طول می کشد تا به ما برسد. ما روی زمین تا 8 دقیقه و 19 ثانیه پس از غروب خورشید نمی بینیم که از آسمان ناپدید می شود.
.I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260 رهام حسامی ترم پنجم مهندسی هوافضا
تصویر

ارسال پست