ژنراتورهای فضایی بخار

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1848

سپاس: 3349

جنسیت:

تماس:

ژنراتورهای فضایی بخار

پست توسط rohamjpl »

آیا در دمای 260 فارنهایت در خورشید بین مریخ و زمین و 280- درجه فارنهایت در سایه، آیا 2 مخزن بزرگ به آرامی به داخل و خارج از سایه خود می چرخند تا بخار را به عقب و جلو از کنار یک توربین منتقل کنند؟تصویر
نه، کار نخواهد کرد.
آنچه در تصویر قرار داده اید فقط یک نسخه فانتزی از یک موکا پات است، وقتی موکا پات روی اجاق قرار می گیرد، آب گرم شده و بخار تولید می کند. این باعث افزایش فشار در محفظه پایین می شود و آب را از طریق دانه های قهوه به سمت بالا می راند و به محفظه بالایی که آماده ریختن است، می رود.بنابراین برای تولید انرژی کار نمی کند.
اگر می خواهید با استفاده از چرخه Rankine یک ژنراتور برق راه اندازی کنید، باید یک پمپ برای فشرده سازی آب مایع داشته باشید.
چهار فرآیند در چرخه رانکین وجود دارد. حالت ها با اعداد (به رنگ قهوه ای) در نمودار T مشخص می شوند.
فرآیند 1-2: سیال کار از فشار کم به فشار بالا پمپ می شود. از آنجایی که سیال در این مرحله مایع است، پمپ به انرژی ورودی کمی نیاز دارد.
به عبارت دیگر فرآیند 1-2 [فشرده سازی ایزنتروپیک در پمپ] استتصویر.
فرآیند 2-3: مایع پرفشار وارد دیگ بخار می شود و در آنجا با فشار ثابت توسط یک منبع حرارتی خارجی گرم می شود تا به بخار اشباع خشک تبدیل شود. انرژی ورودی مورد نیاز را می توان به راحتی به صورت گرافیکی، با استفاده از نمودار آنتالپی-آنتروپی (نمودار h-s، یا نمودار مولیه)، یا به صورت عددی، با استفاده از جداول بخار محاسبه کرد.
به عبارت دیگر فرآیند 2-3 [افزودن حرارت با فشار ثابت در دیگ بخار] است.
فرآیند 3-4: بخار اشباع خشک از طریق یک توربین منبسط می شود و نیرو تولید می کند. این باعث کاهش دما و فشار بخار می شود و ممکن است مقداری تراکم ایجاد شود. خروجی در این فرآیند را می توان به راحتی با استفاده از نمودار یا جداول ذکر شده در بالا محاسبه کرد.
بهعبارت دیگر فرآیند 3-4 [انبساط ایزنتروپیک در توربین است]
فرآیند 4-1: سپس بخار مرطوب وارد یک کندانسور می شود و در آنجا با فشار ثابت متراکم می شود تا به مایع اشباع تبدیل شود.
چیدمان چرخه رنکین
در حالی که فشرده سازی آب یک کار بی اهمیت است (بخش 1-2 در تصویر زیر)، نتیجه پر انرژی استفاده از آنتالپی حاصل از بخار (خط 3-4) چیزی است که مولدهای بخار را مفید می کند.تصویر
چرخه رانکین
بدون پمپ شما اساساً در خط 4-1 جلو و عقب می روید و عملاً 0 کار مفید را استخراج می کنید.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست