*خاصيت امواج الكترو مغناطيسي *

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
goddess

سپاس: 37

*خاصيت امواج الكترو مغناطيسي *

پست توسط goddess »

با سلام
در خواص اومواج الكترو مغناطيسي اونچه كه مهمه طول موجه نه سرعت موج
چرا يك موج با فركانس بالا نمي تونه سرعتي بالاتر از يك موج كم تر از خود را داشته باشد ؟؟؟؟؟

افزايش انرژي كه يك موج با طول موج كوتاه داره چطوري خليه مي كنه(منظورم چرا تو سرعتش تاثير نمي ذاره)

بعد امواج راديويي در ارتفاع پايين هم توسط سيگنال ها قابل دريافت است ولي تلويزوني و تلفن .... حتما بايد در فضايي شبيه خلا باشه؟؟؟

مخابره امواج چگونه صورت مي گيره
البته اين مطالب تو فيزيك پيش است ولي من نمي دونم ازشون
ممنون مي شم به زبون ساده برام اين توضيح بديد!!!!!!!!!!

mehdi_59

Re: *خاصيت امواج الكترو مغناطيسي *

پست توسط mehdi_59 »

سلام .من سعی کردم متن شما رو بخونم. خودتون هم یکبار دیگه اینکار رو انجام بدین.گمونم یکمی گنگ و نامفهوم سوال هاتون رو مطرح کردید smile061
البته با توجه به چیزی که ازش برداشت کردم حالا جواب میدم : smile019
1.سرعت امواج الکترومغناطیس به محیط حرکتشون بستگی داره . شما حتما راجع به تاثیر ضریب شکست ماده بر سرعت موج میدونید smile018
2. نمیدونم منظورتون تو سوال از بعد موج چی بوده ولی به هر حال ...
3. وقتی میگید موج با فرکانس بالا نمیتونه سرعتس بیشتر از موج کمتر از خودش باشه ,دقیقا منظورتون از کلمه کمتر چیه؟ smile026
4.توجه کنید که وقتی امواج در یک محیط یکسان و همسانگرد حرکت می کنند فرقی نداره چه فرکانسی دارن
اگه طول موجاشون باهم فرق داشته باشه!! smile015 به هر حال سرعتاشون باهم فرق می کنه
5. smile072 در عبور از محیط های مختلف فرکانس موج بدون تغییر می ماند ولی طول موج آن عوض می شود .
6.در مورد خالی کردن انرژی بهتره که واژه مناسب تری به کار ببریم :تعامل انرژی فوتون با ماده خیلی بهتره
7.یادمون نره که امواج الکترومغناطیس گاهی خصوصیات ذره ای از خودشون نشون می دن و اینجاست که فوتون ضمن برانگیختگی و ازاد کردن انرژی همچنان به حرکتش با سرعت
نور ادامه می ده .یعنی موجود بودن فوتون وابسته به اینه که با سرعت نور حرکت کنه .!به توضیحات فیزیک جدید در این زمینه دقت کن!
8.مهدی [email protected] smile043

نمایه کاربر
goddess

سپاس: 37

Re: *خاصيت امواج الكترو مغناطيسي *

پست توسط goddess »

mehdi_59 نوشته شده:6.در مورد خالی کردن انرژی بهتره که واژه مناسب تری به کار ببریم :تعامل انرژی فوتون با ماده خیلی بهتره
smile072
mehdi_59 نوشته شده:7.یادمون نره که امواج الکترومغناطیس گاهی خصوصیات ذره ای از خودشون نشون می دن
خلاصه وار امروز خوندم كه اگه طول موج ها زياد باشه خواص موجي داره و اگه طول موج ها كمتر باشه فوتون نام داره

مثلا نور مرئي و امواج راديوئي خاصيت موجي داره ولي اشعه ايكس فوتون هست ؟؟!درسته ؟؟؟

بعد يه چيز ديگه كه خوندم اينه كه امواج الكترو مغناطيسي از هر چيزي نمي گذره

مثلا نور مرئي هم نوعي الكترو مغناطيس است در صورتي كه از بدن عبور نمي كنه ولي اشعه ايكس مي تونه از بدن عبور كنه چون بر همكنش اشعه ايكس در بدن نسبت به موج مرئي تفاوت داره ؟؟؟ حال اين تفاوتش تو چي هست ؟؟؟

ارسال پست