کفش ضد جاذبه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: کفش ضد جاذبه

پست توسط You-See »

بستگی به قدرتش داره. برای چه کاری می خواهی؟
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

edris.dolati

نام: ادریس دولتی

سپاس: 1

پست توسط edris.dolati »

برای یه تست (که متاسفانه نمیتونم بگم)
اگه طرحم درست باشه بعد اینجا یه مقاله دربارش میینویسم
من رشتم فیزیک نیست اما علاققه ای خاصی بهش دارم
مثلا این تحقیق دانشگام بود برای ترم قبل
www.boillaw.blogfa.com
اینم یه جور تحقیق دانشگاهی هست
تا حالا نمونه ایرانی یا خارجیشو ندیدم (سرچ هم کردم نبود)
امیدوارم تخیلی نباشه

edris.dolati

پست توسط edris.dolati »

مثلا همین کفش میگن میتونه 130 نیوتن جاذبه رو کم کنه
خوب عدد قابل توجهی هست
اگه قیمت آهن ربا مناسب باشه و همچنین از نظر زیست محیطی بررسی بشه و جواب مثبت دربیاد میشه به طرحم امیدوار بود....
ولی برای آزمایش حداقل باید مقرون به صرفه بودن لحاظ بشه
و همچنین میدونیم که با الکتریسیته هم جاذبه و دافعه آهن رباهی تولید کرد
یه جایی خوندم که تا 120 برابر آهن ربا قدرت مغناطیس تولید میکنه
اگه اینطور باشه که محشره....
من طرحم مثلا کم کمش 70 متر مربع آهن رباه میخاد
میخام بدونم اگه 70 مترمربع آهن ربا یه جا بذارم مثل این کفش باشه چقدر میتونه وزن زو کم کنه...
ما میبینیم که یه کفش به راحتی 130 نیتون رو کم کرد پسس باید هفتاد متر مربع هم خیلی کم کنه
البته به نوع آهن ربا و قدرتش و ضخامت و صد ها پارامتر دیگه هم بستگی داره
کلا تو طرحم میخام راههایی رو پیدا کنم که بشه با جاذبه بر روی زمین جنگید

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

پس در مورد قطار های ژاپن که روی ریل روی هوا معلق هستند تحقیق کنید.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

edris.dolati

پست توسط edris.dolati »

تشکر بزرگوار
قدیما یه مستند دربارشون دیده بودم
حتما همین کار رو میکنم
از یادآوری و راهنماییتون ممنون

edris.dolati

پست توسط edris.dolati »

فقط درباره این قیمت آهن ربا میتونید کمی راهنماییم کنید؟ smile072

نمایه کاربر
The Morrígan

سپاس: 182

پست توسط The Morrígan »

edris.dolati نوشته شده:با عرض سلام خدمت همه ی اساتید
من با اینکه رشتم فیزیک نیست (این رو عرض میکنم تا آماتوری و سوالات ساده ما رو بیشتر تحمل کنید) دارم درمورد یه بحث جاذبه تحقیق میکنم و امیدوارم در اینجا بتونم از راهنمایی های شما بزرگواران نحایت استفاده رو ببرم
بحث من درباره کفش ضد جاذبه هست که مطمعنا شما از خبرش اطلاع دارید
http://gadgetnews.ir/78453/%DA%A9%D9%81 ... %A7%D9%87/

دوستان سوال من اینه که در ته این کفش آهن ربا کار مذارن؟؟؟ یا با الکتریسیته میدان مغناطیس ایجاد میکنن؟؟
و آیا این کفش ت چقدر میتونه وزن یه انسان رو کاهش بده؟
همانطور که میدونیم جاذبه یا گرانش تقریبا بین 9.81 -10 nهست و
n = w*9.81 'گرانش مساوی است با جرم یک ماده در عدد ثابت 9.81
حالا برای من سوال هست که این کفش چقدر میتونه وزن رو کاهش بده تا انسان احساس بی وزنی (هر چند به مقدار کم ) کنه

درود.

راستش من از مکانیزم این کفش سردرنیاوردم، توضیحات اون لینکی که دادین کافی نیست. فقط می خوام بگم کفش ضد جاذبه به این معنا که نیروی گرانش رو حذف کنه غیرممکنه. شما می تونید نیروی الکترومغناطیسی رو حذف کنید، مثلاً یه کاری کنید که دو تا بار همدیگه رو نبینن و در نتیجه به سمت هم فوتون گسیل نکن (البته اینجا دیگه دید کلاسیک مطرح نیست)، ولی حذف نیروی گرانشی بین اجرام فعلاً امکان پذیر نیست و بنابراین تنها راه حذف نیروی گرانشی بین شما و زمین اینه که از زمین فاصله ی بسیار زیادی بگیرید تا مخرج کسر در فرمول قانون گرانش نیوتن به صفر نزدیک بشه. نکته ی دیگه این که تا وقتی شما روی سطح زمین هستید (و همچنین تا وقتی که فاصلتون از سطح زمین در برابر شعاع زمین ناچیز و چشم پوشیدنیه)، وزن شما تغییر نمی کنه. بنابراین این که بگیم یک کفش یا هر چیز دیگه ای انقد از وزن من کم می کنه (یا از نیروی جاذبه کم می کنه)، حرف درستی نیست. من نمی دونم این کفش چطور کار می کنه، ولی فکر می کنم در نهایت برآیند نیروهای عمودی وارد بر شخص رو کاهش میده و در نتیجه شما احساس سبکی می کنید (مثل وقتی که تو آسانسور متحرک هستیم). دقت کنید که تنها احساس سبکی می کنید و وزن شما (نیروی گرانشی بین شما و زمین) ثابت هستش.

نمایه کاربر
sunrise

سپاس: 115

پست توسط sunrise »

در واقع وزن شبیه به داخل آسانسور یا داخل اب هم نمیشود بلکه تنها یک نیروی عمل و عکسالعمل دیگه اضافه میشه! شبیه قطارهای مغناطیس که اشاره شد؛ درین حالت تنها با زمین تماسی نداریم .شبیه به اینکه وقتی یک کشتی رو به آب میندازیم هم بگییم نیروی شناوری باعث کم شدن وزن میشه در حالکه هرگز اینطور نیست و وزن کشتی همانیست که از اول بود .

نمایه کاربر
The Morrígan

پست توسط The Morrígan »

junge PHYSIKERIN نوشته شده:
edris.dolati نوشته شده:با عرض سلام خدمت همه ی اساتید
من با اینکه رشتم فیزیک نیست (این رو عرض میکنم تا آماتوری و سوالات ساده ما رو بیشتر تحمل کنید) دارم درمورد یه بحث جاذبه تحقیق میکنم و امیدوارم در اینجا بتونم از راهنمایی های شما بزرگواران نحایت استفاده رو ببرم
بحث من درباره کفش ضد جاذبه هست که مطمعنا شما از خبرش اطلاع دارید
http://gadgetnews.ir/78453/%DA%A9%D9%81 ... %A7%D9%87/

دوستان سوال من اینه که در ته این کفش آهن ربا کار مذارن؟؟؟ یا با الکتریسیته میدان مغناطیس ایجاد میکنن؟؟
و آیا این کفش ت چقدر میتونه وزن یه انسان رو کاهش بده؟
همانطور که میدونیم جاذبه یا گرانش تقریبا بین 9.81 -10 nهست و
n = w*9.81 'گرانش مساوی است با جرم یک ماده در عدد ثابت 9.81
حالا برای من سوال هست که این کفش چقدر میتونه وزن رو کاهش بده تا انسان احساس بی وزنی (هر چند به مقدار کم ) کنه

درود.

راستش من از مکانیزم این کفش سردرنیاوردم، توضیحات اون لینکی که دادین کافی نیست. فقط می خوام بگم کفش ضد جاذبه به این معنا که نیروی گرانش رو حذف کنه غیرممکنه. شما می تونید نیروی الکترومغناطیسی رو حذف کنید، مثلاً یه کاری کنید که دو تا بار همدیگه رو نبینن و در نتیجه به سمت هم فوتون گسیل نکن (البته اینجا دیگه دید کلاسیک مطرح نیست)، ولی حذف نیروی گرانشی بین اجرام فعلاً امکان پذیر نیست و بنابراین تنها راه حذف نیروی گرانشی بین شما و زمین اینه که از زمین فاصله ی بسیار زیادی بگیرید تا مخرج کسر در فرمول قانون گرانش نیوتن به صفر نزدیک بشه. نکته ی دیگه این که تا وقتی شما روی سطح زمین هستید (و همچنین تا وقتی که فاصلتون از سطح زمین در برابر شعاع زمین ناچیز و چشم پوشیدنیه)، وزن شما تغییر نمی کنه. بنابراین این که بگیم یک کفش یا هر چیز دیگه ای انقد از وزن من کم می کنه (یا از نیروی جاذبه کم می کنه)، حرف درستی نیست. من نمی دونم این کفش چطور کار می کنه، ولی فکر می کنم در نهایت برآیند نیروهای عمودی وارد بر شخص رو کاهش میده و در نتیجه شما احساس سبکی می کنید (مثل وقتی که تو آسانسور متحرک هستیم). دقت کنید که تنها احساس سبکی می کنید و وزن شما (نیروی گرانشی بین شما و زمین) ثابت هستش.

تصحیح می کنم: مخرج کسر در فرمول قانون گرانش نیوتن به بی نهایت میل می کنه، بنابراین بزرگی نیروی گرانشی به صفر میل می کنه.

edris.dolati

پست توسط edris.dolati »

با عرض سلام و تشکر از همه ی کسانی که راهنمایی کردند (واقعا آدم رو شرمنده میکنید)
دوستان برآیند نیروهای عمودی چیه و با گرانش چه ارتباطی داره ؟؟؟
یعنی ما اگه یه جسم داشته باشیم (مثلا ساختمان - همانند عکس زیر ) , یکی عمود و یکی تقریبا مورب .
ان ساختمان مورب گرانش بیشتر بر ان اثر میذاره؟
[img]http://s6.uplod.ir/i/00757/su57iehm3vd0.png
[/img]

edris.dolati

پست توسط edris.dolati »

@sunrise
تشکر از راهنمایی هاتون
دوست عزیز درباره این قطارخای مغناطیسی یه تحقیقاتی کردم ولی خوب انقدر مطلب گیرم نیومد
یه سوال داشتم این قطارها مطمعنا وزن (منظور جرم ) بالایی دارند , اینها واقعا شناور می مونند روی زمین درسته ؟؟
بعد در حالت حرکت شناور موندن راحت تره ؟ یا در حالت سکون ؟؟؟؟؟ (ما میدونی این قطارها با سرعت بالایی در حال حرکتند و فکر کنم در سرعت بالا شناور موندن راحتتر باشه )
همچنین چقدر نیرو مصرف میشه تا اینها رو شناور نگه داره؟

نمایه کاربر
The Morrígan

پست توسط The Morrígan »

edris.dolati نوشته شده:با عرض سلام و تشکر از همه ی کسانی که راهنمایی کردند (واقعا آدم رو شرمنده میکنید)
یعنی ما اگه یه جسم داشته باشیم (مثلا ساختمان - همانند عکس زیر ) , یکی عمود و یکی تقریبا مورب .
[ تصویر ]

فکر می کنم با مفهوم نیروی گرانشی مشکل داری.
به این شکل نگاه کن:

Gravitational force.jpg

خط اول قانون گرانش نیوتنه که بردار نیروی گرانشی وارد بر جسم دو از جسم یک رو به ما میده. m1 و m2 به ترتیب جرم جسم سمت چپ و راست هستن که برای سادگی به صورت کره رسمشون کردم.
بزرگی نیروی گرانشی وارد بر جسم دو از جسم یک متناسبه با حاصل ضرب جرم های دو جسم و وارون مجذور فاصله ی میانشون. اون بردار r که رسم کردم برداری که مرکز جرم دو جسم رو به هم وصل می کنه و نوکش به سمت جسم دومه (جسمی که بردار نیروی وارد بهش رو می خوایم)، بنابراین بزرگی این بردار همون فاصله ی میان دو جسمه.
جهت نیروی گرانشی وارد بر جسم دو از جسم یک، خلاف جهت بردار یکه ای همجهت با بردار r12 (خط دوم) هستش. یعنی بردار نیرو در خلاف جهت همون بردار r12 هستش (یه منها پشت کسره).
اون G هم ثابت تناسبه (ثابت گرانشی) که تناسب رو به تساوی تبیدیل می کنه.
خلاصه بگم، بزرگی نیروی گرانشی بین دو جسم تنها به جرم دو جسم و فاصله ی بینشون بستگی داره. این نیرو همراستا با خطیه که مرکز جرم های دوجسم رو به هم وصل می کنه و همواره ربایشه (یعنی نمیشه باعث رانش دو جسم از هم بشه.).
البته این محاسبات برا هر دو جسمی با هر ابعادی و فاصله ای درست نیست. اگه یکی از دو جسم کره ی زمین باشه (و جسم دیگه یکی از اجسام روی زمین، مثلاً من)، چون زمین با تقریب خوبی کره هستش (بنابراین می تونیم مرکز جرمش رو در مرکز اون کره ی فرضی در نظر بگیریم، پس فاصله ی بین دو جسم در اینجا میشه شعاع کره ی زمین) و ابعاد اجسام روی زمین در مقایسه با ابعاد خود زمین چشم پوشیدنی هستن، از این فرمول به همین شکل استفاده می کنیم و بزرگی نیروی گرانشی ای که به دست میاد همون نیروی وزنه! با این اوصاف درباره ی اون دو تا ساختمون، وزنشون با تقریب بسیار خوبی تفاوتی با هم نداره، با توجه به این که بلندای یه ساختمون (و در نتیجه اختلاف بلندای نقاط مختلفِ روش) در مقایسه با شعاع زمین خیلی خیلی خیلی کمه.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
The Morrígan

پست توسط The Morrígan »

edris.dolati نوشته شده:با عرض سلام و تشکر از همه ی کسانی که راهنمایی کردند (واقعا آدم رو شرمنده میکنید)
[ تصویر ]

درباره ی برایند نیروهای عمودی: می تونیم همه نیروهای وارد بر یک جسم رو با جمع برداری به یک بردار برایند تبدیل کنیم. حالا اگه دو تا محور عمود بر هم داشته باشیم (مثل ایکس و وایتصویر اون بردار برایند روی هر کدوم از محورها، مؤلفه ی بردار برایند در راستای اون محور هستش. اگه محور ایکس رو در رستای افق انتخاب کنیم (موازی با سطح زمین)، محور وای عمود بر زمین خواهد بود. برایند نیروهای عمودی همون مؤلفه ی نیروی برایند در راستای محور وای هستش. واژه ی عمودی، به خاطر عمود انتخاب کردنِ محور وای نسبت به زمین به کار گرفته میشه.

ارسال پست