چگونه زمینی را به عمق 3متر برق دار کنیم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Maka171

نام: فرشید مرادی

چگونه زمینی را به عمق 3متر برق دار کنیم؟

پست توسط Maka171 »

زمین نارساناست ولی من میخوام این زمین نارسانارو به وسعت سه3 متر مربع و به عمق سه3 متر برق دار کنم در ضمن زمین قابل گود برداری نیست و خشک است سنگلاخی میباشد ، از روش میله گذاری میشود ؟ لطفا راهنمائییم کنید.
در یک پروژه با دوستانم در تلاش برای پیدا کردن راهی برای برق دار کردن زمین هستیم تا این زمین نارسانا را رسانا کنیم از شما درخواست راهنمایی و مساعدت داریم

Maka171

Re: چگونه زمینی را به عمق 3متر برق دار کنیم؟

پست توسط Maka171 »

Maka171 نوشته شده:زمین نارساناست ولی من میخوام این زمین نارسانارو به وسعت سه3 متر مربع و به عمق سه3 متر برق دار کنم در ضمن زمین قابل گود برداری نیست و خشک است سنگلاخی میباشد ، از روش میله گذاری میشود ؟ لطفا راهنمائییم کنید.
در یک پروژه با دوستانم در تلاش برای پیدا کردن راهی برای برق دار کردن زمین هستیم تا این زمین نارسانا را رسانا کنیم از شما درخواست راهنمایی و مساعدت داریم

واقعا کسی سواد جواب دادن به این سوالو نداره smile006

نمایه کاربر
d.shakeri

نام: د.شاکری

سپاس: 52

پست توسط d.shakeri »

درود

خیلی واضح نیست هدفتان. منظورتان اینه که این حجم از زمین دارای بار الکتریکی باشه و ایزوله باشه از قسمتهای دیگه زمین یا در تماس هم باشه.

دارای یک نوع بار الکتریکی باشه یا مثل باتری دارای دو قطب باشه. برق این زمین متناوب باشه یا نه مستقیم. کلا منظورتون اینه کسی روش پا بذاره یهو برقش بگیره .؟
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

واقعا کسی سواد جواب دادن به این سوالو نداره smile006

شاید یه نفر سواد محاسبه انقباض لورنتس رو داشته باشه اما وقتی سوال انقباض
viewtopic.php?f=2&t=35347
اینشکلی میشه، هیچکس نتونه دقیق جواب بده. با وجود سواد!
اما راجب سوالتون، نه هدفتون مشخصه و نه خود کاری که میخواید انجام بدید! کی میگه زمین رسانا نیست؟ زمین، هر زمینی که میخواید تصورش رو بکنید، بکنید! بسیار رساناست! سنگلاخی، گلی، هر جوری، زمین رساناست، مثال بارزش پدیده رعد و برقه، اگه زمین نارسانا بود که بار الکتریکی رعد و برق که جذب زمین نمیشد! همونجا میموند! یعنی پس از برق، بار های الکتریکی انتقال یافته به سطح زمین، باید روی سطح زمین میموندند و اون ناحیه رو باردار نگه میداشتن، در صورتی که اینطور نیست و پس از برق بارها از اون ناحیه ای که هستند به سرعت به درون زمین فرو میروند!
اصلا من یه تست میزارم جلو پاتون، انجام بدید نتیجش رو اعلام کنید. توی همون زمین نا رسانا بایستید، یک سیم برق رو که به جریان 220 وصله تو دستاتون بگیرید، ازونجایی که زمین نارساناست، مثل این میمونه که شما کفش عایق پوشیدید، بنابرین نباید هیچ اتفاقی برای شما بیوفته. چون جریانی برقرار نمیشه.
اما من پیشبینی میکنم زمین رساناست و شما با در درست گرفتن سیم، جریان سیم رو از طریق بدن خودتون به زمین که رساناست انتقال میدید و همینطور جریان از بدن شما میگذره تا جذقاله بشید، چون زمین رساناست و هادیه برقه، و جلوی این جریان رو نمیگیره.
در انجام آزمایش، موفق باشید smile023

اینجارم بخونید براتون بد نیست.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D9 ... A%A9%DB%8C

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

Maka171 نوشته شده:زمین نارساناست ولی من میخوام این زمین نارسانا رو به وسعت سه متر مربع و به عمق سه متر برق دار کنم

نادرست! زمین یک رساناست البته یک رسانای ایده آل نیست و بسته به جنس آن، دارای یک مقاومت (قابل اندازه گیری با دستگاه ارت سنج) است.
Maka171 نوشته شده:در یک پروژه با دوستانم در تلاش برای پیدا کردن راهی برای برق دار کردن زمین هستیم تا این زمین نارسانا را رسانا کنیم از شما درخواست راهنمایی و مساعدت داریم

زمین از نظر الکتریکی دارای پتانسیل صفر تعریف می شود. در واقع با اتصال هر منبع با قابلیت جاری کردن جریان الکترونها به (یا از) زمین، اگر آن منبع کمبود الکترون داشته باشد، از زمین دریافت می کند و اگر بیشبود الکترون داشته باشد، آن را به زمین می دهد.
البته این «جریان الکتریکی» هنگام شارش از منبع تولید انرژی الکتریکی به سمت زمین (دارای اهم مطلوب)، می تواند کار انجام دهد. بنابراین شما می توانید بخشی از زمین را که مد نظر دارید، با خاکهای رسانا (مثل بنتونیت، مارگونیت و یا ترکیب پودر زغال و آب نمک) و رطوبت مخلوط کنید و یک الکترود (با Rod کوبی) را در این محوطه قرار دهید و منبع ولتاژ خود را به آن متصل کنید. هر چه مقاومت خاک کمتر باشد، جریان الکتریکی بیشتری بین الکترود و زمین برقرار می شود (و البته مصرف توان هم بالاتر می شود).
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

Maka171

پست توسط Maka171 »

از جواب همه مهندسین و دوستان کمال تشکر را دارم و جواب شما عالی بود ولی من باید واضح سوال میپرسیدم تا شما بهتر بوابمو میدادین .

سوال من اینه: دوستان من، در ضمینه ی طراحی ردیاب برای دفینه یابی فعالیت دارند . و یک مکمل همراه ردیاب تولید کننده فرکانس ارايه دادند ، که برق بالایی تولید میکنه .
سوال من دقیقا روی مکمل تولید برق با قدرت بالای دوهزار ولت تا چهار هزار ولت هست . اونا میگن با ارسال فرکانس توسط ردیاب تولید کننده ی فرکانس برای هدف مدفون شده ، اون رو باردار میکنیم بعبارتی بار های اطرافشو که از خود هدف هستند تشدید میکنیم . و با وصل کردن پراب در کنار هدف مدفون شده و و صل کردن مکمل تولید کننده ی برق با قدرت بالا به این پرابها و انتقال برق به زمین یونهای ان محوطه آزاد شده و فقط خود هدف باقی میماند ( بنحوی ما عوامل مزاحم و اضافی را با این کار حذف میکنیم تا فقط خود هدف توسط ردیاب سنس شود ، چون هدف واقعیست و با جریان قوی برق از بین نمیرود ولی یونهای دیگر که در زمین وجود دارند از بین میروند ) .
آیا راه ارزانی برای این کار وجود دارد . یا نه حتما باید این مکمل رو تهیه کنم که مبلغ تهیه کردنش زیاده . با یک باطری وصل شده به ماشین میشه به همین نتیجه دست پیدا کرد؟ ، با خازن میتوان به همین نتیجه دست پیدا کرد؟ ، عمق موثرش باید 3متر و به مساحت حداقل 4 متر .
اگه اطلاعاتی دارید ممنونتون میشم راهنماییم کنید چون مطلع ترین ها در این زمینه شما هستید اگه شما نتونید جوابی براش پیدا کنید کسی نمیتونه جوابمو بده.

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

Maka171 نوشته شده:از جواب همه مهندسین و دوستان کمال تشکر را دارم و جواب شما عالی بود ولی من باید واضح سوال میپرسیدم تا شما بهتر بوابمو میدادین .

سوال من اینه: دوستان من، در ضمینه ی طراحی ردیاب برای دفینه یابی فعالیت دارند . و یک مکمل همراه ردیاب تولید کننده فرکانس ارايه دادند ، که برق بالایی تولید میکنه .
سوال من دقیقا روی مکمل تولید برق با قدرت بالای دوهزار ولت تا چهار هزار ولت هست . اونا میگن با ارسال فرکانس توسط ردیاب تولید کننده ی فرکانس برای هدف مدفون شده ، اون رو باردار میکنیم بعبارتی بار های اطرافشو که از خود هدف هستند تشدید میکنیم . و با وصل کردن پراب در کنار هدف مدفون شده و و صل کردن مکمل تولید کننده ی برق با قدرت بالا به این پرابها و انتقال برق به زمین یونهای ان محوطه آزاد شده و فقط خود هدف باقی میماند ( بنحوی ما عوامل مزاحم و اضافی را با این کار حذف میکنیم تا فقط خود هدف توسط ردیاب سنس شود ، چون هدف واقعیست و با جریان قوی برق از بین نمیرود ولی یونهای دیگر که در زمین وجود دارند از بین میروند ) .
آیا راه ارزانی برای این کار وجود دارد . یا نه حتما باید این مکمل رو تهیه کنم که مبلغ تهیه کردنش زیاده . با یک باطری وصل شده به ماشین میشه به همین نتیجه دست پیدا کرد؟ ، با خازن میتوان به همین نتیجه دست پیدا کرد؟ ، عمق موثرش باید 3متر و به مساحت حداقل 4 متر .
اگه اطلاعاتی دارید ممنونتون میشم راهنماییم کنید چون مطلع ترین ها در این زمینه شما هستید اگه شما نتونید جوابی براش پیدا کنید کسی نمیتونه جوابمو بده.

من راستش چنین چیزی تا کنون نشنیده ام و احساس می کنم نوعی کلاهبرداری باشد.

اینکه یک میدان قوی الکتریکی یا الکترومغناطیسی در پیرامون دفینه ایجاد کنیم، به نظرم فقط به ایجاد پارازیت شدید در محیط و در نتیجه اختلال در کار آشکار ساز درون دستگاه فلزیاب می انجامد. در حقیقت در درون زمین به عنوان یک منبع غنی الکترونی (موسوم به دریای الکترونی)، هیچ یون آزادی (با یون محلول و آکوآس فرق دارد) نمی توان پیدا کرد که مثلا بخواهیم آن را با ایجاد میدان High Voltage از بین ببریم یا نبریم.

در واقع ساختار و نوع ماده از نظر پارامگنتیک، دیا مگنتیک و یا فرومگنتیک بودن است که اهمیت دارد. دستگاه فلزیاب معمولا شامل یک سیم پیچ بزرگ در سر جستجوگر خود است که بسته به نوع طراحی دستگاه، یا خود بخشی از یک اسیلاتور است و یا بخشی از یک سیستم فرستنده/گیرنده است که با قرار گرفتن یک فلز در حوزه اثر آن، ظرفیت آن (و یا میزان دکوپلینگ بین دو سیم پیچ T/R) تغییر می کند که این قضیه هم به نوبه خود، سبب ایجاد Beep در خروجی (یا تحریک عقربه) دستگاه می کند.

در هر صورت؛ ایجاد این نوع میدانهای قوی، فقط مسبب بروز اختلال در بخش الکترونیکی دستگاه است و بس.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

ارسال پست