راههای دفع مسیرامواج

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
خورشید صادقی

نام: خورشیدصادقی

راههای دفع مسیرامواج

پست توسط خورشید صادقی »

باسلام،بنده کارشناس حسابداری هستم وصرف داشتن سوالاتی عضوشده ومزاحم شما عزیزان شدم،اگرراهنماییم بفرمایید ممنون میشوم.
1- چه وسیله یا جسمی را مابین سینی دیش ماهواره وزمین قراربدهم تا امواج انعکاسی از زمین به دیش را قطع کند یا مانع رسیدن به دیش شود؟ مثلا سفره پلاستیکی روی زمین وزیرسینی پهن کنم یا مواردی مشابه باضخامت بیشتر؟
2 - اگر به دیش امواجی مزاحم برسد با اتصال یک سیم روکش دارکه یک سرش به پایه دیش ودیگری به لوله آب ،یایک فلز کوچک مثل میخ متصل وروی زمین رها شود ،مزاحمت مورداشاره ازبین میرود؟
3- اتصال برق 12 ولت به دیش بصورت دائم با آداپتوربه دیش صدمه میزند؟
4-چه چیزی بهترین عایق برای این قبیل امواج است؟مثلا یونولیت باچه ضخامتی؟ یا....
بازهم پوزش وسپاسگذار

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: راههای دفع مسیرامواج

پست توسط You-See »

سلام.
امواج الکترومغناطیسی یعنی ترکیب الکتریکی و مغناطیسی، پلاستیک تاثیر چندانی روی اون نداره، باید با فلز کار کنید. مثلا توری فلزی منعکس کننده خوبیه. خود دیش هم منعکس کننده است.
اتصال برق به دیش، در صورتی که به ال ان بی کاری نداشته باشه، مشکلی پیش نمیاره.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: راههای دفع مسیرامواج

پست توسط candle »

خورشید صادقی نوشته شده:
- چه چیزی بهترین عایق برای این قبیل امواج است؟

- اتصال برق 12 ولت به دیش بصورت دائم با آداپتوربه دیش صدمه میزند؟

طبق اصول بایستی کاری کرد تا امواج مزاحم محلی کمتر به کانون بشقاب برسند، بنابراین استفاده از یک حلقه ی جداساز
(اصطلاحا Isolator Ring) می تواند کمک کند. (با شکل زیر منظور من بهتر مشخص می شود) اما با توجه به قطر دیش،
احتمالا باید عرض حلقه بیشتر باشد و البته می توان از یک توری فلزی با مش متناسب با فرکانس حدود دوازده GHz به جای
یک رینگ تمام فلزی بهره برد.

اتصال برق DC به دیش هم کار غیر اصولی و بیهوده ای است اما اگر بدنه و مانتینگ آن به سیستم گراند با اهم مطلوب (3 اهم و کمتر) متصل شود، در بهبود گین آن موثر است.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

ارسال پست