چرا خطوط میدان الکتریکی همدیگر را قطع نمی کنند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

narges1988

محل اقامت: Galaxy

تماس:

پست توسط narges1988 »

جناي آقاي يا سركار خانوم مهمان مثل اينكه حالت خوب نيست
هر كس روزنه ايست به سوي خداوند، اگر اندوه ناك شود.اگر به شدت اندوه ناك شود.(مصطفي مستور)

ali reza 1111

سپاس: 7

Re: چرا خطوط میدان الکتریکی همدیگر را قطع نمی کنند؟(نیازبه پاسخ

پست توسط ali reza 1111 »

چون در هر نقطه از فضا جهت بردار میدان به یک سمته ؛ نه 2 تا !!
یکم فکر کن خودت میفهمی چی گفتم !!
جواب همینه .
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

Gmiladh

نام: سیدعلیرضاحسینی ۱۲۷۱۰۷۲۳۶۱

Re: چرا خطوط میدان الکتریکی همدیگر را قطع نمی کنند؟(نیازبه

پست توسط Gmiladh »

افسوس میخورم بحال علم .
فقط نمیدونم همه دنیا همینه یا فقط ایران .
عزیزان متاسفانه در فیزیک به ما یاد دادن که واقعیت های آفرینش را برای ساده تر نمودن معادلات روی کاغذ تغییر بدیم . یه مثالشم همین سوال دوست عزیزمون .
دوستان من این خطوط همدیگه را قطع میکنند تک قطبی مغناطیسی هم میتونیم داشته باشیم . هرکی میخواد اول توی ایران یه اداره ی ثبت اکتشافات علمی به من نشون بده تا منم فورمول ساخت تک قطبی مغناطیسی رو براش افشا کنم .
افسوس فقط نمیدونم مخصوصا توی علم فیزیک چرا اینقدر واقعیات رو با دروغ یا اشتباهات جایگزین کردن تا یمشت معادلات به درد نخور ساده بشن . امیدوارم علم فیزیک هرچه زودتر از دست تعصبات علمی نادرست نجات پیدا کنه . فقط میدونم که باید بگم افسوس...والسلام.
۱۲۷۱۰۷۲۳۶۱

Gmiladh

پست توسط Gmiladh »

من خودم یه نابغه ی مادرزادم که پاسخ سه تا از سوالای بی پاسخ علم فیزیک رو به صورت تایید شده بدست آووردم . سوالایی که هر کدومش یه چالش جهانیه و پاسخشم نوبل داره اما نمیدونم که کشورم با این ادعاش چرا نمیتونه اکتشافات علمی درست رو رسما ثبت کنه . اگه کسی میدونه جوابم رو بده لطفا.

Gmiladh

پست توسط Gmiladh »

با عرض پوزش از شما عزیزان صادقانه بگم من در پستی که نوشتم این خطوط همدیگه را قطع میکنن چون تا الان تخصصی روش کار نکرده بودم دچار اشتباه ناشی از عجله شدم . بله . درسته . این خطوط همدیگر را قطع نمیکنند به صورتی که از هم بگذرند و به محض رسیدن به هم بک میدان واحد را تشکیل میدهند .
اما به خوبی دلیل اینکه چرا یکدیگر را قطع نمیکنند را درک نمودم . از شما ممنونم و پوزش میطلبم و از ادمین میخوام کا در صورت امکان اون دو پست تکراری ام را حذف کنه . ممنونم .
۱۲۷۱۰۷۲۳۶۱

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

زنگ زدم به شمارت که بگم قطع نمیکنن . کسی برنداشت.
هادی بیا که یکی نابغه تر از تو پیداش شد.

girl*

نام: .

سپاس: 3

پست توسط girl* »

سلام. خب اگه چنین ادعایی دارید اگه تو ایران ساپورت نمیکنن میتونید با استاتید خارج از کشور از طریق ایمیل، ایدتون رو بگید قطعا جواب میگیرید.

Grotesque

سپاس: 29

پست توسط Grotesque »

جناب Gmiladh
اینکه خطوط میدان با هم برخورد نمیکنند مسئله ای نیست که احتیاج به بررسی تخصصی داشته باشد! یک مطلب خیلی مقدماتی است. البته بستگی دارد شما به چه سطح جدیدی از فیزیک دست یافته باشید.
به نظرم برای بیان نظرات خود تاپیکی به اسم انهدام فیزیک یا انهدام الکترومغناطیس ایجاد کنید و در آن به بررسی ایده های خود بپردازید. مطمئنا برای کاربران اینجا هم کار شما خیلی جدید و جالب خواهد بود. smile072

sasan444

نام: ساسان رادمنش

سپاس: 1

Re: چرا خطوط میدان الکتریکی همدیگر را قطع نمی کنند؟

پست توسط sasan444 »

سلام _ خطوط میدان همگی از یک جنس هستند و بخاطر همین نمیتوانند یکدیگر را قطع کنند ،یه مثال ساده برات میزنم شما هیچوقت نمیتونی یک چوب را با چوب همجنس خودش ببری یا قطع کنی ،نیاز به یک جنس سخت تر داری ،ولی یک آهن یا حتی مس میتواند هم چوب را قطع کند هم میدان مغناطیسی را.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

ساسان ، برادر چی می گی آخه؟
خطوط میدان تعریفش چیه؟ هر نقطه از فضا در میدان دارای مولفه ای است جهت دار، این نقاط پشت سر هم می شن اون شکلی، اصلا خطی وجود نداره، برای راحتی اون طوری می کشیمش.
الان شما روی تصویر به من بگو چی باید چی رو قطع کنه؟
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

Mazdak10

نام: Mazdak mirza

سپاس: 13

پست توسط Mazdak10 »

sasan444 نوشته شده:سلام _ خطوط میدان همگی از یک جنس هستند و بخاطر همین نمیتوانند یکدیگر را قطع کنند ،یه مثال ساده برات میزنم شما هیچوقت نمیتونی یک چوب را با چوب همجنس خودش ببری یا قطع کنی ،نیاز به یک جنس سخت تر داری ،ولی یک آهن یا حتی مس میتواند هم چوب را قطع کند هم میدان مغناطیسی را.

خطوط ميدان خطوطي است كه راستاي ميدان الكتريكي را در فضا مشخص ميكنه ... و چون ميدان در يك نقطه نميتونه دو تا راستا داشته باشه پس صحبت از تقاطع خطوط ميدان بي معنيه

falandor

پست توسط falandor »

چقدر جالب که این سوال 15 سال پیش پرسیده شده و منِ دانش آموز از جواب هایی که داده شده به این سوال، طی سال های مختلف، دارم استفاده می برم. تشکّر ویژه می کنم از خانم نرگس، شخصی که سوال رو مطرح کرده و همچنین تمامی عزیزانی که پاسخ سوال ایشون رو دادن smile072 smile072

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

خطوط نیروی الکتریکی هرگز یکدیگر را قطع نمی کنند زیرا در نقطه تقاطع می توان دو مماس به دو خط نیرو رسم کرد. این یعنی دو جهت میدان الکتریکی در نقطه تقاطع که امکان پذیر نیست.خطوط میدان الکتریکی تجسمی از میدان برداری الکتریکی هستند. در هر نقطه جهت (مماس) خط میدان در جهت میدان الکتریکی است.تصویر
در هر نقطه از فضا (در صورت عدم وجود بار)، میدان الکتریکی دارای یک جهت واحد است در حالی که خطوط میدان عبوری به نحوی نشان دهنده میدان الکتریکی است که در یک مکان به دو جهت در یک نقطه اشاره می کند.
خطوط میدانی به این معنا که در بار همگرا می شوند، متقاطع می شوند، یا حداقل قطع می شوند. اگر مکانی با شارژ وجود داشته باشد، خطوط میدان در آن نقطه همگرا می شوند. با این حال ما معمولاً می گوییم خطوط میدان به جای عبور از آنجا، با شارژ خاتمه می یابد.خطوط میدان الکتریکی اطلاعاتی را در مورد جهت (و قدرت) میدان الکتریکی در ناحیه ای از فضا نشان می دهد. اگر خطوط در یک مکان معین از یکدیگر عبور کنند، آنگاه باید دو مقدار متفاوت میدان الکتریکی با جهت خاص خود در آن مکان مشخص وجود داشته باشد. این هرگز نمی تواند چنین باشد. هر مکان در فضا دارای قدرت میدان الکتریکی و جهت مربوط به خود است. در نتیجه، خطوطی که میدان را نشان می‌دهند نمی‌توانند در هر مکان معینی از فضا از یکدیگر عبور کنند.میدان الکتریکی در هر نقطه، مجموع تمام میدان های ناشی از هر بار منفرد در سیستم است. میدان دارای قدر و جهت است. خطوط میدان نمایشی از بزرگی و جهت میدان در یک منطقه مصور هستند. خطوط میدان در جهت میدان هستند. اگر قرار بود خطوط دو منبع با هم تلاقی داشته باشند، می‌توانیم به طور موثر دو فیلد را در آن نقطه جمع کنیم و خطوط میدان را با جهت جدید دوباره ترسیم کنیم. بنابراین، می توان گفت که خطوط میدان هرگز متقاطع نمی شوند زیرا مجموع دو بردار فقط می تواند یک جهت داشته باشد (به استثنای بردار صفر).آیا خطوط میدان مغناطیسی دو آهنربا می توانند قطع شوند؟تصویر
خطوط میدان مغناطیسی هرگز یکدیگر را قطع نمی کنند زیرا اگر دو یا چند خط یکدیگر را قطع کنند به این معنی است که در آن نقطه از تقاطع، میدان مغناطیسی دو جهت در یک نقطه دارد. این امکان وجود ندارد که یک میدان مغناطیسی در یک نقطه به بیش از یک جهت اشاره کند.آیا دو خط میدان مغناطیسی می توانند از هم عبور کنند؟تصویر
خطوط میدان مغناطیسی هرگز نمی توانند از یکدیگر عبور کنند، به این معنی که میدان در هر نقطه از فضا منحصر به فرد است. خطوط میدان مغناطیسی پیوسته هستند و حلقه های بسته را بدون شروع یا پایان تشکیل می دهند. آنها از قطب شمال به قطب جنوب می روندمن فکر می کنم بخش مهم در اینجا این است که یک فیلد برداری است. یک میدان برداری یک بردار (با یک جهت و یک طول) را با هر نقطه در فضا مرتبط می کند. خطوط میدان مغناطیسی بردارهای میدان مغناطیسی را در هر نقطه دنبال می کنند. اگر خطوط میدان متقاطع شوند، به این معنی است که دو بردار با دو جهت در یک نقطه وجود دارد.خطوط میدانی که در فضا به دلیل آهنربا یا هر ترکیبی از آهنرباها در هر نقطه ایجاد می شوند، جهت میدان مغناطیسی خالص را در آن نقطه از فضا نشان می دهند. مماس بر منحنی خط میدان جهت را نشان می دهد و چگالی خطوط میدان بزرگی را نشان می دهد.
اگر خطوط میدان در هر نقطه ای قطع شوند، دو مماس بر منحنی خط میدان در آن نقطه وجود خواهد داشت، که متناقض است، زیرا تنها یک بردار میدان مغناطیسی خالص می تواند تنها یک جهت در هر نقطه از فضا داشته باشد.
این همچنین ثابت می کند که خطوط میدان باید پیوسته و قابل تمایز باشند، به این معنی که نمی توانند شکستگی یا گوشه های تیز داشته باشند.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست