چرا قبل از بارش برف آسمان قرمز میشود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

mohammad saleh

سپاس: 8

چرا قبل از بارش برف آسمان قرمز میشود؟

پست توسط mohammad saleh »

چرا وقتی می خاد برف بیاد آسمان قرمز می شود؟ smile042

نمایه کاربر
me-alone

محل اقامت: Winnipeg

سپاس: 76

Re: آسمان سرخ.

پست توسط me-alone »

mohammad saleh نوشته شده:چرا وقتی می خاد برف بیاد آسمان قرمز می شود؟ smile042
خیلی قرمز نمیشه! همون رنگ قبله ولی یه کم به قرمزی میزنه! ولی قرمز قرمز نیست!
من زنم و به همان اندازه از هوا سهم میبرم
که ریه های تو!
درد آور است که من آزاد نباشم تا تو به گناه نیفتی!
قوس های بدنم بیشتر از افکارم به چشمهایت ما آیند!
تاسف بار است که باید
لباس هایم را به میزان ایمان تو تنظیم کنم!

سیمین دانشور

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

فکر کنم جوابش باید خیلی سخت باشه.چون من دو سال پیش داشتم رو این موضوع تحقیق میکردم ، از چند تا از معلمامم که کباده ی فیزیک میکشیدن ، پرسیدم ، پیچوندمم.تو اینترنت هم چه فارسی و چه انگلیسی نبود ، توی چند تا انجمن انگلیسی فیزیک این سوال پرسیده شده بود ولی همه چرت و پرت نوشته بودن.خلاصه جواب درست پیدا نکردم.اگه فهمیدی به منم بگو. smile015
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

به اين علت نيست كه مولكول هاي بيشتري در راه نور خورشيد قرار ميگيرند؟

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

mamy72 نوشته شده:به اين علت نيست كه مولكول هاي بيشتري در راه نور خورشيد قرار ميگيرند؟
این نکته رو خاطر نشان بشم که این اتفاق فقط در شب های برفی میافتد. smile001 ، واسه همینم من یه احتمالی میدم ، البته این حرفی که میزنم هیچ پایه و اساس علمی نداره و فقط نظریه ی خودمه.من میگم شاید مربوط به این باشه که نور خورشید پس از غروب ، در آسمون به علت برخورد با ذرات یخ و برف در آسمون و شکست و بازتاب کلیو از این مزخرفات ، تو هوا هی میچرخه ، و باعث میشه آسمون قرمز رنگ دیده بشه ، اگه دقت کنید موقعی هم که آلودگی خیلی زیاده ، بعضی اوقات این اتفاق میفته و اون موقع هم ذارت غبار و انواع آلاینده ها بجای برف تو آسمون هست..الببته من ساده گفتم. smile039
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 39

پست توسط marqos »

قرمز میشه مگه؟

mohammad saleh

سپاس: 8

پست توسط mohammad saleh »

اگرآسمان قرمز می شه برای اینه که نور آبی کم می شه.باید ببینیم که چرا نور آبی کم میشه؟
mamy72چرا باید مولکول های بیشتری در راه خورشید قرار بگیرد؟ درصورتی که این پدیده در شب اتفاق می افتد.

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

mohammad saleh نوشته شده:mamy72چرا باید مولکول های بیشتری در راه خورشید قرار بگیرد؟ درصورتی که این پدیده در شب اتفاق می افتد.
من نمي دونستم اين اتفاق در شب ميافته ! ... فكر كردم روز قرمز ميشه !! smile072 smile001

masoudboy25

سپاس: 3

پست توسط masoudboy25 »

سلام به نظر من به علت اینکه موقع بارش باران و برف البته برف بیشتر تراکم ابرها و بخار اب بیشتر میشه و هنگام ریزش برف درفضای میان ابرها و زمین دانه های برف همانند ایینه نور پراکنده در فضا را که بخاط روشنایی سطح شهرها هست را منعکس مییکنه وما اون را به رنگ قرمز میبینیم البته این نظر من هست و نمییدونم تا چه حد درسته smile015

manage2

سپاس: 2

پست توسط manage2 »

masoudboy25 نوشته شده:سلام به نظر من به علت اینکه موقع بارش باران و برف البته برف بیشتر تراکم ابرها و بخار اب بیشتر میشه و هنگام ریزش برف درفضای میان ابرها و زمین دانه های برف همانند ایینه نور پراکنده در فضا را که بخاط روشنایی سطح شهرها هست را منعکس مییکنه وما اون را به رنگ قرمز میبینیم البته این نظر من هست و نمییدونم تا چه حد درسته smile015
این دوستمون درست میگه ،علت، انعکاس نور روشنایی های خیابان های شهر به آسمان و بر روی ابر هاست،این در حالیه که اگه شما یک شب برفی در جاده های خارج از شهر رانندگی کنید دیگه آسمان رو قرمز نمی بینید! smile039

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

الان يادم اومد جاهايي كه يك تالاب نزديك شهر باشه آسمونش قرمز ميشه ! (گفتم بگم شايد كمكي كرده باشم !!)

نمایه کاربر
radioobserver676

پست توسط radioobserver676 »

من هم دلیل این قرمز شدنو آلودگی نوری شهر ها می دونستم. بیشتر هم شبا که هوا ابریه این جوری میشه.
mamy72 نوشته شده:الان يادم اومد جاهايي كه يك تالاب نزديك شهر باشه آسمونش قرمز ميشه ! (گفتم بگم شايد كمكي كرده باشم !!)
تالاب؟چرا؟ smile029

نمایه کاربر
Rin Okumura

سپاس: 5

پست توسط Rin Okumura »

mamy72 نوشته شده:الان يادم اومد جاهايي كه يك تالاب نزديك شهر باشه آسمونش قرمز ميشه ! (گفتم بگم شايد كمكي كرده باشم !!)
تالاب باشه نباشه همیشه قبل از برف آسمون سرخه!
این دوستمون درست میگه ،علت، انعکاس نور روشنایی های خیابان های شهر به آسمان و بر روی ابر هاست،این در حالیه که اگه شما یک شب برفی در جاده های خارج از شهر رانندگی کنید دیگه آسمان رو قرمز نمی بینید!
در یک شب برفی بله.
اما قبل از بارش برف آسمون سرخه حتی توی جاده های خارج شهر رفیق.

سوال همینه. این رنگ سرخ قبل از بارش هست و همیشه نوید برف رو داده به ما. ولی وقتی برف در حال باریدنه آسمون سرخ نیست!
I want to learn everything..!!

نمایه کاربر
radioobserver676

پست توسط radioobserver676 »

کلا شبا که آسمون کاملا ابریه این جوری نمی شه؟

نمایه کاربر
Rin Okumura

سپاس: 5

پست توسط Rin Okumura »

radioobserver676 نوشته شده:کلا شبا که آسمون کاملا ابریه این جوری نمی شه؟
اگه اینطوره پس چرا قبل از بارون آسمون سرخ نیست؟ قبل از بارون هم هوا ابریه دیگه؟ smile031
I want to learn everything..!!

ارسال پست