كم كردن سرعت نور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Erfan.A

سپاس: 10

Re: كم كردن سرعت نور

پست توسط Erfan.A »

Ali.T نوشته شده:
Erfan.A نوشته شده:اینکه سرعت نور کم بشه مفهومی نسبی داره!

سرعت نور نسبی نیست، در همه چارچوب ها یکسان است.

Erfan.A نوشته شده:اگه شما میخوای ببینی که سرعت نور شده برو خارج از زمین و یک نور از طرفی که مسیر حرکتش عمود بر مسیر دید ما باشه به طرف زمین بفرست به طوری که از کنار زمین رد بشه و اون موقع با یک سرعت سنج الکترونیکی خواهی دید که سرعت نور در موقع عبور از کنار زمین کاهش یافته!!(نسبیت عام انیشتین)

در کدام قسمت نسبیت عام این مطالب آمده است؟!

شما اصلا کامنت منو درست نخوندید!!!!
مفهومی نسبی داشتند با نسبی بودن فرق داره عزیز من!!!

خم شدن نور هم در میدان گرانشی از اثرات نسبیته!!

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

You-See نوشته شده:"با عوض کردن نوع تابش سرعت فوتونارو کم کردن،یه سرچی بزنید پیدا نکردید بگید میزارم"

؟؟؟؟؟
در این مورد توضیح بدید که نوع تابش یعنی چی؟
سرعت امواج الکترومغناطیسی در همه فرکانس ها برابر با سرعت نوره چون همگی فوتون هستند.

بله زیادی مختصر گفتم لطف کنید مطالعه کنید http://bigbangpage.com/?p=23766 یا http://yenipc.ir/%D9%86%D8%B3%D8%A8%DB% ... %B3%D8%B1/ البته این مقاله اصلی نیست که من خوندم ولی از هیچی بهتره

[email protected] نوشته شده:سلام
البته بنده به شخصه فکر می کنم سرعت فوتون در خلاء به طول موجش بستگی داره! اگه سرعت موج رادیویی با طول موج بینهایت برابر [tex]c_{0}[/tex] باشه، اونوقت سرعت نور برای یه طول موج دلخواه از رابطه ی زیر به دست میاد:

[tex]c_{\lambda}=\frac{c_0}{1+\frac{27Gh}{8{\lambda^2}{c_0}^3}}[/tex]

با فرض قبول درستی این قضیه انبساط کیهانی احیانا زیر سوال نمیره؟بعد ازونور نظریه غلظت میگه انبساط کیهانی هست و...؟

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

paradoxy نوشته شده:با فرض قبول درستی این قضیه انبساط کیهانی احیانا زیر سوال نمیره؟بعد ازونور نظریه غلظت میگه انبساط کیهانی هست و...؟

شاید بر روی انبساط اثر بذاره ولی فکر نکنم علیهش باشه. روی این موضوع هنوز عمیق نشدم.

ارسال پست