نامریی شدن - ایده نظامی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
thegodof3d

نام: حامد حسن زاده

سپاس: 29

نامریی شدن - ایده نظامی

پست توسط thegodof3d »

سلام ، در ابتدا باید بگم بهتون که این ایده ها رو یه چندسالی هست که دارم با خودم یدک میکشم و اینیکی یکم نظامی هستش

دوستان ببینید در ابتدا شاید بخواین بگید ک اینکار امکان نداره نور از بدن ادم رد نمیشه و ... هه هه ! چرا اینارو میگید؟ چون تخیلتون قدرت پرواز نداره ، امروز من میخوام یه راه حل صد در صد شدنی برای نامریی شدن بهتون معرفی کنم

ایده - یا همون طرح : ببینید اگر یه انسانی روبروی ما باشه ما خیلی راحت میتونیم اونو ببینیم ، حالا شما فرض کنید یه تلوزیان خیلی با کیفیت اچ دی رو بزاریم جلوی این فرد و تصویر پشت اون فرد رو نشون بده ، حالا سوال اینجاست : ایا ما متوجه حضور این فرد میشیم (با فرض نداشتن حاشیه در تلوزیون)
حالا شاید یه سری از دانش مندان و عقلا بیان بگن سربازا ک نمیتونن رو دوششون مانیتر بزارن بیان و برن ، در واقع طرح اصلی یک لباسه که اندازه اش ثابته ، درست مثل لباس فضانورد ها ، و روی این لباس چی هست؟ مثل توپ چهل تیکه ک از قطعات ششگوش تشکیل شده این لباس هم از قطعات ششضلعی اینه یا صفحات مانیتوری ک با برق کار میکنن و دقیقا تصویر ششضلعی سمت مخالفشون رو منعکس میکنن .

از همین روش میشه برای نامریی کردن خودرو ، کشتی و تانک استفاده کرد

ایرادات طرح :

حالت استفاده شده از ایینه رو هنوز نمیدونم چطوری میشه با اینه اینکارو کرد که دیگه از صفحات مانیتوری استفاده نشه
حالت استفاده شده از مانیتور : ۱ باتریش تموم میشه ۲ کیفیتش پایینه
کثیف و خاکی شدنش باعث میشه معلوم بشه

دوستان خواهشا نظراتتونو بگید

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

Re: نامریی شدن - ایده نظامی

پست توسط Archimedes »

thegodof3d نوشته شده:سلام ، در ابتدا باید بگم بهتون که این ایده ها رو یه چندسالی هست که دارم با خودم یدک میکشم و اینیکی یکم نظامی هستش

دوستان ببینید در ابتدا شاید بخواین بگید ک اینکار امکان نداره نور از بدن ادم رد نمیشه و ... هه هه ! چرا اینارو میگید؟ چون تخیلتون قدرت پرواز نداره ، امروز من میخوام یه راه حل صد در صد شدنی برای نامریی شدن بهتون معرفی کنم

ایده - یا همون طرح : ببینید اگر یه انسانی روبروی ما باشه ما خیلی راحت میتونیم اونو ببینیم ، حالا شما فرض کنید یه تلوزیان خیلی با کیفیت اچ دی رو بزاریم جلوی این فرد و تصویر پشت اون فرد رو نشون بده ، حالا سوال اینجاست : ایا ما متوجه حضور این فرد میشیم (با فرض نداشتن حاشیه در تلوزیون)
حالا شاید یه سری از دانش مندان و عقلا بیان بگن سربازا ک نمیتونن رو دوششون مانیتر بزارن بیان و برن ، در واقع طرح اصلی یک لباسه که اندازه اش ثابته ، درست مثل لباس فضانورد ها ، و روی این لباس چی هست؟ مثل توپ چهل تیکه ک از قطعات ششگوش تشکیل شده این لباس هم از قطعات ششضلعی اینه یا صفحات مانیتوری ک با برق کار میکنن و دقیقا تصویر ششضلعی سمت مخالفشون رو منعکس میکنن .

ایرادات طرح :

حالت استفاده شده از ایینه رو هنوز نمیدونم چطوری میشه با اینه اینکارو کرد که دیگه از صفحات مانیتوری استفاده نشه

با این روش شدنی نیست.
تنها راه نامرئی کردن انحراف پرتوهای نور در جلوی شخص و رساندن ای پرتوها در پشت این شخص است. (نور شخص را دور بزند).
انگار شخصی در میان نیست.

این ایده از تحقیقات دانشمندان در زمینه موادی موسوم به متامتریال که خواص جدیدی را در علم الکترومغناطیس از خود نشان داده است شکل می گیرد. دانشمندان از ترکیبی از فلز و یک عایق به این تکنولوژی دست یافته اند که می تواند کاربردهای خیره کننده ای داشته باشد.

در شکل زیر چگونگی عملکرد متامتریال (B) را نسبت به مواد عادی (A) مثل شیشه و آب و کوارتز در برابر تابش نور مشاهده می کنید.

تصویر

در واقع عملکرد متامتریال به گونه ای است که زمانی که نور به سطح آن تابیده می شود می تواند نور را منحرف کند به گونه ای که بیننده به جای شی مورد نظر منظره پشت آن را ببیند.
عکس زیر عملکرد موادی را نشان می دهد که به نامرئی شدن اتومبیل می انجامد!

تصویر
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
Mage

محل اقامت: زنجان

سپاس: 33

پست توسط Mage »

Archimedes نوشته شده:
thegodof3d نوشته شده:سلام ، در ابتدا باید بگم بهتون که این ایده ها رو یه چندسالی هست که دارم با خودم یدک میکشم و اینیکی یکم نظامی هستش

ایرادات طرح :

با این روش شدنی نیست.
تنها راه نامرئی کردن انحراف پرتوهای نور در جلوی شخص و رساندن ای پرتوها در پشت این شخص است. (نور شخص را دور بزند).
انگار شخصی در میان نیست.

این ایده از تحقیقات دانشمندان در زمینه موادی موسوم به متامتریال که خواص جدیدی را در علم الکترومغناطیس از خود نشان داده است شکل می گیرد. دانشمندان از ترکیبی از فلز و یک عایق به این تکنولوژی دست یافته اند که می تواند کاربردهای خیره کننده ای داشته باشد.

در شکل زیر چگونگی عملکرد متامتریال (B) را نسبت به مواد عادی (A) مثل شیشه و آب و کوارتز در برابر تابش نور مشاهده می کنید.

تصویر

در واقع عملکرد متامتریال به گونه ای است که زمانی که نور به سطح آن تابیده می شود می تواند نور را منحرف کند به گونه ای که بیننده به جای شی مورد نظر منظره پشت آن را ببیند.
عکس زیر عملکرد موادی را نشان می دهد که به نامرئی شدن اتومبیل می انجامد!

تصویر

ببخشین منابع آموزش پایه ای همراه با ذکر تمامی اصول علمی بکار برده شده برای تهیه مواد متامتریال میشناسین؟
یک روز زندگی پر غوغا و در شهرت و افتخار بهتر از صد سال گمنامی است.
ناپلئون بناپارت

انجمن نازیسم ایران : http://www.nazicenter.com/

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

برای اطلاعات آموزشی بهتره با کتب کارشناسی مهندسی مواد شروع کنید. زیرا مواد متامتریال تخصص این قشر است.

این فایل پاورپوینت رو هم ببینید:

لینک دریافت

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

این یکی را نیز امتحان کنید:

Metamaterials

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

این مسایلی ک استاد فرمودند صحیح ، ولی نمیشه بدن انسان رو تبدیل کرد به فرا ماده ، این ایده رو هم بنده از یه سری محقق ک داشتن روی تسلیهات نظامی امریکا تحقیق میکردن گرفتم ، بنا بر این فرا ماده از لحاظ عملی غیر ممکنه ، و لطفا دلیلتون رو برای اینک این طرح شدنی نیست رو بفرمایید لطفا

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

thegodof3d نوشته شده:این مسایلی ک استاد فرمودند صحیح ، ولی نمیشه بدن انسان رو تبدیل کرد به فرا ماده ، این ایده رو هم بنده از یه سری محقق ک داشتن روی تسلیهات نظامی امریکا تحقیق میکردن گرفتم ، بنا بر این فرا ماده از لحاظ عملی غیر ممکنه ، و لطفا دلیلتون رو برای اینک این طرح شدنی نیست رو بفرمایید لطفا

منظور تبدیل کردن بدن به فراماده نیست smile024 فراماده یک پوششه مثل لباس.
دلایل برای رد طرح شما:
1- اختلاف نور تصویر مانیتور با محیط وجود داره
2- تفاوت نور در سلول های مختلف از دید انسان بخاطر زاویه های مختلف قرار گیری تین سلول ها
3- سرعت پردازش تصاویر رسیده از پشت از حرکت انسان کمتر است
4- آسیب پذیری زیاد این پوشش در مقابل ضربه
5- سنگینی پوشش
6- بالا رفتن حرارت بدن
7- این پوشش نیازمند انرژی بسیار زیادی است که با چند باطری مشکل حل نمی شود
8- می توان خیلی راحت با پالس های الکترومغناطیس این پوشش را از کار انداخت.

فعلا این نقایص به ذهتم رسید.

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

جالب بود !
البته برخی از ایرادات مربوط میشه به مونینور های اولیه و باری های اسیدی ه! من این اسمارت فون جی ال ایکس هم رو یکبار در روز شارژ میکنم ، ۲ تصویر فیلم برداریش عین اینه هستش ، یعنی دستم رو به سرعت هم که تکون میدم تصویر.بط شده اش مثل تصویر واقعی هستش ، تازه اینک دوربینش 13هه ، مال داداشم زد وان هست ک دوربینش ۲۰ مگ هست (من یکم وطن پرستم)

حالا بگزریم ، با ایینه راهی به ذهنتون نرسید ک تصویر رو منتقل کنه؟

درضمن این متاماده ک عرض میکنید شرایطش چطوریه از کجا باید تهیه اش کرد؟ باتری میخوره ، وزنش چقدره؟ در چه شرایطی پاسخ میده؟ خوب ایرادات اینم بگید !

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

thegodof3d نوشته شده:جالب بود !
البته برخی از ایرادات مربوط میشه به مونینور های اولیه و باری های اسیدی ه! من این اسمارت فون جی ال ایکس هم رو یکبار در روز شارژ میکنم ، ۲ تصویر فیلم برداریش عین اینه هستش ، یعنی دستم رو به سرعت هم که تکون میدم تصویر.بط شده اش مثل تصویر واقعی هستش ، تازه اینک دوربینش 13هه ، مال داداشم زد وان هست ک دوربینش ۲۰ مگ هست (من یکم وطن پرستم)

حالا بگزریم ، با ایینه راهی به ذهنتون نرسید ک تصویر رو منتقل کنه؟

درضمن این متاماده ک عرض میکنید شرایطش چطوریه از کجا باید تهیه اش کرد؟ باتری میخوره ، وزنش چقدره؟ در چه شرایطی پاسخ میده؟ خوب ایرادات اینم بگید !

در مورد آینه نمی دونم منظورتون چیه.
اما در مورده متامتریال باید بگم که این یک ماده مهندسی شده است. یعنی در طبیعت مشابه آن به صورت طبیعی وجود نداره.
و این انحراف کردن پرتوهای نوری از خصوصیات عبور دهی نوری این ماده است. و احتیاجی به انرژی برای راه اندازی ندارد چون کلید روشن خاموشی ندارد. این فقط یک پارچه مدرنه مثل یک شنل.
به عنوان مثال آینه نور بازتابی رو با زاویه تابشی بازتاب میده ولی مامتریال دارای بازتابشی متفاوتر است.

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

Archimedes نوشته شده:
thegodof3d نوشته شده:این مسایلی ک استاد فرمودند صحیح ، ولی نمیشه بدن انسان رو تبدیل کرد به فرا ماده ، این ایده رو هم بنده از یه سری محقق ک داشتن روی تسلیهات نظامی امریکا تحقیق میکردن گرفتم ، بنا بر این فرا ماده از لحاظ عملی غیر ممکنه ، و لطفا دلیلتون رو برای اینک این طرح شدنی نیست رو بفرمایید لطفا

منظور تبدیل کردن بدن به فراماده نیست smile024 فراماده یک پوششه مثل لباس.
دلایل برای رد طرح شما:
1- اختلاف نور تصویر مانیتور با محیط وجود داره
2- تفاوت نور در سلول های مختلف از دید انسان بخاطر زاویه های مختلف قرار گیری تین سلول ها
3- سرعت پردازش تصاویر رسیده از پشت از حرکت انسان کمتر است
4- آسیب پذیری زیاد این پوشش در مقابل ضربه
5- سنگینی پوشش
6- بالا رفتن حرارت بدن
7- این پوشش نیازمند انرژی بسیار زیادی است که با چند باطری مشکل حل نمی شود
8- می توان خیلی راحت با پالس های الکترومغناطیس این پوشش را از کار انداخت.

فعلا این نقایص به ذهتم رسید.

ظاهرا این دوستمون تا الان اسم بازی کرایسیس رو نشنیدن! (در واقع یک حاله ای هست از تسلیحات مخفی اونا) یک سری امکاناتی هست ، مثلا باتری های نانویی که چند برابر باتری معمولی توان ذخیره کردن برق رو دارند .
یه لباس نظامی اونطوری امکانات زیادی داره مثلا در رابطه با وزنش ک شما فرمودین میتونه لباسی باشه که خودش وزن خودشو تحمل کنه یعنی مثل لباسهای قواصیقدیمی ک برای فشار های بالا ساخته شده بود ، لباسی ک خودش ستون فقرات داشته باشه

و اینطوری میشه یه هیوی اینفانیتی تشکیل داد (نیروی پیاده سنگین) که تشکیلات بیشتری روش نصبه و در مورد اسیب پذیر بودنش میشه یه محافظ شفاف از بیرون براش گذاشت
smile039
در ضمن قابلیت پرواز با نوعی سوخت داره ، ک من نمیدونم تو کدوم قسمت این انجمن باید مطرح اش کنم ، فک کنم مکانیک و حرکت ،

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

جنس فرا ماده از چیه؟ میشه خم اش کرد ؟ ایا عملیه؟؟؟

نمایه کاربر
Archimedes

پست توسط Archimedes »

فراماده یک نمونه مشخص و منحصر به فرد نیست که جنسی منحصر به فرد داشته باشد.
هر ماده مهندسی و ساخته دست بشر که دارای ویژگی های خارق العاده و جدید باشد. متامتریال یا فراماده یعنی فراتر از ماده طبیعی نامیده می شود.
در این باره فایل های زیر را مطالعه کنید:

فراماده

پوشش رادارگریز

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

اقا من نمیدونم ، من ک طراح نیستم ، اگه شما قول میدهید میتونید یه فرا ماده نامریی کن بسازید با حقوق بالا تا شش ماه اینده میخوام طرح سرباز سری رو اجرا کنم هستید؟

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

http://www.aparat.com/v/QgHIE

اه! بچه ها ایده منو یکی دزدیده! تو ویدیوی بالایی میتونین ببینید ! ماشین نامریی ساخته شرکت بنز! نه! من ان ایده رو داده بودم!

ان دکتر هادی کجا بود میگفت ؟ ان ایده دزد های شرکت بنز ایده نازنین من رو دزدیدن! نه! smile033

نمایه کاربر
پوریا باقری

نام: پوریا باقری

سپاس: 18

پست توسط پوریا باقری »

طبق آخرین اخباری که دارم خیلی راحت با تکنولوژی پردازش تصویر میشه اینکارو کرد با ت مانیتور و دوربین این اتفاق افتاده . دوربین های زیادی کار گذاشته میشه که انرژیشون شیمیایی . الکتریکیه . که الکتریکیش از باطری خورشیدیه . با پردازش تصویر در هر ثانیه کلی عکس میگیره و یک جی پی اس مکان دقیق دکارتی رو به میکرو کنترولر های مرکزی میفرسته و بعد از پردازش تصویر نهایی با توجه با اطلاعات هواشناسی و کنتراست ها و هزار عامل دیگه تصویر رو جایگیزین قبلی میکنن . واسه بحث غبار . تکنولوژی جدید بنز رو دیدی؟ یه دکمه تو خودرو گذاشته که با زدنش میدان مغناطیسی به وجود میاد که گرد و غبار نمیتونه به بدنه بچسبه شبیه عملکرد موتور الکتریکی میمونه . بار دار کن و بار هم نام بده . پس این مشکل هم حل میشه .
برای خودت زندگی کن

ارسال پست