سوال در مورد ساخت عایق امواج موبایل

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
morteza-moradi

نام: مرتضی مرادی

سوال در مورد ساخت عایق امواج موبایل

پست توسط morteza-moradi »

با سلام
چند روز پیش در آزمایشگاه اپتیک استادمان گفتند که می توان با ساختن قفسی خاص (که از سیم های نازک ساخته شده ) با فاصله ها خاص که به گونه های به طول موج امواج موبایل ربط پیدا می کنند می توان از رسیدن این امواج به موبایل جلوگیری کرد.
لطفا اگر کسی اطلاعاتی دارد بنده را راهنمایی فرمایید . دنبال ساخت آن هستم>

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: سوال در مورد ساخت عایق امواج موبایل

پست توسط [email protected] »

سلام
فکر کنم این قضیه به پولاریزاسیون امواج الکترومغناطیس بر می گرده. اگه قفسی متشکل از سیم هایی که در حدود طول موج امواج موبایل اند بسازید و موبایل رو داخل اون قرار بدید در یک حالت، امواج موبایل بین دو میله گیر می کنند و انرژی خودشون رو به قفس می دن یعنی یه جریان الکتریکیه جزئی داخل سیم های قفس ایجا می کنند و دیگه به موبایل نمی رسن و گوشی از کار میُفته ولی احتمالاً اگه همون قفس رو 90 درجه بچرخونید، امواج از داخل قفس رد شده و موبایل کار خواهد کرد. اطلاعات بیشتر رو با سرچ پولاریزاسیون امواج رادیویی به روش جذب شاید بتونید پیدا کنید. (شرمنده اطلاعات بیشتر و دقیق تری ندارم)

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

سلام به بچه ها؛

[email protected] نوشته شده:سلام
فکر کنم این قضیه به پولاریزاسیون امواج الکترومغناطیس بر می گرده. اگه قفسی متشکل از سیم هایی که در حدود طول موج امواج موبایل اند بسازید و موبایل رو داخل اون قرار بدید در یک حالت، امواج موبایل بین دو میله گیر می کنند و انرژی خودشون رو به قفس می دن یعنی یه جریان الکتریکیه جزئی داخل سیم های قفس ایجا می کنند و دیگه به موبایل نمی رسن و گوشی از کار میُفته ولی احتمالاً اگه همون قفس رو 90 درجه بچرخونید، امواج از داخل قفس رد شده و موبایل کار خواهد کرد. اطلاعات بیشتر رو با سرچ پولاریزاسیون امواج رادیویی به روش جذب شاید بتونید پیدا کنید. (شرمنده اطلاعات بیشتر و دقیق تری ندارم)

نه این پولاریزاسیون نیست!

هر موج الکترومغناطیسی ای درون فلزات که بره میرا می شه.
در واقع ضریب شکست برای فلزات هم تعریف می شه و یک عدد مختلط هست (!)
عمقی که موج در فلز نفوذ می کنه تا شدتش [tex]e^{-2}[/tex] بشه هست:

[tex]\delta=\sqrt{\frac{2}{g\omega\mu}}[/tex]

[tex]\mu[/tex] تراوایی مغناطیسی
[tex]\omega[/tex] فرکانس زاویه ای موج
[tex]g[/tex] رسانندگی فلز

با فرض اینکه موبایل ماکرو ویو هست، من حساب کردم دیدم 1 میلی متر از ضخامت فلزی مثل مس کافیه.
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

در عمل، اگر گوشی خود را درون یک فویل آلومینیومی (نازک نباشد) ویژه اجاق گاز بپیچانید، از دسترس بیرون می شود. شاید یک تور فلزی با مش 0.5 میلیمتر نیز همین پی آمد را به دست دهد.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

ارسال پست