سوالی از چرخه قلبی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
_yegane22

سپاس: 1

سوالی از چرخه قلبی

پست توسط _yegane22 »

چرا همواره ۸۰ درصد خون از دهلیز ها وارد بطن ها شده و ۲۰ درصد خون در دهلیز ها باقی میماند؟

نمایه کاربر
Kiumars (G)

نام: Kiumars yasini

محل اقامت: میلان

سپاس: 3

تماس:

Re: سوالی از چرخه قلبی

پست توسط Kiumars (G) »

_yegane22 نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳ - ۱۸:۰۸
چرا همواره ۸۰ درصد خون از دهلیز ها وارد بطن ها شده و ۲۰ درصد خون در دهلیز ها باقی میماند؟
به نظرم میتونه برای این قضیه باشه که اگه تمام خون خارج بشه خون بعدی که قراره جایگزینش بشه بینشون فضای خالی به وجود میاد و همین باعث میشه که قلب درست کار نکنه و یا بدتر از حرکت بایسته. خود همین موضوع میتونه باعث این بشه که اندام های داخلی قلب پاره بشن.

البته یه موضوع دیگه هم هست که با پیوستگی سیالات توجیه میشه. اگه قرار باشه بین پمپ کردن خون وقفه بیوفته و تمام خونی که وارد قلب میشه خارج بشه خون بعدی نمیتونه وارد قلب بشه. به عبارت ساده تر, قلب نمیتونه جای خون هوا مثلا پمپ کنه. مکانیک سیالات خیلی ساده این موضوع رو توجیه میکنن. smile016 smile059 .
smile122
Think diffrent
Beacuse the ones who were crazy enough to think they could change the world...were the ones who did.
Steve.Jobs

_yegane22

پست توسط _yegane22 »

ممنون داداش مدت زیادی بود دنبال جواب میگشتم پیدا نمی کردم

_yegane22

پست توسط _yegane22 »

تفاوت میان یاخته های عادی قلب با یاخته های شبکه هادی قلب در چیست؟
یعنی اگه منظورمو واضح تر بگم چه چیزی باعث میشود که یاخته های شبکه هادی قلب توانایی انقباض خود به خودی داشته باشند ولی یاخته های عادی قلی فاقد این قابلیت باشند؟
اگه میشه اینم جوال بده

zahragh

پست توسط zahragh »

خب من زیاد یادم نیست اما میدونم ک رگ های منتهی ب دهلیز ها دریچه دار نیستند یعنی به هر حال مقداری خون از اونها خارج یا به اونا وارد میشن علاوه ب اون فک میکنم باز و بسته شدن دریچه ها هم موثره

zahragh

پست توسط zahragh »

یگانه جان با توجه ب سوالاتت فک کنم رشتت مث من تجربی باشه ببین تا جایی ک من میدونم سلول های شبکه هادی قلب همون سلول های ماهیچه ای قلبی هستند اما سلول های شبکه هادی توانایی تولید جریان الکتریسیته رو دارند

ارسال پست