پیشرفت انجمن هوپا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mamooli

سپاس: 28

پیشرفت انجمن هوپا

پست توسط mamooli »

سلام،

من شخصن خاطرات زیادی با تالار گفتگوی هوپا دارم؛ از دوران دبیرستان و علاقه به فیزیک تا درست الان. چند سؤال برای من ایجاد شده که به معنای این نیست که جوابی برای هیچ کدومشون ندارم. به نظر غیر کارشناسانه‌ی من، از این جهت که دیده‌هام رو بیان می‌کنم و نه بیش‌تر، سایت‌های بزرگ و مشهور ایرانی دست‌کم یه تعدادی شون، مثل بلاگفا، وبگذر، و همین هوپا عوض نمی‌شن، همه‌ش یه شکلن. ما یه تغییر بزرگ نمی‌بینیم که آدم بعد دو سال می‌ره توش روحش تازه شه! کلی ایده می‌شه برای هوپا زد، حالا کاری به این بخش ندارم. چرا سایت هوپا رو (از نظر شکل و قیافه و نحوه‌ی تعامل) پیش‌رفته(تر)ش نمی‌کنید؟ مثلن physicsforums رو ببینید! آیا این حد کافیه؟ چرا واقعن؟ دلیل اصلی این دنبال نکردن چیه؟ خستگی؟ یا حمایت نشدن گسترده و کسری بودجه؟ یا هر چی؟ چرا هوپا نباید عوض شه؟ آیا داره عوض می‌شه؟ آیا واقعن کافیه این حد و راضی‌کننده است؟

یک نمونه فیزیکی!
چرا نباید فعالیتش رو به شکل یک محفل فیزیکی دربیاره؟ فیزیک رو جدی‌تر ترویج کنه. (البته تا الان هم خیلی کرده انصافن. دستشون درد نکنه و خسته نباشید.) منظورم اینه: مثلن مصاحبه با اساتید راه بندازه! مقاله‌های خوب فارسی فیزیکی رو گردآوری کنه (و تا حدی کرده) منظورم اینه که یک سری Small Notes باحال فیزیکی جمع کنه! در کل «مجمع فیزیکی» درست کنه که به نظرم الان هوپا روی بخش بحث و گفتگوی بین کاربران خیلی موفقه، ولی روی بقیه‌ی بخش‌ها نه.

دو نمونه مشخص بصری:
1- چرا باید هوپا شمایلش زشت باشه به این صورت:
Untitled.png

2- چرا هوپا نباید با گوشی موبایل بخونه؟

به هیچ وجه قصد توهین یا دخالت در امور هوپا رو ندارم، چون اصلن کاره‌ای نیستم و به من هم ربطی نداره! البته احتمالن هوپا خصوصی اداره می‌شه، و کسی موظف به انجام کاری نیست، و من این رو کاملن درک می‌کنم. امیدوارم دوستان به قول سرآیزاک نیوتن، «نه با دیده‌ی عیب‌جویی بلکه با نظر تکمیل کاستی‌ها»ی هوپا به نوشته‌ی بالا نگاه کنند، و بحثی برای گفتگو!
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
انسانی معمولی.
ایده بزن ببر! [url]anidea.ir[/url]

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: پیشرفت انجمن هوپا

پست توسط You-See »

به نظر من تالار زشت نیست. من بیشتر به خاطر سبکی سایت اون رو دوست دارم. همه چیزش سبک و بی قر و فره.
اما با قسمت موبایلش موافقم.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

سلام
من هم با ساده بودن سایت موافقم. اون چیزی که باعث میشه این سایت مهم بشه یا نشه، بستگی به مقدار علم کابراش داره نه آپشنای پر زرق و برقش.

من تنها چیزی که به نظرم می رسه اینه که جستارهایی که بار علمیه کمی دارن، حذف بشن اینطوری هم از انبوه ارسال ها کم میشه و هم از سردرگمی و وقت تلفیه کاربرا و مهمان ها. در ثانی این کار به خودیه خود باعث افزایش بار علمیه سایت میشه و می تونه افراد بیشتری رو جذب کنه. مثلاً یه جستاری هست به اسم "رد کردن نظریه نسبیت انیشتین توسط یک ایرانی" بعد می خونی می بینی به جز یه ادعای تو خالی چیزی نیست و کلی هم بازدید داشته، خوب یه مهمان ممکنه بیاد و یه راست بره این رو بخونه بعد هم از وقتی که تلف کرده پشیمون بشه و هم از عضو شدن توی سایت، در ثانی خیلی از جستارا تکرارین و بهتره با جستارای دیگه ادغام بشن. افرادی هم هستن که اطلاعاتشون بالاست و با سوالا و کاربرا منطقی تر برخورد می کنن که بهتره یه جورایی معرفی بشن مثل دادن مدال و غیره مثل آقایان:
مفتاح پور
سیدیان
Archimedes
lightwave
aalireza (هر چند که با این یکی یه خورده مشکل دارم smile038 )
یا ده ها نفر دیگه که حتماً از قلم انداختم. به نظرم یه جورایی باید جستارها رو مدیریت کرد البته به دور از تعصب. تفکیک هایی که توی زمینه ی فیزیک شده و هر کدوم تالار مخصوص به خودش رو داره خیلی خوبه ولی بهتره توی این جستارهای اختصاصی بحث های جدی قرار داده بشه. smile072
آخرین ویرایش توسط [email protected] یک‌شنبه ۱۳۹۴/۶/۸ - ۱۴:۵۱, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

سپاس از نظرات خوب شما. طی چند ماه آینده، نسخه موبایل و تغییراتی در ساختار سایت را حتما پیاده سازی خواهیم کرد.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
اشکان فیاض

نام: اشکان

محل اقامت: آمل

سپاس: 179

پست توسط اشکان فیاض »

چرا بخش اخبار و مقالات خیلی وقته که بروز نمیشه؟
هرگز مطالعه را وظیفه تلقی نکنیدبلکه آنرا فرصتی غبطه برانگیز بدانید.
پیام آلبرت انیشتین به دانشجویان دانشگاه پرینستون

نمایه کاربر
mamooli

سپاس: 28

پست توسط mamooli »

اشکان فیاض نوشته شده:چرا بخش اخبار و مقالات خیلی وقته که بروز نمیشه؟

به نظر من، راه اندازى بخش اخبار براى هوپا از اول ايده‌ى خوبى نبوده، و نيست. چرا بايد وقتى انجمن فيزيکى (در كل يه جايى) هست كه اخبار رو آپديت مى‌كنه، و كسى بخواد خبر بخونه مى‌ره اون جا، بايد هوپا دنبال اخبار باشه؟ اخبار خيلى وقت‌گيره، و به نظر من اصلن فايده‌ى زيادى هم نداره. مى‌شه همين وقت رو روى مقاله‌ها، و درست كردن يه مجمع فيزيکى كه آدم وقتى وارد مى‌شه براى علاقه‌اش وارد شده‌باشه گذاشت. منظورم اينه كه چنين چيزى توى ايران وجود نداره، و هوپا كلى استعداد داره براى ايجاد كردن اين مجمع يا محفل فيزيكى. گفتم، مثلن مصاحبه‌ى منظم با اساتيد مختلف مثل اردلان، ارفعى، كريمى‌پور، آقامحمدى، خرمى. در كل، ممنون! من نظرم رو گفتم، چون به نظرم همچين چيزى نيست و هوپا ساده مى‌تونه چنين چيزى، اگه بخواد مديريت كنه. البته هيچ الزامى نيست.

از ادمين هم تشكر مى‌كنم.ولى به نظرم اين جستار رو به «گفتگوى آزاد» برگردونيد. باور كنيد با غر زدن كاربران سايت هوپا افت نمى‌كنه، پيشرفت مى‌كنه.
انسانی معمولی.
ایده بزن ببر! [url]anidea.ir[/url]

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

ولى به نظرم اين جستار رو به «گفتگوى آزاد» برگردونيد.

درود
کاربر محترم هر جستاری طبق قوانین باید در تالار مرتبط با موضوع اون جستار باشه.
کاملا هم واضحه که این جستار باید در بخش پیشنهادها و انتقادها باشه.

باور كنيد با غر زدن كاربران سايت هوپا افت نمى‌كنه، پيشرفت مى‌كنه.

mamooli عزیز چه این جستار در گفتگوی آزاد باشه چه در بخش پیشنهادها و انتقادها هیچ فرقی به حال کاربرها نداره،
همه بهش دسترسی دارن و همه میتونن تعریف کنن یا اینکه غر بزنند!

smile072 smile072 smile072

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

از ابتدا، سیاست سایت بر مبنای جمع آوری اخبار و مقالات فارسی فیزیک در کنار هم بوده تا منبع کاملی برای پژوهش دانش آموزان و دانشجوها فراهم بشه. طی سه ماه گذشته متاسفانه مشکلاتی در تیم اجرایی سایت پیش اومد و به روزرسانی در این مدت متوقف شد که امیدواریم طی چند هفته آینده مشکل مرتفع بشه و مجددا به شکل روزانه محتوای جدید در سایت قرار بگیره.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

ارسال پست