استفاده از قرص جوشان در موشک کاغذی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
8mhm0

نام: محمّد حسن محمّدی

سپاس: 37

تماس:

استفاده از قرص جوشان در موشک کاغذی

پست توسط 8mhm0 »

من یه موشک کاغذی با سوخت آب یا نوشابه و قرص جوشان ساختم و خیلی ام بالا می ره.من این موشک رو با ویتامین ث آزمایش کردم و خوب هم جواب داد. من می خواهم با ویتامین های دیگه هم امتحان کنم. می خواهم بدونم کدوم ویتامین واکنشش تو آب و نوشابه از ویتامین ث بهتره؟
یکی از سه آیه حجاب در قرآن:آیه 59 سوره احزاب:(ترجمه)

ای پیامبر!به همسران و دختران و زنان مومن بگو:جلبابها(روسری های بلند در آن دوران که از موی سر تا ناخن را می پوشاند و نزدیک ترین لباس به چادر امروزی)خود را بر خویش فرو افکنند،این کار برای آنکه مورد آزار و اذیت قرار نگیرند و شناخته نشوند بهتر است (و اگر تا کنون خطا و کوتاهی از آنان سر زده توبه کنند) که خداوند آمرزنده مهربان است.

محض اطلای خانم هایی که می گن در قرآن از حجاب آیه ای نیامده است.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

Re: استفاده از قرص جوشان در موشک کاغذی

پست توسط غلامعلی نوری »

8mhm0 نوشته شده:من یه موشک کاغذی با سوخت آب یا نوشابه و قرص جوشان ساختم و خیلی ام بالا می ره.من این موشک رو با ویتامین ث آزمایش کردم و خوب هم جواب داد. من می خواهم با ویتامین های دیگه هم امتحان کنم. می خواهم بدونم کدوم ویتامین واکنشش تو آب و نوشابه از ویتامین ث بهتره؟

درود
ويتامين ها خود واكنشي انجام نمي دهند چه اگر واكنش آنها دربيرون از تن باشد ساختاره شان از هم گسيخته و سودمنديشان از ميان مي رود

جوشان بودن اينگونه بنشن ها در پي رها شدن اكسيد دو كربن است

در ساختار بنش هاي جوشان جوش شيرين و اسيد سيتريك بكار مي برند كه هنگامي كه در آب انداخته مي شوند گاز اكسيد دو كربن آزاد مي شود

با بنشن ( قرص) كلسيم جوشان آزمايش كردي ؟

8mhm0

تماس:

پست توسط 8mhm0 »

نه.

ای پیامبر!به همسران و دختران و زنان مومن بگو:جلبابها(روسری های بلند در آن دوران که از موی سر تا ناخن را می پوشاند و نزدیک ترین لباس به چادر امروزی)خود را بر خویش فرو افکنند،این کار برای آنکه مورد آزار و اذیت قرار نگیرند و شناخته نشوند بهتر است (و اگر تا کنون خطا و کوتاهی از آنان سر زده توبه کنند) که خداوند آمرزنده مهربان است.

نمایه کاربر
mahshid.m

محل اقامت: لاهیجان

سپاس: 281

پست توسط mahshid.m »

8mhm0 نوشته شده:نه.
یعنی فکر میکنید چیزی به جز کربن دی اکسد موجب جوشان بودنه؟
میشه نه خودتون را بیشتر توضیح بدید لطفا ؟
هر انسانی یا مشهور است یا گمنام کننده ی یک مشهور
عظیم بودن یا یک عظمت را کشتن
جفای انسان به خود یعنی کشتن یک عظمت!!!

8mhm0

تماس:

پست توسط 8mhm0 »

با قرص کلسیم امتحان کردم.بالا که نرفت هیچ موشکمو هم سوراخ کرد.خیلی ممنون از راهنمایی تون.

شیمی دان

سپاس: 5

پست توسط شیمی دان »

می شه طرز تهیه اش را بگوید؟
چطور موشک درست کردید؟ smile018

ارسال پست