آيا نور جرم دارد ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ehmed

سپاس: 6

Re: آيا نور جرم دارد ؟

پست توسط ehmed »

خوب دوستان اسم من احمد است من دارم روی نظریه خودم کار میکنم طبق نظریه من نور هم جرم دارد و هم ندارد اما چگونه ؟ در نظریه من زمان دارای 3 بعد است البته دوبعد ان تصور می شود که به موازات هم هستند ولی تازگی دریافتم که انحنای یکی از دیگری بیشتر است حالا تصور اینکه دو خط هم با هم موازی باشند و هم عمود باشند از معادلات لورنتس اثبات کردم اما درکش بسیار سخت خواهد شد حالا بگذریم بعد دیگر متعلق به دنیاهای موازی است حالا بریم سر مطلب خودمان که نور جرم دارد یا نه به این بستگی دارد که شما از چه دیدی نگاه کنید اگر ما در سرعت خود نور به قضیه نگاه کنیم نور خاصیتی دارد که بعد زمان دنیاهای موازی را به صفر می رساند و در ان صورت جرمش به بی نهایت میل میکند البته اشتباه نشود ما صرفاً نمی توانیم یک بعد از زمان را در نظر بگیریم ولی اگر از دو بعد زمانی دیگر به قضیه نگاه کنیم جرم نور به صفر میل میکند جالب است بگویم که فقط ماده ای دارای جرم است ک در سه بعد زمان حرکت کند یکی زمان مطلق دو زمان نسبیت و سوم زمان دنیاهای موازی که هر موجودیتی حرکت خطی مایل در این سه زمان داشته باشد جرم دارد در هر صورت که موجودیتی بتواند یکی از سه بعد زمان را بشکند و حرکتی به موازات ان داشته باشد دیگر جرم ندارد و در دو بعد دیگر زمان محو می شود البته طبق نظریه ای که دارم روش کار می کنم دو پیش بینی برایتان می نویسم یک سیاهچاله ها نقاط تشکیل سیارات جدید هستند یعنی بایستی در اطراف سیاهچاله ها اجرامی تحت فشار سرعت تشکیل شوند دوم انکه زمین بایستی از خورشید دورتر شود این دورتر شدن به خاطر گرانش کیهانی است که میل به نظم دارد و حرکت به سوی تعادل نیروها است پس زمین روز به روز از خورشید فاصله میگیرد تا زمانی که از حرکت باز ایستد البته کل کیهان اینگونه عملکرد دارد و دیگر اینکه شما اگر با سرعت نور حرکت کنید نمی توان به گذشته بازگشت و من این را ثابت کرده ام ولی می توان به نقطه اغازین برگشت و ان هم دنیای دیگری است ایا تا به حال به این فکر کرده اید چرا کائنات انقدر بزرگ است علت این امر وجود سه بعد زمان است که هر سه بعد انرا کنار بگزاریم دنیا نقطه ای بیش نیست که دانشمندان به اشتباه آن را بیگ بنگ نام نهادند در نظریه من دنیا در حال رفت و برگشت است در سه بعد زمان یعنی اگر شما موفق شوید با سرعت بی نهایت حرکت کنید سه بعد زمان شکسته خواهد شد و هم اکنون می توانید هم در اینجا باشید و هم در روسیه و هم در امریکا و هم در صد یا ده یا یک ساله قبل این جهان ولی افسوس که این قدرت متعلق به ذاتی است که هنوز نشناختمش البته دارم روی جرم منفی و ماده تاریک تحقیق میکنم و فقط این را بگویم که ماده تاریک اینده کائنات است ان زمان که هر ستاره عمرش به پایان میرسد و ان لحظه شروع تولد ستاره ای دیگر است البته نظم مکانی دنیا در ان بی نظمی است و ممکن است در کنار ما سیاهچاله ای باشد که شتاب دهنده زمان است برای حرکت به سوی تولدی جدید یک پیش بینی دیگر برایتان بنویسم و ان اینکه نور نیز در زمان انحنا ایجاد می کند.

نمایه کاربر
koorosh1

محل اقامت: تهران

سپاس: 35

پست توسط koorosh1 »

فوتون نور جرم دارد و به همین دلیل سرعتش هم متغیر است برای مثال نور خورشید را شما اگر تا سیاره پلوتون بروید باز نور خورشید را میبینید حتی دورتر از ان هم اما اگر یک لامپ را در یک شب تاریک در جاده ای خلوت قرار دهید و بروید م3x10^8تر برثانیه جلوتر از ان بایستید ایا نور را میبینید چون انرژی کمتری به ان وارد شده در ستارگان نیز فوتونها به دلیل فشار زیادی که از جانب ستارگان به انها وارد میشود سرعت میگیرند البته توجه داشته باشید که جرم فوتون نور در همه جا ثابت است. smile031
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
koorosh1

سپاس: 35

پست توسط koorosh1 »

خب دیگر من ثابت کردم که سرعت نور ثابت نیست ودارای جرم است. هورا... smile055
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
scientist ndy

نام: نادیا

پست توسط scientist ndy »

با توجه به اینکه ساختار نور از فوتون هست و فوتون هم بسته های انرژی هست و انرژی هم مطابق تعاریف حاظر جرم نداره پس نور هم جرم نخواهد داشت
نه زیبایم ، نه مهـربانم... !!!!

فراری از دختران آهن پرست و پسران مانکن پرست...

فقط برای خودم هستم...

خوده خودم !
مال خودم !

صبورم و عجول !!!

سنگین...

سرگردان...

مغرور...

قـانع...

با یک پیچیدگی ساده و مقداری بیحوصلگیه زیاد !!!

و برای تویی که چهره را می پرستی نه سیرت آدمی ؛

هیچ ندارم راهت را بگیــر و بـــــــرو!!

حوالی ما توقف ممنــــوع است...

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

scientist ndy نوشته شده:با توجه به اینکه ساختار نور از فوتون هست و فوتون هم بسته های انرژی هست و انرژی هم مطابق تعاریف حاظر جرم نداره پس نور هم جرم نخواهد داشت
smile024
فوتون فقط در حالت سکون جرم ندارد.
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

این هم اثباتش:
تصویر
تصویر
تصویر
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

Don Bardiya نوشته شده:ممنون مي شم اگه جواب بديد ؟
مگه نور امواجی ساطع شده از یک جرم پر انرزی و چراغی نیست.

و مگه توی امواج نور اتم نیست؟

و مگه اتم دارای جرم نیست؟

و مگه نور جرم نداره؟
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
scientist ndy

نام: نادیا

پست توسط scientist ndy »

Void_wolf نوشته شده:این هم اثباتش:
[ تصویر ]
[ تصویر ]
[ تصویر ]
خیلی ممنون ولی من هنوز درک درستی از خود فوتون ندارم .اصلا مگه میشه انرژی جرم داشته باشه؟حالا چه در سکون یا چه در حرکت.با توجه به این که طبق نظریه ی انیشتین هر جسمی که با سرعت نور حرکت کنه دارای جرم بی نهایت خواهد بود پس این مسئله در مورد فوتون هم صادقه ولی در این مورد که جرم سکون فوتون صفر نیست متوجه نمیشم!
نه زیبایم ، نه مهـربانم... !!!!

فراری از دختران آهن پرست و پسران مانکن پرست...

فقط برای خودم هستم...

خوده خودم !
مال خودم !

صبورم و عجول !!!

سنگین...

سرگردان...

مغرور...

قـانع...

با یک پیچیدگی ساده و مقداری بیحوصلگیه زیاد !!!

و برای تویی که چهره را می پرستی نه سیرت آدمی ؛

هیچ ندارم راهت را بگیــر و بـــــــرو!!

حوالی ما توقف ممنــــوع است...

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

جرم : به مقدار ماده تشکیل دهنده ی هر جسم جرم می گویند .
از انجایی که نور ، انرژی و ... جسم نیستند ، پس جرم ندارند .

مهراب

نام: مهراب حسن دوست

سپاس: 1

پست توسط مهراب »

بعضی از دانشمندان معتقدن نور جز تابش الکترومغناطیسی است پس جرم ندارد ولی انیشتین همراه با نسبیت خود اعلام کرد نور ستارگان دوردست به دلیل گرانش خورشید منحرف می شود تا در سال1919 سر ارتور ادینگتن در کسوف کلی همان سال این ازمایش را انجام داد و این نظریه را اثبات کرد

مهراب

پست توسط مهراب »

فروهر نوشته شده:
Don Bardiya نوشته شده:ممنون مي شم اگه جواب بديد ؟
مگه نور امواجی ساطع شده از یک جرم پر انرزی و چراغی نیست.

و مگه توی امواج نور اتم نیست؟شما در اینجا اشتباه کردید نور از فوتون تشکیل شده است

و مگه اتم دارای جرم نیست؟

و مگه نور جرم نداره؟

مهراب

پست توسط مهراب »

مهراب نوشته شده:بعضی از دانشمندان معتقدن نور جز تابش الکترومغناطیسی است پس جرم ندارد ولی انیشتین همراه با نسبیت خود اعلام کرد نور ستارگان دوردست به دلیل گرانش خورشید منحرف می شود تا در سال1919 سر ارتور ادینگتن در کسوف کلی همان سال این ازمایش را انجام داد و این نظریه را اثبات کرد
ولی من فکر می کنم فوتون
ساکن جرم ندارد
آخرین ویرایش توسط مهراب چهارشنبه ۱۳۹۳/۱/۱۳ - ۱۲:۱۳, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

مهراب نوشته شده:
مهراب نوشته شده:بعضی از دانشمندان معتقدن نور جز تابش الکترومغناطیسی است پس جرم ندارد ولی انیشتین همراه با نسبیت خود اعلام کرد نور ستارگان دوردست به دلیل گرانش خورشید منحرف می شود تا در سال1919 سر ارتور ادینگتن در کسوف کلی همان سال این ازمایش را انجام داد و این نظریه را اثبات کرد
ولی من فکر می کنم نور ساکن جرم ندارد

نور ايستا ؟؟ smile042

ميشه چم اين فراز را براي ما روشنگري كنيد

مهراب

پست توسط مهراب »

نوری نیرو نوشته شده:
مهراب نوشته شده:
ولی من فکر می کنم نور ساکن جرم ندارد
ببخشید اشتباه نوشتم

نور ايستا ؟؟ smile042

مهراب

پست توسط مهراب »

نوری نیرو نوشته شده:
مهراب نوشته شده:
ولی من فکر می کنم فوتون
ساکن جرم ندارد
ببخشید اشتباه نوشتم

نور ايستا ؟؟ smile042

ارسال پست