بالاخره می رسند یا نه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
na.iz

سپاس: 2

بالاخره می رسند یا نه؟

پست توسط na.iz »

سلام دوستان...یه سوال: 2 خط موازی به هم می رسن یا نه؟
تا اون جایی که من خوندم در هندسه نا اقلیدسی زیر مجموعه هندسه بیضوی می گن از یک نقطه خارج 1 خط هیچ خطی موازی آن نمی توان رسم کرد و در هندسه هذلولی از یک نقطه خارج خط بی نهایت خط موازی می شه رسم کرد..البته به این که 2 تا خط موازی به هم می رسن ریطی نداره.(فکر کنم البته)...ولی حالا چند تا خط موازی می شه رسم کرد مگه نمی گفتیم 1 خط موازی چطوری شد بی نهایت؟؟؟ smile033 smile033 و این که 2 خط موازی به هم می رسن یا نه؟؟؟ ممنون می شم جوابمو بدین.... smile072 smile072
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
na.iz

سپاس: 2

Re: بالاخره می رسند یا نه؟

پست توسط na.iz »

راستی ببخشید فکر کنم نباید این تاپیکو تو قسمت فیزیک مدرن می ذاشتم... smile039 smile039
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
DYNT70

سپاس: 13

پست توسط DYNT70 »

نمیدونم smile135

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

na.iz نوشته شده:سلام دوستان...یه سوال: 2 خط موازی به هم می رسن یا نه؟
تا اون جایی که من خوندم در هندسه نا اقلیدسی زیر مجموعه هندسه بیضوی می گن از یک نقطه خارج 1 خط هیچ خطی موازی آن نمی توان رسم کرد و در هندسه هذلولی از یک نقطه خارج خط بی نهایت خط موازی می شه رسم کرد..البته به این که 2 تا خط موازی به هم می رسن ریطی نداره.(فکر کنم البته)...ولی حالا چند تا خط موازی می شه رسم کرد مگه نمی گفتیم 1 خط موازی چطوری شد بی نهایت؟؟؟ smile033 smile033 و این که 2 خط موازی به هم می رسن یا نه؟؟؟ ممنون می شم جوابمو بدین.... smile072 smile072
تا اونجا که من می دونم انیشتین گفته بود 2خط موازی همدیگرو تو بینهایت قطع می کنند!
اثباتم شده بود!

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

از نظر ديد پرسپكتيو وجود داره مثلا دو ريل قطار از نظر چشم در بينهايت بهم ميرسند
تو انجمن نجوم با توجه به اين قابليت يك وسيله ساختيم كه يك نفر وسط مي موند و با ميله اي كه داشت ستاره مورد نظرش رو نشون ميداد و چهار نفر ديگه اي هم كه ميله هايي موازي با همون ميله وسطي دستشون بود ستاره مورد نظر رو ميديدند (ستاره ها ايقدر دور اند كه در اين جا مي گيم در بينهايت قرار دارند)

ولي در كل امكان رسم دو خط كه هيچ وقت به هم نرسند وجود نداره (از نظر فيزيك نه رياضي)

شهبازي

پست توسط شهبازي »

درریاضیات یک چیزی به اسم اصول موضوعه داریم که در مورد درستی یا غلط بودنش ابدا بحث نمیشه بلکه مامیپذیریم ان اصول را
شما هم میتوانید اصولی مطرح کنید وباتوجه به اصول خود یک هندسه بنام خود ایجادکنید فقط این اصول نباید باهم درتناغض باشن
وباتوجه به همین اصول یکسری قضیه اثبات میکنند
بازهم تکرار میکمن حتی اگر این اصول با منتق ما هم جور نیاد درستی انرا میپذیریم در همان هندسه

شهبازي

پست توسط شهبازي »

تناغض=تناقض
منتق=منطق
معذرت

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

پست توسط professor.freak »

اگه بخوایم طبق اصل عدم قطعیت جواب بدیم بله ،هیچ دو خط موازی مطلق(؟)وجود ندارندولی اگه بخوایم از تاثیر کوانتوم در ابعاد بزرگ صرف نظر کنیم (یه جورایی گردش کنیم)نه به هم نمی رسند.
امیدوارم کمک کرده باشم. smile018
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

ارسال پست