راز حیات نهفته در زمین !

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

راز حیات نهفته در زمین !

پست توسط امیرکاوه »

بسم الله الرّحمن الرّحیم
درون زمین ستون هایی از هسته تا قشر زمین با قطر متوسط 1600 کیلومتر امتداد یافته اند که به ستونهای مذاب اهن شهرت دارند . این ستونها گرمای زمین را به سطح زمین منتقل می کنند و در اثر چرخش کره ، زمین به یک ابر دینامیک تبدیل شده است . این دینامیک یا مولد مغناطیسی با ایجاد یک میدان مغناطیسی در اطراف کره زمین سبب میشود تا اثر بادهای خورشید خنثی شود . از انجایی که خورشید گرمای خود را توسط واکنشهای هسته ای تامین می کند ، امواجی که از خود ساطع می کند نیز حامل پرتو های رادیواکتیو است که در اثر برخورد با انسان سبب تحریک مولکولهای دی . ان .ای بدن شده و عامل بروز انواع سرطان ها خواهد بود . در واقع علت تشکیل شفق های قطبی ، برخورد ذرات باردار بادهای خورشیدی با مولکولهای بخش فوقانی اتمسفر قطب هاست که میدان مغناطیسی ضعیفی دارند . هسته زمین به واسطه انتقال گرما توسط شاخه های کریستالی به صخره های درختی که به ان ها متصل اند گرما زمین را کاهش می دهند ( سالانه قطر هسته زمین 1 میلی متر افزایش پیدا می کند ) و همین امر سبب سرد شدن و در نتیجه سخت شدن هسته است که پیامد ان جبران ناپذیر است زیرا مریخ در گذشته دارای میدان مغناطیسی بسیار قدرتمندی بوده ولی به علت کاهش دما هسته ان میدان مغناطیسی ان از بین رفته و ژئوفیزیکدانان علت نابودی اب در سطح مریخ را چنین میدانند . سطح مرکز زمین دارای حالتی سخت و ناهموار است اما تناقضی که وجود دارد این است ستونهای مذاب اهن در زمین وجود دارد که هاکی از مایع بودن هسته است اما اگر هسته مایع بود شعاع زلزله ها نمی توانست بیشتر از 1400 کیلومتر باشد . اما نظریاتی وجود دارد که علل اهنی بودن کره زمین را توجیه می کند . این نظریه بیان می کند که هنگام ایجاد گرده های کیهانی ، اجرام مختلف در حال عبور بودند که در اثر برخورد با هم افزایش حجم یافته و افزایش میدان مغناطیسی دارند و در این میان مواد هر چه چگال تر باشند نسبت به مرکز فاصله کمتری دارند البته این برخوردها بعدها هم ادامه یافت ، حدود 49000 سال پیش شهابسنگی از جنس اهن در دهانه بارینجر صحرا اریزونا امریکا برخورد که احتمالا 106 متر قطر داشته و با سرعت 72 کیلومتر بر ساعت نیرویی معادل 20 مگاتن ( صد و پنجاه بمب اتم ) به زمین وارد کرده است . انها می گویند چگال ترین ماده تشکیل دهنده زمین اهن بوده که به مرکز انتقال یافته و هسته زمین را تشکیل می دهد . در اینده ای حدود 5 میلیارد سال دیگر زمین نیز چون مریخ میدان مغناطیسی خود را از دست می دهد اما از انجایی که قطر زمین دو برابر مریخ است این اتفاق در مدت طولانی تری می افتد . منطقه ای در جنوب اقیانوس اطلس که نزدیک به قطب و در ساحل برزیل قرار دارد که امواج مغناطیسی در انجا بسیار ضعیف است و عوارض نبود میدان مغناطیسی یا تغییر قطبهای مغناطیسی افزایش ابتلا به سرطان ، ایجاد شفق در سراسر سطح زمین ، مرگ دسته جمعی حیوانات مولد امواج مثل دلفین و خفاش و ... است . از دیرباز تا کنون صدها بار قطبهای زمین تغییر کرده و اخرین جابجایی قطبهای مغناطیسی هفتصدهزار سال پیش در زمان حیات تک سلولی ها اتفاق افتاده است . اطراف هسته را کریستالهایی متمرکز شده که در اثر کاهش دمای هسته ، حجم انها و در اصل حجم هسته افزایش پیدا می کند . این کریستال در حال سرد شدن به طرفین قطبها ارایش می گیرند و با بررسی انها می توان قطبها را تشخیص داد . کریستالها تنها یک لایه به دور هسته میباشند که در اثر کاهش دما افزایش حجم می یابند و ترکهایی که در سطح این لایه ایجاد میشود ، شاخه های کریستالی نامیده میشود .

زرزر

محل اقامت: شيراز

Re: راز حیات نهفته در زمین !

پست توسط زرزر »

سلام امير كاوه
من تازه مطالبت رو خوندم.جالبه.خوشم اومد.لطفا اگر از سايت بخصوصي استفاده ميكني آدرسش رو بذار.
سپاسگذارم smile043 smile015 smile042
سپاس
بدرود

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

زرزر نوشته شده:سلام امير كاوه
من تازه مطالبت رو خوندم.جالبه.خوشم اومد.لطفا اگر از سايت بخصوصي استفاده ميكني آدرسش رو بذار.
سپاسگذارم smile043 smile015 smile042
سلام . ممنون از نظرتون . ببخشید منظورتون از سایت به خصوص ، درباره این مطلب هست که باید بگم من یک مستند دیدم که بعدا روش تحقیقاتی کردم و انشاالله با تکمیلش قراره به خوارزمی بفرستم . اما اگر منظورتون کلا مطالبم هست باید بگم مطالب ساده من منبع خاصی نمی خواد و همه می دونن . با تشکر . کاوه
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY پنج‌شنبه ۱۳۹۲/۹/۲۸ - ۲۰:۳۵, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

راستی باید به کاربرها بگم که ژئو فیزیکدان ها احتمال این رو میدن که تا 1500 سال دیگه زمین میدان مغناطیسی اش رو ازدست می ده و یک فاجعه بزرگ روی زمین رخ خواهد داد و ...

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

بعضی ها می گن چند صد سال پیش میدان مغناطیسی زمین جابه جا شد . من چنین فکری نمی کنم . فقط دوستان اگر کسی شنیده لطف کنه منبع رو ذکر کنه . با اینکه تحقیقا مطمئنم ولی بازم حرف بعضیا من رو به شک انداخت . ممنون .

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

امیرکاوه نوشته شده:بعضی ها می گن چند صد سال پیش میدان مغناطیسی زمین جابه جا شد . من چنین فکری نمی کنم . فقط دوستان اگر کسی شنیده لطف کنه منبع رو ذکر کنه . با اینکه تحقیقا مطمئنم ولی بازم حرف بعضیا من رو به شک انداخت . ممنون .
درسته. ظاهراً چنین چیزی بوده. (گرچه اطلاعات من هم در حد دیدن چند مستنده)
میدان مغناطیسی زمین روی بعضی چیزها در مقیاس میکروسکوپی تاثیر می گذاره. مثل نظم بعضی رسوب ها و آلودگی های داخل یخ های قطبی، یا املاح موجود در حلقه های درختان و...
با بررسی چنین چیزهایی به این نتیجه رسیده اند که احتمالا میدان زمین چابجا شده.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
امیرکاوه

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

اخه اگر اون مقاله ای که اول نوشتم رو بخونید متوجه می شید که جابجایی میدانهای مغناطیسی زمین همینجور بی سر و صدا انجام نمیشه و حتما یه انفجار بزرگ خبری خواهد شد . حالا من نمی دونم بازم اگر سندی بود اطلاع بدید . خیلی خیلی متشکر .

Mehrab.mz

سپاس: 1

پست توسط Mehrab.mz »

این اتفاق افتاده میدان مغناطیسی زمین در یک دوره نسبتا طولانی دارای افزایش و کاهش شعاع شده کم کم پسرفت کرده و جای دو قطب عوض شده و دوباره شعاع میدان مغناطیسی افزایش پیدا کرده از اونجایی که احتمالا این تغییر دو قطب زمین قبل از یونانیان باستان صورت گرفته تاثیرات مشخصی نداشته اما در اون زمان که میدان مغناطیسی خیلی ضعیف بوده پرتو های
خورشیدی تاثیرات زیادی بر روی حیات قبل از انسان داشته.البته اطلاعات منم بر اساس چند تا مستند شکل گرفته و از صحتشون مطمئن نیستم.

ارسال پست