هرچه درباره نظریه ریسمان میدونید بنویسید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ser le shewaw

نام: hemn karimi

سپاس: 1

تماس:

هرچه درباره نظریه ریسمان میدونید بنویسید

پست توسط ser le shewaw »

smile031 smile027
لطفا هرچه درباره ی string theory میدانید بنویسید.
در اینجا/ آمدن وجود ندارد=فقط بودن،رفتن وجود ندارد=فقط بودن است/دوتا بودن است.
[[swf=][color=#FF0040]size=200]chunman nye/bunman heye/hatman nye/bunman heye//duman heye[/size][/color][/swf]

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: هرچه درباره نظریه ریسمان میدونید بنویسید

پست توسط candle »

ser le shewaw نوشته شده:smile031 smile027
ببخشید، امتحان است؟
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

ser le shewaw

تماس:

پست توسط ser le shewaw »

candle نوشته شده:
ser le shewaw نوشته شده:smile031 smile027
ببخشید، امتحان است؟
خیر قربان
امتحان نیست.
سوال میباشد.
آیا چیزی در این باره میدانید؟
یا خیر چیزی نمیدانید؟
ممنون خواهم شد اگر چیزی بدانید و به من هم بگوئید. smile037 smile032 smile024
[[swf=][color=#FF0040]size=200]chunman nye/bunman heye/hatman nye/bunman heye//duman heye[/size][/color][/swf]

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

من به شما پیشنهاد می کنم که کتاب جهان در پوست گردو اثر ویلیام هاوکینگ را مطالعه کنید.
یا کتاب فراسوی اینشتین اثر میچیو کاکو تا بصورت کامل متوجه شوی.
در کل این نظریه این موضوع را مطرح می کند که جهان در بنیادی ترین شکل خود بصورت ریسمان هایی یازده بعدی و بسیار ریزی است حتی از الکترون هم کوچکتر که ارتعاشات مختلف این ریسمان باعث بوجود آمدن ذرات بنیادی مختلف می شود.
مانند ابزار موسیقی که ارتعاشات به عنوان مثال تار موجود در این ابزار باعث بوجود آمدن انواع اصوات مختلف شده و در کل موسیقی زیبایی نواخته می شود از ترکیب این اصوات.
جهان نیز طبق این نظریه موسیقی است که از این ریسمان ها بوجود آمده است.
نظریه ای بس زیباست. و کاندیدای نظریه همه چیز که رویای اینشتین بود.
اما در مورد کیفیت این نظریه و ویژگی های مختلف آن بهتر است خود به مطالعه کتب مختلف بپردازید تا آن را بهتر درک کنید.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

ser le shewaw

تماس:

پست توسط ser le shewaw »

Archimedes نوشته شده:من به شما پیشنهاد می کنم که کتاب جهان در پوست گردو اثر ویلیام هاوکینگ را مطالعه کنید.
یا کتاب فراسوی اینشتین اثر میچیو کاکو تا بصورت کامل متوجه شوی.
در کل این نظریه این موضوع را مطرح می کند که جهان در بنیادی ترین شکل خود بصورت ریسمان هایی یازده بعدی و بسیار ریزی است حتی از الکترون هم کوچکتر که ارتعاشات مختلف این ریسمان باعث بوجود آمدن ذرات بنیادی مختلف می شود.
مانند ابزار موسیقی که ارتعاشات به عنوان مثال تار موجود در این ابزار باعث بوجود آمدن انواع اصوات مختلف شده و در کل موسیقی زیبایی نواخته می شود از ترکیب این اصوات.
جهان نیز طبق این نظریه موسیقی است که از این ریسمان ها بوجود آمده است.
نظریه ای بس زیباست. و کاندیدای نظریه همه چیز که رویای اینشتین بود.
اما در مورد کیفیت این نظریه و ویژگی های مختلف آن بهتر است خود به مطالعه کتب مختلف بپردازید تا آن را بهتر درک کنید.
ممنون smile021

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

سلام
من سراغ بحث نظریه ریسمان نمیرم فقط جالبه این مطلب رو بدونید
یک مثال ساده میزنم، در بحث قانون کولن شما میدونید که زمانی که فاصله ی نقطه ی مورد نظر برای محاسبه ی نیرو یا میدان رو نسبت به محل بار کم کنیم (r به سمت صفر میل کنه)، میدان یا نیرو به سمت بی نهایت میل میکنند. علاوه بر این در بحث های پیشرفته تر فیزیک در الکترودینامیک، مثلا وقتی معادلات بسل رو حل میکنیم دو جواب پیدا میکنیم که در یکی از اونها تکینگی مطرح میشه و در دیگری خیر. در حقیقت وجود این بی نهایت در فیزیک اطلاعات پیرامون مرکز بار (یا جرم در بحث نیروی گرانشی) از ناظر میگیره و چون در حوزه ی ذرات و بدست اوردن نظریه ی وحدت نیرو ها این اطلاعات ارزشمنده عده ای پیشنهاد کردند به جای کروی فرض کردن بنیادی ترین ساختار ماده در کیهان اون رو به صورت ریسمان یا رشته هایی تک بعدی در نظر بگیریم
بعد از این دانشمندها به سراغ تکمیل کردن شکل ریاضی این نظریه رفتند و امروز با ساختار غول پیکری از ریاضیات مواجه شدند که به مراتب بحث رو پچیده تر و ناهموار تر از قبل کرده و احتمالا میدونید که 5 دسته معادله ی مختلف از دل این نظریه بیرون اومده که هنوز نمیدونیم کدوم یک از اونها واقعا دنیای مارو توصیف میکنه
امیدوارم مفید باشه
موفق باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

ارسال پست