کشف ترازوی جدید برای اندازه گیری جرم نور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
farazb29

سپاس: 319

کشف ترازوی جدید برای اندازه گیری جرم نور

پست توسط farazb29 »

در این مورد چیزی شنیدید؟؟

نمایه کاربر
Amir75

سپاس: 78

Re: کشف ترازوی جدید برای اندازه گیری جرم نور

پست توسط Amir75 »

نور جرم نسبی مثبت دارد یعنی می توان انرژی نور رو به تکانه ودر نتیجه جرم معادل را بدست اورد.
جرم سکون همون چیزیه که با ترازو اندازه می گیریم وبرای نور صفر هست.ا
اگر در رابطه با سوالتون مطلبی هست لطفا بزارید smile124
امیدواری به خداوند، ارزشمندترین چیزها و نردبان عزت است. "امام جواد(ع)"

سرگشته بودن در وادی امید، بهتر از بدبینی است. "ویل دورانت"

نمایه کاربر
ghm

محل اقامت: شیراز

سپاس: 144

تماس:

پست توسط ghm »

اگر نور به یک جسم مثلا کاغذ برخورد کنه بش نیرو وارد میکنه. اگر با اندازه گیری این نیرو این اتفاق بیفته شاید وزنی متناسب با انرزی نور بدست بیاد
˙ ·٠•♥ السلام علی بقیه الله فی ارضه ♥•٠·˙

sara736

پست توسط sara736 »

با سلام خدمت همه دوستان ... در رابطه آزمایش اشترن گرلاخ یه سوالی برام پیش اومده که به جوابش خیلی فوری نیاز دارم.
اگه کسی بتونه راهنمایی کنه واقعاً ممنون میشم.

سوالم اینه که فاصله ایجاد شده بین دو قله ای که در این آزمایش ایجاد میشه از چه رابطه ای بدست می آید؟
Cut down your exam JN0-102 by using our latest wikipedia and high quality University of Toronto and testking IFPUG We provide updated SAP

سعید 1001

سپاس: 5

پست توسط سعید 1001 »

سلام درود ..............................به نظر من وقتی ذره از میدان مغناطیسی نایکنواخت میاد بیرون میدان بهش نیرو وارد میکنه ک f=db/dz*m ; که در اینجا m منظورم جرم نیس گشتاور دو قطبی ذره مورد نظر ست ...............این نشون میده ک ذره با حرکت شتاب دار مواجس چون نیرویی در راستای z داده میشه ی شتابی هم در این راستا میگیره ...فاصله خروج از میدان {اهنربا} تا پرده رو داریم مثلا p.... کافی متغیرهای زمان و سرعت اولیه داشته باشیم تا فاصله تا اولین قله به دست اوریم {مسله سینماتیکه حرکت شتابدار!} بعد از قضیه فیثاغورس فاصله مرکز پرده تا اولین برامدگی رو حساب کنیم به خاطر تقارن که در مثبت zو منفی zاست کافی جواب در 2 ضرب کنیم تا فاصله دو قله به دست بیاد...............................البته من این چیزارو از خودم گفتم جایی ندیدم

ارسال پست