منبع توجیه پارادوکس پدربزرگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Ali PH

سپاس: 1

منبع توجیه پارادوکس پدربزرگ

پست توسط Ali PH »

دوستان سلام
یکی از توجیه های پارادکس پدربزرگ اینه که ما وقتی به گذشته سفر میکنیم در اصل به جهان های موازی میریم و اگه در اونجا پدربزرگ خودمون رو بکشیم هیچ اتفاقی نمی افته
حالا در این مورد من چند تا سوال داشتم
1-این نظریه رو اولین بار چه کسی و با چه استدلالی گفته؟(یعنی چه طوری فهمیده ما وقتی به عقب میریم به جهان های موازی سفر میکنیم)
2-اگه این استدلال درست باشه پس کلا نباید دیگه پای پارادوکس پدر بزرگ بیاد وسط چون هنوزم وقتی حرف سفر به گذشته میشه این پارادکس ها مشکل درست میکنن اگه پذیرفته شده پس چرا هنوز پارادوکس ها هستن و اگه پذیرفته نشده چرا؟(یعنی ایرادی که به این نظریه گرفتن چی بوده؟)
ممنون میشم اگه دوستان پاسخ بدن

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: منبع توجیه پارادوکس پدربزرگ

پست توسط Paradoxy »

جهانای موازی فرضیه هست، نه نظریه.
حافظم ضعیفه نمیدونم کی گفته ولی میدونم با این استدلال گفته که دچار پارادوکس نشیم.
اگه فرضیه درست باشه پارادوکس بابابزرگ حله، اما هنوز که معلوم نیست این فرضیه درسته یا نه؟ به عبارتی چون هنوز ثابت نشده در حد حرفه.
ایراد فرضیه هم اینه که آزمایشی که بتونه ثابتش کنه در حد تکنولوژی ما نیست

Ali PH

پست توسط Ali PH »

paradoxy نوشته شده:جهانای موازی فرضیه هست، نه نظریه.
حافظم ضعیفه نمیدونم کی گفته ولی میدونم با این استدلال گفته که دچار پارادوکس نشیم.
اگه فرضیه درست باشه پارادوکس بابابزرگ حله، اما هنوز که معلوم نیست این فرضیه درسته یا نه؟ به عبارتی چون هنوز ثابت نشده در حد حرفه.
ایراد فرضیه هم اینه که آزمایشی که بتونه ثابتش کنه در حد تکنولوژی ما نیست

من منظورم توجیه پارادوکس بود نه جهان های موازی
جهان های موازی اثبات شده و در نیچر هم ثبت شده(http://www.nature.com/nature/journal/v4 ... 08967.html) بحث من سر این نوجیه هست که میگه اگه فردی به گذشته سفر کنه به جهان های موازی میره
چه کسی و چطور به این نتیجه رسیده؟

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

جهان های موازی اثبات شده و در نیچر هم ثبت شده

دوست عزیز، هر چیزی که در ژورنال های علمی ثبت میشه، لزوما اثبات شده نیست، بلکه چاپ میشه که توجه دانشمندا رو به سمت خودش جلب کنه و بعد دانشمندای محترم با آزمایش های مکرر اونو رد یا اثبات کنند.

مقاله ای که لینکشو دادید، 32 دلار قیمتشه و من نمیتونم ببینم توش چی نوشته شده. مازاد بر این، توی لینکی که دادید راجب هر چیزی هست جز جهانای موازی، احیانا خودتون نگاه کردید که چه لینکی رو دادید؟ هر چی که کوانتوم داره که مربوط به جهان موازی نیست. عنوان چیزی که دادید اینه :

حالت پایه کوانتومی و کنترل تک فوتون ها از یک تشدید کننده مکانیکی

من منظورم توجیه پارادوکس بود

شما پرسیدید اگه پارادوکس توجیه میشه، چرا هنوز روش بحث هست؟ منم گفتم چون هنوز توجیهش ثابت نشده، بحث ها ادامه داره.

بحث من سر این نوجیه هست که میگه اگه فردی به گذشته سفر کنه به جهان های موازی میره
چه کسی و چطور به این نتیجه رسیده؟

این یک فرضه. ما طبق نسبیت عام میدونیم تحت شرایطی خاص امکان سفر به گذشته هست. حالا اگه به گذشته سفر کردیم و پدربزرگمون رو کشتیم، برای این که به پارادوکس نرسیم، چه راهی وجود داره؟ یکی از راه ها و توجیهاتی که پیشنهاد میشه همین جهانای موازی هست. توجیهات دیگه ای مثل به وجود نیومدن شرایط کشتن، عدم امکان به قبل تر رفتن زمان ساخت ماشین زمان و ... هم هست.

Ali PH

پست توسط Ali PH »

میدونم براتون چی رو فرستادم
میتونید مقاله و ویدیو زیر رو هم مشاهده کنید ویدیو خیلی گویا این مورد رو توضیح داده
http://www.nature.com/news/2010/100317/ ... .130.html(رفرنس این مطلب همون مقاله ای هست که لینکش رو براتون ارسال کردم)
http://s9.picofile.com/file/8275295018/5.mp4.html
حرفای شما درسته ولی نمیتونیم همینطوری بگیم اگه به گذشته بریم حتما به جهان های موازی سفر میکنیم
نگفتین اولین بار کی این رو گفت که اگه به گذشته بریم به جهان های موازی سفر میکنیم

ارسال پست