روح چیست ؛ تعریف آن چیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 1089

تماس:

Re: روح چیست ؛ تعریف آن چیست؟

پست توسط غلامعلی نوری »

gij نوشته شده:
جمعه ۱۳۹۹/۳/۳۰ - ۰۱:۰۴

این همان تفکر است که می گوید: تا چیزی را در
آزمایشگاه اثبات نکنم نمی پذیرم!!
این تفکر عین جهل است!!
به من بگویید ببینم آیا می توانید بگویید خدا
از چه چیزی ساخته شده ؟؟؟
خیر؛حتی به مخیله انسان هم نمی‌گنجد.
پس چطور او را می یابیم و با او سخن می گوییم؟
ما با علم مادی فقط میتوانیم اتفاقات درون ماده را اثبات کنیم .
حالا باز بدنبال این باشید که روح را باعلم بسیار بسیار ناچیزی که انسان بدست آورده اثبات کنید .

آرام باش

خونسرد باش نگذار خونت به نقطه ی جوش برسد
اگر راهی برای اثبات باور خود دارید با خرد ورزی و خونسردی پاسخ دهید
اگر هم راهی به ذهنتان نمی رسد دست از ترفند نخ نمای مباهته ( بهتان و بر چسب های ناروا) بردارید . که این شیوه , سعی عاجزان است

گاهی ساکت بودن از گفته های پریشان بس خردمندانه تر است.

پیش از آنکه پاسخ شما را بنویسم همین جهل که فرمودید ینی چه ؟

وقتی که بیان می کنید این تفکر عین جهل است لابد کاملن تعریف جهل را می دانید

خب بفرمایید جهل ینی چه ؟

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

امیر حسین عاشوری نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۱۲:۱۳
ممنون بابت نظرتان؛ ولی بنده گفتم درک چیستی
یعنی اراعه تعریف علمی از عهده ذهن دنیوی انسان خارج است و این حقیقت وجود روح را
همه ی ما میدانیم حقیقتی غیر قابل انکار است
و برای بیان آن فقط به کلمه بسنده می کنیم.

درود

بنده هم نگفتم روح وجود ندارد بلکه به پیشگاهتان عرض کردم که تعریف روح که با دانش روز هم سازگار است این است

در ضمن هیچ دلیلی وجود ندارد که روح جاودان بماند بلکه بر عکس طبق قرآن روح هم نابود می شود کل من علیها فان

Paradoxy

سپاس: 1235

پست توسط Paradoxy »

بعضی ها فکر میکنند با همین علم بسیار ناچیزی که از بدن انسان میدانند میتوانند این حقیقت وجود روح را انکار کنند در حالی هیچ کس بجز کسی که خود نامحدود است، نمیتواند نامحدود را درک کند .
دوستان بعضی حقایق هستند که ما باید بدون دانستن چیستی آن، آن را بپذیریم مانند وجود خداوند یا روح یا....
میتونم بپرسم چطور به حقیقت وجود روح پی بردید؟
لطفاً شما که دم از علم فیزیک میزنید اینو یا سحر و جادو رو علمی تشریح کنید
..... بعضی چیزا اثبات غیر علمی دارند مثل روح
از کجا می دونید این داستان واقعی هستش؟ پیشنهاد میکنم کامنت های زیر همین لینکی که فرستادید رو یه نگاه بندازید.

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

همه جای قرآن اومده روح جاودان میمونه و این در چندین دین اومده و شما نمیتوانید تمامی اعجاز و اتفاقات متافیزیکی را کذب بخوانید
چون بسیاری از مرتاض ها هنوز زنده هستند و فیزیک رو به چالش کشیدند.
https://www.google.com/amp/s/www.aparat ... 25B1%3famp
دوست ما گفت بعضی چیز هارو باید بدون اثبات پذیرفت
من تصحیح میکنم ما باید بعضی چیز هارو از منابع موثق بپذیریم و به دنبال اثبات آنها باشیم
اگر کسی مثال نقضی از قرآن بیاورد بنده وجود روح رو کذب می‌خوانم
هزار سال پیش احتمالا کسی بوده که سوال کنه که خلق النور من النور یعنی چه اصلأ اشتباه است
اما الان در کار کرد لیزر می‌بینید که یک فوتون کپی برداری میشه و از اون نور نور به وجود میاد
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 172

پست توسط عبدالرضا علي پور »

به نظر من روح وجود داره و بر بدن مستولی است - وفقط زمانی که از کالبد جدا میشود - متوجه میشود که دیگر وابستگی به ان جسم ندارد - روح نوعی ادراک است - ادراکی از جنس دیدن و شنیدن به هر حال شاید برای خیلیها با جدا شدن این ادراک ثابت شده باشد که وجود دارد - منتها دانش ما برای اثباتش کافی نیست - جنس روح برای ما ناشناخته است و وقتی با یک ناشناخته سرو کار داریم نمیتوانیم اثباتش کنیم - ولی من به حقیقت برای خودم وجود روح اثبات شده است حال نه میتوانم ثابتش کنم و نه میتوانم انچه که برایم اتفاق افتاده را رد نمایم فقط در همین حد که حق من است میتوانم بگویم وجود دارد

عبدالرضا علي پور

ناشناخته ها برای انسان مغرور زیاد هستند - شاید میلیاردها - میلیارد ناشاخته را به عینه میبیند و همیشه با این ناشناخته ها سرو کار دارد - روح هم یک ناشناخته است - ما از درک یک ویروس - عاجزیم - نمیتوانیم بشناسیم - ما از درک عظمت هستی عاجزیم - این عجز از سر ناآگاهی ما است - پس اگر بگیم در مورد روح هم نا آگاه هستیم -پر بی راه نگفتیم

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

همه جای قرآن اومده روح جاودان میمونه و این در چندین دین اومده و شما نمیتوانید تمامی اعجاز و اتفاقات متافیزیکی را کذب بخوانید
اگر فرض رو بر این بزاریم که قرآن درسته، بله اون موقع وجود روح ثابت میشه. اما چرا باید چنین فرضی کنیم؟
مثال نقض که واژه نادرستی هست. بهتره بگیم داخل قرآن اشتباه نمیشه پیدا کرد. اما این اعجاز قرآن نیست. چون از هیچ کتابی نمیشه برای طرفدار اون کتاب، اشتباهی پیدا کرد. چون هر اشتباهی ما نقل کنیم، در نهایت طرفدار اون کتاب نخواهد پذیرفت. و خب رو راست باشیم، الان شما برای یک مسیحی فرضا 100 جور استدلال بیاری که انجیلش تحریف شدش و نسبت به قرآن کلی اشتباه داره، به نظر شما میپذیره؟ خیر نمیپذیره. میخواست بپذیره که مسیحی نبود، مسلمون میشد. شما هم به همین ترتیب نمیتونی اشتباهی از قرآن بپذیری، پس "مثال نقض خواستن از قرآن" تقاضای بیجا و نشندنی ای هست برای فردی که خودش قرآن رو قبول داره.
به جاش به نظر من بهتره که شما، به عنوان کسی که قرآن رو قبول داری دلایلت رو برای درستی قرآن بیاری و بررسی کنیم ببینیم از نظر عقلی تا چه حد این دلایل قابل قبول هستند. البته نه در این تاپیک چون ربطی نداره. لیزری که مثال زدید اشتباه هست. یادتون نره که انرژی پایسته هستش و هیچ معنی نمیده که فوتون، فوتون به وجود بیاره! توی لیزر، یک پمپ انرژی، به درون یک گاز، (یا هر ماده واسطه دیگه ای) انرژی پمپ میکنه (مثلا در قالب تابش). این انرژی، باعث تحریک شدن الکترون های موجود در اون ماده واسطه میشه. این الکترون ها وقتی بر میگردن به حالت پایه شون، فوتونی با فرکانس خاص تابش میکنند. حالا این فوتون ها، میتونن توسط الکترون های دیگه جذب بشن، و دوباره سبب تحریک شدن الکترون ها، و تابیده شدن اون ها بشن. دقت کنید، اتفاقی که توی لیزر میوفته اینه که فوتون ها، با فرکانس خاصی تولید میشن همین. برخلاف لامپ معمولی که گستره مختلفی از فرکانس هارو تولید میکنه. هیچ انرژی ای به سیستم اضافه نمیشه. هیچ فوتون اضافه ای پدید نمیاد. صرفا فوتون های یک دست و هم فرکانس تولید میشن. حالا با دو آینه ای که در بغل های محفظه ماده واسطه مون قرار دادیم، میایم و این فوتون ها رو به اصطلاح همدوس میکنیم. یعنی باعث میشیم که درشون تداخل سازنده به وجود بیاد و شدت لیزر بره بالاتر. و بعدم که از یک روزنه باریک این آبشار از فوتون هارو خارج میکنیم.

لطف کنید آدرس آیه رو هم بدید چون من قرآن رو حفظ نیستم و این آیه رو سرچ زدم چیزی دستگیرم نشد. شک نکنید که اگر این آیه در قرآن باشه، مفسیرین، معانی دیگه ای برای این آیه ذکر کردن و هیچ صحبتی از لیزر نیست که اگرم باشه غلطه و میشه همون مثال نقضی که شما دنبالش بودی.
کجا؟ به نظرتون یک فیلم آپارات که حتی بازش نکردم، فیزیک رو به چالش کشیده؟ یعنی من نمیتونم با یک ادوبی افتر افکت یا پریمیر پرو، عجیب ترین فیلم های دنیا رو برای شما بسازم و هرچی خواستم بهتون ثابت کنم؟ خیلی خوش بین هستید نسبت به چیزایی که براتون نقل میکنند. خیلی خیلی خوشبین هستید راستش.
تا به حال به این فکر کردید که دانشمند ها، علوم خودشون رو در قالب مقالات و ... در اختیار عموم قرار میدن و هرکسی که دوست داشته باشه، میتونه این مقالات رو مطالعه کنه و اگر باور نکرد خودش بره آزمایش انجام بده، ببینه محتویات مقاله درست هست یا خیر؟ اما مرتاض ها هیچ وقت علومشون رو در اختیار عموم نمیزارن، و فقط تحت شرایط خاصی دست به تردستی و رمالی میزنن که همیشه در کارشون حرف و گفت پیدا میشه؟ چرا تاحالا نشده یک مرتاض قد علم کنه، جایزه 1 میلیون دلاری جیمز رندی رو ببره؟ https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DB ... 8%AF%DB%8C
علتش سادست. شخصی که واقعا توانایی متافیزیکی داشته باشه وجود نداره. که اگر داشت میتونست این یک میلیون دلار رو بگیره، و اصلا بین فقرا پخش کنه یا برای خودش مصرف کنه.

چرا برای باور به فیزیک، ما هیچ نیازی به "دل"، "احساسات" و پذیرفتن "کیلویی" نداریم، اما به محض این که صحبت از متافیزیک میشه، باید بلکل عقل رو تعطیل کنیم و به سه مورد ذکر شده رجوع کنیم؟ هر رابطه توی فیزیک عقلانیه. همه ی فیزیک ریاضیه. پیچیده ترین رابطه های فیزیک، از دل ساده ترین رابطه های ریاضی پیدا میشن و برعکس. حتی اگر دست به آزمایش نزنیم، عقل سلیم میگه هرچی فیزیک میگه درسته. چون و چرایی هم نداره. حالا درجه این درستی رو آزمایش ها مشخص می کنند. ولی برای متافیزیک چرا اینطوری نیست؟

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۰۲:۱۹
به نظر من روح وجود داره و بر بدن مستولی است - وفقط زمانی که از کالبد جدا میشود - متوجه میشود که دیگر وابستگی به ان جسم ندارد - روح نوعی ادراک است - ادراکی از جنس دیدن و شنیدن به هر حال شاید برای خیلیها با جدا شدن این ادراک ثابت شده باشد که وجود دارد - منتها دانش ما برای اثباتش کافی نیست - جنس روح برای ما ناشناخته است و وقتی با یک ناشناخته سرو کار داریم نمیتوانیم اثباتش کنیم - ولی من به حقیقت برای خودم وجود روح اثبات شده است حال نه میتوانم ثابتش کنم و نه میتوانم انچه که برایم اتفاق افتاده را رد نمایم فقط در همین حد که حق من است میتوانم بگویم وجود دارد

درود علی پور عزیز

بله روح وجود دارد ولی تا وقتی که مغز زنده است و امواج الکتریکی در آن تولید شود . در پُست پیشین روشنگری شد که چرا چنین است .

جدا شدن روح از کالبد نوعی احساس و پنداشت است نه واقعیت - احساس سبکی و احساس پرواز در خواب نه به راستی بدلیل جدا شدن و پرواز روح از بدن است بلکه تنها یک احساس است

چگونه ؟

اگر در همان حالت پرواز در خواب دیدن یکی محکم به بدن فرد خوابیده بزند یا از خواب بپرد فرد بی درنگ بیدار می شود که نشانگر این است که روح از بدن جدا نبوده و در همان حالت پرواز در خواب هم در بدن بوده است ولی فرد در خواب خفته و چشم بسته ؛ تنها احساس می کرده که دارد پرواز می کند

چکیده اینکه دودی که از آتش جدا شد و به هوا رفت چگونه دوباره به آن آتش بر می گردد ؟؟

ماهیت روح به مغز زنده صاحب روح بر می گردد اگر مغز صاحب روح بمیرد روح هم محو می شود

نمایه کاربر
gij

پست توسط gij »

paradoxy نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۰۳:۲۱
اگر فرض رو بر این بزاریم که قرآن درسته، بله اون موقع وجود روح ثابت میشه. اما چرا باید چنین فرضی کنیم؟
مثال نقض که واژه نادرستی هست. بهتره بگیم داخل قرآن اشتباه نمیشه پیدا کرد. اما این اعجاز قرآن نیست. چون از هیچ کتابی نمیشه برای طرفدار اون کتاب، اشتباهی پیدا کرد. چون هر اشتباهی ما نقل کنیم، در نهایت طرفدار اون کتاب نخواهد پذیرفت. و خب رو راست باشیم، الان شما برای یک مسیحی فرضا 100 جور استدلال بیاری که انجیلش تحریف شدش و نسبت به قرآن کلی اشتباه داره، به نظر شما میپذیره؟ خیر نمیپذیره. میخواست بپذیره که مسیحی نبود، مسلمون میشد. شما هم به همین ترتیب نمیتونی اشتباهی از قرآن بپذیری، پس "مثال نقض خواستن از قرآن" تقاضای بیجا و نشندنی ای هست برای فردی که خودش قرآن رو قبول داره.
به جاش به نظر من بهتره که شما، به عنوان کسی که قرآن رو قبول داری دلایلت رو برای درستی قرآن بیاری و بررسی کنیم ببینیم از نظر عقلی تا چه حد این دلایل قابل قبول هستند. البته نه در این تاپیک چون ربطی نداره. لیزری که مثال زدید اشتباه هست. یادتون نره که انرژی پایسته هستش و هیچ معنی نمیده که فوتون، فوتون به وجود بیاره! توی لیزر، یک پمپ انرژی، به درون یک گاز، (یا هر ماده واسطه دیگه ای) انرژی پمپ میکنه (مثلا در قالب تابش). این انرژی، باعث تحریک شدن الکترون های موجود در اون ماده واسطه میشه. این الکترون ها وقتی بر میگردن به حالت پایه شون، فوتونی با فرکانس خاص تابش میکنند. حالا این فوتون ها، میتونن توسط الکترون های دیگه جذب بشن، و دوباره سبب تحریک شدن الکترون ها، و تابیده شدن اون ها بشن. دقت کنید، اتفاقی که توی لیزر میوفته اینه که فوتون ها، با فرکانس خاصی تولید میشن همین. برخلاف لامپ معمولی که گستره مختلفی از فرکانس هارو تولید میکنه. هیچ انرژی ای به سیستم اضافه نمیشه. هیچ فوتون اضافه ای پدید نمیاد. صرفا فوتون های یک دست و هم فرکانس تولید میشن. حالا با دو آینه ای که در بغل های محفظه ماده واسطه مون قرار دادیم، میایم و این فوتون ها رو به اصطلاح همدوس میکنیم. یعنی باعث میشیم که درشون تداخل سازنده به وجود بیاد و شدت لیزر بره بالاتر. و بعدم که از یک روزنه باریک این آبشار از فوتون هارو خارج میکنیم.

لطف کنید آدرس آیه رو هم بدید چون من قرآن رو حفظ نیستم و این آیه رو سرچ زدم چیزی دستگیرم نشد. شک نکنید که اگر این آیه در قرآن باشه، مفسیرین، معانی دیگه ای برای این آیه ذکر کردن و هیچ صحبتی از لیزر نیست که اگرم باشه غلطه و میشه همون مثال نقضی که شما دنبالش بودی.
کجا؟ به نظرتون یک فیلم آپارات که حتی بازش نکردم، فیزیک رو به چالش کشیده؟ یعنی من نمیتونم با یک ادوبی افتر افکت یا پریمیر پرو، عجیب ترین فیلم های دنیا رو برای شما بسازم و هرچی خواستم بهتون ثابت کنم؟ خیلی خوش بین هستید نسبت به چیزایی که براتون نقل میکنند. خیلی خیلی خوشبین هستید راستش.
تا به حال به این فکر کردید که دانشمند ها، علوم خودشون رو در قالب مقالات و ... در اختیار عموم قرار میدن و هرکسی که دوست داشته باشه، میتونه این مقالات رو مطالعه کنه و اگر باور نکرد خودش بره آزمایش انجام بده، ببینه محتویات مقاله درست هست یا خیر؟ اما مرتاض ها هیچ وقت علومشون رو در اختیار عموم نمیزارن، و فقط تحت شرایط خاصی دست به تردستی و رمالی میزنن که همیشه در کارشون حرف و گفت پیدا میشه؟ چرا تاحالا نشده یک مرتاض قد علم کنه، جایزه 1 میلیون دلاری جیمز رندی رو ببره؟ https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DB ... 8%AF%DB%8C
علتش سادست. شخصی که واقعا توانایی متافیزیکی داشته باشه وجود نداره. که اگر داشت میتونست این یک میلیون دلار رو بگیره، و اصلا بین فقرا پخش کنه یا برای خودش مصرف کنه.

چرا برای باور به فیزیک، ما هیچ نیازی به "دل"، "احساسات" و پذیرفتن "کیلویی" نداریم، اما به محض این که صحبت از متافیزیک میشه، باید بلکل عقل رو تعطیل کنیم و به سه مورد ذکر شده رجوع کنیم؟ هر رابطه توی فیزیک عقلانیه. همه ی فیزیک ریاضیه. پیچیده ترین رابطه های فیزیک، از دل ساده ترین رابطه های ریاضی پیدا میشن و برعکس. حتی اگر دست به آزمایش نزنیم، عقل سلیم میگه هرچی فیزیک میگه درسته. چون و چرایی هم نداره. حالا درجه این درستی رو آزمایش ها مشخص می کنند. ولی برای متافیزیک چرا اینطوری نیست؟
۱ـ در پایان فیلم دیدید که شخص مسیحی به حقانیت قرآن اعتراف کرد و در قران از تحریف کتاب تورات و انجیل حرف زده شده پس کتاب خودشو انکار کرد.....
۲ـ من گفتم روی فوتون کپی میزنه حالا بازش نکردم چون تایپیک برای این نیست.
در لیزر یک فوتون تحریک کننده اتم برانگیخته برای تولید فوتونی شبیه به خودشه براس همین لیزر معمولا تک رنگه
۳ـ شما از اجنه ـ مرتاض ـ معجزات پیامبران ـ پیش گویی و ... خیلی چیزا شنیدید ولی چون ندیدید باور نمیکنید.
حالا من هیچ کسی که کرونا گرفته باشه ندیدم نه شنیدم فقط اخبار میگه هست
باید باور کنم یا نه؟؟؟
ما از جنگیر و رمال ملا و جنزده و ... خیلی چیزا شنیدیم و اگر من هم به چشم نمیدیم که دختر همسایمون رو جن زده بود شاید باور نمیکردم
در ضمن این مرتاض که ازش میگیم با ترک مادیات به درجه مرتاضی رسیده و برای مادیات تلاش نمیکنه

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

1. گفتم فیلم رو گفتم ندیدم. من در مورد دو میلیارد و اندی مسیحی در مقابل یک میلیارد مسلمون صحبت میکنم. حالا یه دونه مسلمون بشه مسیحی یا برعکس چیز خاصی نیست. اگر قرار بود افراد بدون بایاس و با دید کاملا منطقی مسائل رو ببینند که الان همه به یک آیین بودیم. در مثال مناقشه نیست. گفتم درخواستتون قابل برآورده کردن نیست.

3. نه خیر، من خمش فضازمان و حرکت سالیتون های فرکشنال طبق معادله شرودینگر رو هم ندیدم اما باورشون دارم، چرا؟ چون برخلاف اجنه و ... که فقط یک شنیده هستند، اینارو خودم میتونم اینارو اون بیرون، بدون هیچ قید و شرطی مشاهده کنم. همین تونستنته خالی دلگرمی به من میده، خیالم رو راحت میکنه که همچین فیزیک کشکی هم نیست. ثانیا مبنای تک تک پیشبینی های فیزیک همونطور که گفتم روابط ریاضی هستند. دیگه از ریاضی چیزی عقلانی تر و منطقی تر فکر نمیکنم وجود داشته باشه. اما برای اجنه، من میتونم بگم دختره همسایه شما رو جن نزده. بلکه مشکل روانی و پزشکی ای در میون بوده. حتی اگر یک جن گیر! به اصطلاح موفق به درمان دختر همسایه شما هم شده باشه، من میتونم بگم ایشون با تلقین، که خودش مبنای پزشکی داره موفق به این کار شده. آیا شما جن رو دیدی؟ از کجا میدونی دختر همسایه رو جن زده، چه میدونم روح بد شگون تسخیر نکرده؟ یا نه اصلا موجود سومی مطرح هست که ما نمیشناسیمش؟ پذیرفتن متافیزیک همانا، و خب قبول کردن کلی چیز دیگه که هیچ کدوم ادله و اصول درستی ندارند همانا. قبول نداشتن جن پری، به خاطر ندیدنشون نیست. ما که هرچیزی رو نمیتونیم ببینیم تو عمر محدودمون. به خاطر اینه که ادله و استدلال درستی حمایتشون نمیکنه! ذاتا این موجودات متناقضن، و هرگونه ادعایی رو میشه در موردشون کرد. هیچ اصول درست حسابی ای متافیزیک نداره که من الان بشینم تو خونمون، بر مبنای اون اصول چهارتا روحی جنی چیزی احضار کنم!
شما کرونا رو باور نداری، دو دقیقه برو یکی از این بیمارستان های مربوط به کرونا، بغل یک مریض کرونا بشین. ببین باز هم باورت نمیشه؟ باور کردن وجود ویروس کرونا، نیاز به هیچ قید و شرطی نداره و هر لحظه که فرد اراده کنه، میتونه بدون ماسک بره تو بیمارستان تا خودشم کرونا بگیره و باورش بشه، برای همین کرونا واقعیست.

یعنی مرتاض این همه ریاضت کشیده، عین خیالشم نیست که ده ها نفر توی همین تهران خودمون توی قبر میگیرن میخوابن؟ با یک میلیون دلار میشه برای تمام اینا خونه تهیه کرد. این چه ریاضتی هست که فرد به اصطلاح عارف میکشه تا به یه درجه معنوی برسه، بعد دیگران عین خیالشم نیستن؟ والله قربون پزشکی که نه تنها به خودش زجر بیخود نمیده، بلکه دست چهار نفرم میگه و مفتی درمانشون میکنه.

من یه پیشنهاد میکنم. اگر با افراد آشنای این کار جن و پری سر و کار دارید (شما یا هر فرد دیگه ای که داره این پست رو میخونه) یا اگر خودتون آشنا و بلد هستید، تا سه روز دیگه از زمان زده شدن این پست، جنی، روحی، یا هر چیزی که خودتون میدونید احضار کنید و برای کشتن من بفرستیدش. من به یک فرد امین میسپارم که اگر تا سه روز دیگه مردم، و علت مرگم نامعلوم شد از نظر پزشکی، بیاد این تاپیک بنویسه و قال قضیه کنده بشه، چطوره؟ اسم واقعی، سن واقعی، و خصوصیات رفتاری من هم مشخص هستش.

1. پس تا روز چهارم خرداد زمان دارید.
2. فقط و فقط مرگ قابل قبول هستش. اونم مرگی که توضیح پزشکی براش پیدا نشه.
3. در صورت تقاضا، زمان این آزمایش قابل تمدید هستش. ولی امکان دادن بازه زمانی خیلی بلند وجود نداره.
با تشکر، منتظر نفرین های گرم شما هستیم.

(در این مدت، اگر من تجربه ای بدست بیارم که برای خودم متافیزیکی به نظر برسه این تاپیک مطرح میکنم. اما گفتم مرگ، که دیگه بحثی در مورد دروغگو بودن من و ... مطرح نشه. یه مرده دروغ نمیتونه بگه)

عبدالرضا علي پور

غلامعلی نوری نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۰۹:۵۵
عبدالرضا علي پور نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۰۲:۱۹

درود علی پور عزیز

بله روح وجود دارد ولی تا وقتی که مغز زنده است و امواج الکتریکی در آن تولید شود . در پُست پیشین روشنگری شد که چرا چنین است .

جدا شدن روح از کالبد نوعی احساس و پنداشت است نه واقعیت - احساس سبکی و احساس پرواز در خواب نه به راستی بدلیل جدا شدن و پرواز روح از بدن است بلکه تنها یک احساس است

چگونه ؟

اگر در همان حالت پرواز در خواب دیدن یکی محکم به بدن فرد خوابیده بزند یا از خواب بپرد فرد بی درنگ بیدار می شود که نشانگر این است که روح از بدن جدا نبوده و در همان حالت پرواز در خواب هم در بدن بوده است ولی فرد در خواب خفته و چشم بسته ؛ تنها احساس می کرده که دارد پرواز می کند

چکیده اینکه دودی که از آتش جدا شد و به هوا رفت چگونه دوباره به آن آتش بر می گردد ؟؟

ماهیت روح به مغز زنده صاحب روح بر می گردد اگر مغز صاحب روح بمیرد روح هم محو می شود
درود بر شما جناب دکتر نوری - ولی روح یک انرژی است که بر بدن انسان مستولی است - و قابلیت دارد که با تمرین قوی شود - به دور دست ها برود این انرژی - و حتا ضربه بزند - این انرژی را با تمرین میشود قوی کرد و خارج کرد و به دور دستها فرستاد - ولی کار هر کسی نیست - دو فاکتور مهم نیاز است - اول اینکه شخص بدون شک به این انرژی موستولی بر بدن باور عمیقی داشته باشد - و دوم باید به صاحب این انرژی باورمندانه رسیده باشد - انرژی های ناشناخته برای فیزیک هنوز زیاد است - انسان ها دوره به دوره با شناخت هر یک انرژی ها به ترتیب تکامل پیدا کردند و از انرژی حرارتی و مکانیکی این پیشرفت برای انسان شروع شده تا الان به اینجا رسیده و صحبت از انرژی و ماده تاریک است فعلا - انسان جزیی از کیهان است و تمام کیهان تحت تاثیر انرژی های مختلفی قرار دارند - روح نیز میتواند نوعی انرژی کهکشانی باشد که بر همه موجودات مستولی میشود - اشکال به فیزیک و عقل سلیم بر نمیگردد - اگر بنا باشد هر چیزی را عقل سلیم بپذیرد - کوانتوم فزیک را باید بوسید و کنار گذاشت زیرا با عقل سلیم جور نیست - اصلا از کجا معلوم که همه چیز باید با عقل سلیم جور باشد smile039 اگر اینطور بود تا حالا هیچ ناشناخته ای وجود نداشت - انسان سیر تکاملی دارد - و در این سیر تکامل با کشف هر نوع جدید از یک انرژی ناشناخته موجود در عالم یک جهش به جلو دارد این سیر تکامل انسان است smile199 هیچ را انسان با قاطعییت نمیتواند رد کند - دنیای ما دنیایی است بس شگفت انگیز - که از خیلی از داستانهاش هنوز بی خبریم - انسان در هر صورتی که در نظر بگیریم مثل جوجه ای است که تازه سر از تخم بیرون اورده و با دنیای جدیدی روبروست - حکم قاطع دادن در رد یک نوع انرژی بسیار سخت است smile260

عبدالرضا علي پور

شما میفرمایید امواج الکتریکی در فرمایش خودتان - امواج الکتریکی نوعی از انرژی است - مطابق با خود قوانین فیزیک و اصل پایستگی انرژی - هیچ انرژی نیست که کاملا نابود گردد بلکه از حالتی به حالت دیگر در میاید - عالم یک سیکل بسته ای از انرژی های گوناگون شناخته شده و ناشناخته است - که میزان این انرژی ها برایند ثابتی دارند و از بین نمیروند ماهیتا - یعنی میزان مقادیر انرژی های عالم مقدار ثابتی است - فقط دگرگونی است

در یک جمله خلاصه میکنم : هست است و هست ---و نیستی هیچ مفهومی در این عالم ندارد -وقتی حرف از نیستی میزنی یعنی کل موجودیت عالم با تمام انرژیهای ان را منکر میشوید - در صورتی که از ان طرف هم میگوییم مقادیر عالم ما مقادیر ثابتی است - دگرگونی است - از حالتی به حالتی دیگر برای همه محتوای عالم

عبدالرضا علي پور

paradoxy نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۱۳:۲۵
1. گفتم فیلم رو گفتم ندیدم. من در مورد دو میلیارد و اندی مسیحی در مقابل یک میلیارد مسلمون صحبت میکنم. حالا یه دونه مسلمون بشه مسیحی یا برعکس چیز خاصی نیست. اگر قرار بود افراد بدون بایاس و با دید کاملا منطقی مسائل رو ببینند که الان همه به یک آیین بودیم. در مثال مناقشه نیست. گفتم درخواستتون قابل برآورده کردن نیست.

3. نه خیر، من خمش فضازمان و حرکت سالیتون های فرکشنال طبق معادله شرودینگر رو هم ندیدم اما باورشون دارم، چرا؟ چون برخلاف اجنه و ... که فقط یک شنیده هستند، اینارو خودم میتونم اینارو اون بیرون، بدون هیچ قید و شرطی مشاهده کنم. همین تونستنته خالی دلگرمی به من میده، خیالم رو راحت میکنه که همچین فیزیک کشکی هم نیست. ثانیا مبنای تک تک پیشبینی های فیزیک همونطور که گفتم روابط ریاضی هستند. دیگه از ریاضی چیزی عقلانی تر و منطقی تر فکر نمیکنم وجود داشته باشه. اما برای اجنه، من میتونم بگم دختره همسایه شما رو جن نزده. بلکه مشکل روانی و پزشکی ای در میون بوده. حتی اگر یک جن گیر! به اصطلاح موفق به درمان دختر همسایه شما هم شده باشه، من میتونم بگم ایشون با تلقین، که خودش مبنای پزشکی داره موفق به این کار شده. آیا شما جن رو دیدی؟ از کجا میدونی دختر همسایه رو جن زده، چه میدونم روح بد شگون تسخیر نکرده؟ یا نه اصلا موجود سومی مطرح هست که ما نمیشناسیمش؟ پذیرفتن متافیزیک همانا، و خب قبول کردن کلی چیز دیگه که هیچ کدوم ادله و اصول درستی ندارند همانا. قبول نداشتن جن پری، به خاطر ندیدنشون نیست. ما که هرچیزی رو نمیتونیم ببینیم تو عمر محدودمون. به خاطر اینه که ادله و استدلال درستی حمایتشون نمیکنه! ذاتا این موجودات متناقضن، و هرگونه ادعایی رو میشه در موردشون کرد. هیچ اصول درست حسابی ای متافیزیک نداره که من الان بشینم تو خونمون، بر مبنای اون اصول چهارتا روحی جنی چیزی احضار کنم!
شما کرونا رو باور نداری، دو دقیقه برو یکی از این بیمارستان های مربوط به کرونا، بغل یک مریض کرونا بشین. ببین باز هم باورت نمیشه؟ باور کردن وجود ویروس کرونا، نیاز به هیچ قید و شرطی نداره و هر لحظه که فرد اراده کنه، میتونه بدون ماسک بره تو بیمارستان تا خودشم کرونا بگیره و باورش بشه، برای همین کرونا واقعیست.

یعنی مرتاض این همه ریاضت کشیده، عین خیالشم نیست که ده ها نفر توی همین تهران خودمون توی قبر میگیرن میخوابن؟ با یک میلیون دلار میشه برای تمام اینا خونه تهیه کرد. این چه ریاضتی هست که فرد به اصطلاح عارف میکشه تا به یه درجه معنوی برسه، بعد دیگران عین خیالشم نیستن؟ والله قربون پزشکی که نه تنها به خودش زجر بیخود نمیده، بلکه دست چهار نفرم میگه و مفتی درمانشون میکنه.

من یه پیشنهاد میکنم. اگر با افراد آشنای این کار جن و پری سر و کار دارید (شما یا هر فرد دیگه ای که داره این پست رو میخونه) یا اگر خودتون آشنا و بلد هستید، تا سه روز دیگه از زمان زده شدن این پست، جنی، روحی، یا هر چیزی که خودتون میدونید احضار کنید و برای کشتن من بفرستیدش. من به یک فرد امین میسپارم که اگر تا سه روز دیگه مردم، و علت مرگم نامعلوم شد از نظر پزشکی، بیاد این تاپیک بنویسه و قال قضیه کنده بشه، چطوره؟ اسم واقعی، سن واقعی، و خصوصیات رفتاری من هم مشخص هستش.

3. در صورت تقاضا، زمان این آزمایش قابل تمدید هستش. ولی امکان دادن بازه زمانی خیلی بلند وجود نداره.

(در این مدت، اگر من تجربه ای بدست بیارم که برای خودم متافیزیکی به نظر برسه این تاپیک مطرح میکنم. اما گفتم مرگ، که دیگه بحثی در مورد دروغگو بودن من و ... مطرح نشه. یه مرده دروغ نمیتونه بگه)
اقا داوود یه شرطی گذاشتی که اگر خدای ناکرده بمیری هم باز برنده بحث باشید - هیچ کسی تا علت مرگش را پزشک قانونی ننویسه قابل قبول نیست از نظر قانون و اجازه دفن صادر نمیشه به هر حال کسی که دور از جان شما فوت میکنه سیستم های حیاتی مانند قلب و مغز از کار می ایسته و در نهایت پزشک قانونی اگر هیچ اثار کشنده ای پیدا نکند مینویسد ایست قلبی smile058

نمایه کاربر
gij

پست توسط gij »

paradoxy نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۱۳:۲۵

اولاً جن بیکار نیست بیاد تورو بکشه شما تصور کن یک موجود سومی با تو ارتباط برقرار کند و از شما بخواهد یکی از هم نوعانش رو بکشید.....
ثانیاً ما میلیارد ها احتمال داریم
میلیارد ها نوع جن و پری ساخت ذهن بشر که نمیشه ردشون کرد چون نه دیده شدند و چیزی که دیده نشده رد نمیشه.....
مثل حدس گلدباخ که مثال نقضی برای اون پیدا نشد
حالا احتمالی که علم بیشتر می‌پذیرد نبود هرگونه خدا.جن.پری.هرگونه قدرت متافیزیکی.تله پاتی و ...
ولی ما در برنامه عصر جدید دیدیم که مادری با فرزندش تله پاتی داشت
https://www.google.com/amp/s/www.aparat ... 25B1%3famp
ما از مشاهدات و کتابی که از نظر تمام صاحب نظران چه ایرانی و چه خارجی کتاب حق است وجود روح و جن رو در میابیم
لطفاً بحث رو بیشتر ادامه بدید چون باعث تحقیق و افزایش علم ما در مباحث دینی و فلسفی میشه
تشکر ویژه smile200

نمایه کاربر
matrix

نام: علیرضا

سپاس: 61

تماس:

پست توسط matrix »

از اونجایی که نمیشه وجود روح رو نه اثبات و نه رد کرد نمیتونم چیز خاصی بگم. تنها چیزی که دوست دارم بدونم نسبت یا ارتباط بین روح، ذهن و ناخوآگاه هست. مخصوصا ناخودآگاه در روانشناسی
Rise from the Ashes

ارسال پست