دانشجوی ایرانی، برنده جایزه فیزیک بنیادی «سرن» شد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

دانشجوی ایرانی، برنده جایزه فیزیک بنیادی «سرن» شد

پست توسط نوآور »

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴
untitled-183.JPG

دانشجوی ایرانی برنده جایزه فیزیک بنیادی آشکارساز CMS شتابگر بزرگ هادرونی مرکز تحقیقات هسته‌یی اروپا (سرن) شد.

جایزه فیزیک بنیادی آزمایشگر CMS که از سال 2013 اعطا می‌شود شامل یک بورس تحقیقاتی و تعدادی جایزه تحت عنوان شناسائی استعدادهای برتر موثر در آینده آشکارساز سی ام اس است که بورس تحقیقاتی امسال به محققی از موسسه ملی شیمی فیزیک و بیوفیزیک استونی و جوایز «شناسایی استعدادهای برتر فیزیک بنیادی سی ام اس»(Special Recognition Awards CMS Fundamental Physics Scholars) به رضا گلدوزیان، دانشجوی پژوهشگاه دانش های بنیادی و محققانی از دانشگاه‌های میلان ایتالیا، پرینستون و مریلند آمریکا، موسسه فیزیک هلسینکی فنلاند و موسسه CINVESTAV مکزیک اعطا شده است.

رضا گلدوزیان، دانشجوی دکتری فیزیک ذرات تجربی پژوهشکده ذرات و شتابگرهای پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و برنده جایزه برجستگان فیزیک بنیادی (FPS) مرکز تحقیقات هسته‌یی اروپا (سرن) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: این جایزه برای حمایت از فعالیت محققان جوان فیزیک ذرات تجربی در تحقیقات آشکارساز CMS شتابگر بزرگ هادرونی (LHC) مرکز تحقیقات هسته‌یی اروپا (سرن) که بزرگترین شتابگر ذرات دنیاست اعطا می‌شود.

وی درباره نحوه انتخاب برندگان جایزه برجستگان فیزیک بنیادی CMS گفت: در فراخوان جایزه از تمام محققان جوان از دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا محققان پسادکتری که در ارتباط با تحقیقات آشکارساز CMS فعالیت تجربی کرده بودند خواسته شده بود رزومه و گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه کنند و در ادامه از عده‌ای از برگزیدگان برای انجام مصاحبه درخصوص فعالیت‌های صورت گرفته و پروپوزال دعوت شد که در پایان برندگان جایزه انتخاب شدند. .هیات داوران این جایزه نیز شامل 20 نفرازفیزیک پیشگان برجسته سرن است.

گلدوزیان درخصوص همکاری‌های خود در تحقیقات CMS سرن گفت: از دو سال پیش در چارچوب تحقیقات رساله دکتری خود که بخشی از آن به توسعه شبیه‌سازی در آشکارساز CMS و بخشی از آن به آنالیز داده‌های جمع آوری شده توسط این آشکارساز در سال 2012 در راستای کشف فیزیک جدید در حوازه کوارک تاپ اختصاص دارد در تحقیقات CMS مشارکت دارم.

وی خاطرنشان کرد: در آشکارساز CMS برخورد دهنده بزرگ هادرونی (LHC) مرکز تحقیقات هسته‌یی اروپا بالغ بر سه هزار و 800 نفر کار می‌کنند که دو هزار نفر آنها فیزیکدان هستند. ایران از سال 2000 به CMS پیوسته و حدود 14، 15 محقق ایرانی در این بخش همکاری دارند که در مشاهده شواهد قطعی بر وجود ذره بوزون هیگز در آشکارساز CMS هم نقش داشته‌اند.

گلدوزیان خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات هسته‌یی اروپا در سال 1953 با همکاری 12 کشور اروپایی تشکیل شده و در حال حاضر 20 عضو اصلی از اروپا و تعدادی عضو ناظر وهمکار دارد. در مجموع حدود 10 هزار نفر دربخش‌های مختلف مرکز فعالیت دارند.

منبع: http://www.isna.ir/fa/news/92111207817/ ... 8%AF%DB%8C
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
metis441

سپاس: 121

Re: دانشجوی ایرانی، برنده جایزه فیزیک بنیادی «سرن» شد

پست توسط metis441 »

آخه چرا اینا اینقدر برنده میشن؟

هروقت اینارو میبینم یه آهی از اعماق دلم میکشم

ینی میشه منم یه روز مث اینا بشم؟ smile025
an astronomer بودم -_-

نمایه کاربر
Mizadi

سپاس: 143

پست توسط Mizadi »

این هم ایمیل ایشون هستش : [email protected]
از یک سایت خارجی پیدا کردم . بد نیست همه یک تبریک به ایشون بگیم . smile021
دنیای فیزیک و شیمی من ... !
آدرس : http://wopac.ir

باران تلنگری است ، وقتی فراموش می کنیم آسمان کجاست ... !

تصویر

تصویر

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

an astronomer نوشته شده:آخه چرا اینا اینقدر برنده میشن؟

روح خودتو آزاد کن و از دنیا لذت ببر.
نیاز نیست مثل کسی باشی دنیا فقط جای زیر پرچمی ها نیست.
اون فقط و فقط یه پرچمداره اگر میخوای مثل اون باشی تو هم باید پرچم داری کنی تا دیگران به زیر پرچم تو به ایستند. smile020
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

نمایه کاربر
ehsansoltanm

سپاس: 14

تماس:

پست توسط ehsansoltanm »

افرین به ایشون.دلگرم کنندست smile006
وبلاگ لایف هکر --> http://lifehacker.blog.ir/ smile028 smile204

نمایه کاربر
metis441

سپاس: 121

پست توسط metis441 »

erfan.s نوشته شده:
an astronomer نوشته شده:آخه چرا اینا اینقدر برنده میشن؟

روح خودتو آزاد کن و از دنیا لذت ببر.
نیاز نیست مثل کسی باشی دنیا فقط جای زیر پرچمی ها نیست.
اون فقط و فقط یه پرچمداره اگر میخوای مثل اون باشی تو هم باید پرچم داری کنی تا دیگران به زیر پرچم تو به ایستند. smile020
بله خیلی حرفتون قشنگ بود
ممنون smile034
an astronomer بودم -_-

ارسال پست