معرفي سايتي بسيار ديدني در زمينه ايرانيان مطرح در جهان در سايتwww.eduphysics.com شیرزاد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

با سلام...

جناب شير زاد عزيز مشكل ما به هيچ وجه فرار مغزها نيست ( اين تنها نتيجه ي كوچكي از مشكل بزرگتر ماست)

مشكل ما دولت هم نيست.

من معتقدم هر ملتي دقيقا به همان چيزي كه حق جمعي ان ملت است ميرسند.
يعني تعريف حق از نظر من اين است ان چيزي كه به ان ميرسيم.

و بزرگترين مشكل خود ما هستيم>>>>>‌ خود مـــــــــــا <<< :shock:

ما چه كرده ايم؟

غير از سايت باز كردن؟

خوب فرضا كه 100 سايت باز كردم

ميشه بفرماييد هدف چيست؟؟؟
در كشوري كه آدمي زير پاش علف سبز ميشه تا يه ايميل چك كنه سايت چه بهره بري دارد؟؟؟

حلا ميگيم تالار گفتگو براي بحث.

خوب تالار گفتگو باز شد حالا بياين بريزين و حرف بزنين.

تالارهاي گفتگو پر شده از افرادي كه مي خواهند فيزيك را با كلمات فارسي به هم بگويند...

ايا سايت وزيـــــــــــــــن شما قابليت فرمول نويسي ذادـــــــــــــــــــــــ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يا نه بايد جاي انتگرال از حرف >> اس <<‌انگليسي استفاده كنيم؟؟؟؟؟ :P

( جا داره از جناب ادمين تشكر كنم چون دارن اين قابليت رو به سايت هوپا ميارن) :arrow:

و همچنين پر شده از افرادي كه بدون درك فيزيك كلاسيك قصد فتح و گسترش نظريات سي پي اچ و ريسماني و... را دارند . كاملا واضح است اين افراد هم علاقه دارند هم پشتكار اما كسي نبوده به انها راه ورود را نشان دهد / علاقه انها را هدف مند كند / و بگويد بدون درك ارزش كار نيوتون و ماكسول و فرما هرگز به فهم صحيح از عظمت كار شرويدنگر و فاينمن نميرسيم .

ايا شما در هدف مند كردن علايق افراد/ راهنمايي انهاو ... كاري كرديد ؟؟؟ يا نه اون رو گذاشتيد براي بعد از گرفتن سايت و پر شدن تالار هاي گفتگو و ..... :!:

مشكل ما اين است كه فرهنگمون به حدي نرسيده كه شما ميگيد

مشكل ما اينه كه هركي تو اين مملكت با پدر سوختگي و شارلاتان بازي و دلالي كارش رو پيش ميبره مامان و بابامون اورا زرنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــگ خطاب مي كنند

و كسي كه خالصانه و ساده و با راستي كار ميكند پپــــــــــــــــــــــــــــه ميباشد

در جامعه اي كه چنين شد عزيز من تمام ارزش ها تغيير مييابد. و واي به حال علـــــم

كه علـــــــــــــــــم وسيله اي ميشود كه دست هر كسي براي رسيدن به هدف كثيفش ان را الوده مي كند.

تا زماني كه مشكل فرهـــــــــــــــــــــــــــــــنگي ما حل نشود

ديدگاه خودمان نسبت به مسايل درست نشود هميني هست كه هست!!!

مي دونم شما بسيار زحمت كش و تلا ش گر هستيد در اين راه
ولي كافي نيست

هميشه ايده ال ترين راه منطقي ترين راه نيست

به نظر من با اين سيستم خراب اينترنت ايران اگر شما اين انرژي را در برگزاري كنفرانس هاي حضوري براي اشنايي افراد با ارزش علوم پايه و فرهنگســــــــــــــــــــــــــــــــــازي جامعه / معرفي فرهنگ كار گروهي
و جهت دهي به علايق ( با توجه به اين كه دبير فيزيك هستيد) صرف كنيد بسيار مفيد تر واقع خواهد شد.

و ما رو در رسيدن به هدف مشتركمون بيشتر كمك ميكند.

بيايد انقدر احساسي فكر نكنيم ( اره درسته ما همه ايده ال هايي در ذهن داريم كه هميشه ميگيم كاش اينجوري بود و اگر فلان بود!!!‌)
ولي اينا رو بريزيم دور چون وقتمون تلف مي كنن

منطقــــــــــــــــــــــــــــــى‌فكر كنيم

و كاري كه منطقيــــــــــــتر هست انجام بديم.

باز هم خوشحالم چنين افراد با تلاشي پاينده و سر حال مبارزه ميكنند و سنت هاي غلط ميشكنند و تحول ايجاد كنند
انسان هاي بزرگ توانايي ايجاد تغيير را دارند
با تلاش و >> هدف دار و منطقي<<

آمده همكاري با شما دوست عزيز ..... پويا خاقاني :arrow:

با تشكر...

موفق و خوش باشيد... :wink:
“Science is a way of trying not to fool yourself”

نمایه کاربر
x102x96x

محل اقامت: آنجا كه شراب ناب هم نمي برد ...

سپاس: 2

تماس:

پست توسط x102x96x »

سلام
اگر خود ما دانش اموزان وقتی با بی عدالتی تو مدارس و مسابقات علمی مبارزه کنیم
و از نمره کم شدن یا قبول نشدن نترسیم اخر اموزش پرورش هم ... خودش و اصلاح می کنه
مثال بارز مسابقات علمی جشن واره ... خوارزمی هست که واقعا در سطح استانی و پایین تر واقعا ...
و در سطح کشوری و جهانی اندکی بهتر ه
این نظر من بود نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :?:
سال نو مبارک
خدا نگه دار
تا که عشقت مطربی آغاز کرد / گاه چنگم ، گاه تارم روز و شب
هرکسی از ظن(ذم) خود شد یار(خار) من / ...
-----
بیندیشید...؛
http://xdivinewisdom.blogspot.com

اندیشه علمی...؛
http://xscientific.blogspot.com/p/blog-page.html

نمایه کاربر
pagan

تماس:

پست توسط pagan »

مثل اينكه نويسنده اصلي پست خودش خوب با همه چيز آشناست و تنها قصد يادآوري دارد
اما من هم ب نمي بينم نظري در اين مورد داشته باشم
در اين سرزمين با اين حكومت تنها چيزي كه ارزش ندارد علم و انسان است
و آن چيزي كه ارزش دارد تنها آموزه هاي ديني خاص خودشان است تا هر چه بيشتر مردم فكرشان كوتاه باشد
مثلا همين خود جناب شيرزاد در ماه چقدر حقوق مي گيري هميشه داري گچ تنفس مي كني حتي به اندازه استفاده از يك تخته وايتبرد هم ارزش نداري اما از اون طرف يك درجه دار سپاهي بي خاصيت. يك
آخوند مفت خور . يك مدير عامل دزد و.......... تنها به خاطر هماهنگي با اهداف حكومت چندين برابر يك معلم حقوق و مستمري مي گيرند و تازه كلي هم مزايا و وام و هزار تا كفت و زهر مار ديگه دارن
و در نهايت هيچ سودي هم نه دارند كه هيچ تازه مضرند
تقصير خدتان هست كه صبح تا شب گوش بچه ها را از اراجيف پر مي كنيد همين خود شما مردم به آخود پول مي دهيد كه براي چند ساعت برايتان اراجيف سر هم كند و از طرفي با كمال ميل مي نشينيد و گوش مي دهيد كسي نداند فكر مي كند بزرگترين بث فلسفي و فيزيك و.... دارد برگزار مي شود

در اين نظام آنقدر نظام آموزشي ضعيف است كه يك دانش آموز فلك زده براي سالها متمادي بايد در كنار
يادگيري علوم پايه دروس مذهبي را بگذراند من هنوز نمي دانم فايدش چيه كافيه يكي از آن متنها بي پايه را اينجا بياورم تا همه نظر بدهند كه چقدر خزعبل است

در مورد دانشگاهها و جشنواره علمي هم وضع بهتر از اين نيست
به عنوان نمونه دوستي دارم كه در زمينه ميكرو و ديجيتال فعاليت مي كند دانشگاه نرفته اما بسيار حرفه ايست
خيلي پيش آمده كه ديدم دانشجويان براي انجام پروژهاي دانشجويي پيشش مي آيند تعجب مي كن داخل اين دانشگاهها چه خبر است

امري كه برايم باور نكردني بود آمدن يكي از دانشجويان صنعتي شريف براي ساختن يك دست ربات پيش اين دوست بود عجيب بود كه اين خانم مي گفت از اعضاي مهم تيم رباتيك صنعتي شريف است ......
و جالبتر اينكه يك دانش آموز براي دادن طرح به جشنواره خوارزمي آمده بود تا اين دوست طرح را بسازد
و.......
آيا با اين هم سهل انگاري بي مبالاتي و تخلف باز هم .........
در نهايت مي ماند قضيه استخدام و امرارمعاش بعد از عمري تحصيل كه اگز شما فاميل فلان حاج آقا و
آشناي بهمان مسيول و.......... نباشيد شانس چنداني نداريد
با اين همه ما مبارزه مي كنيم اما چه فايده با اين امكانات خودت حسابش را بكن
باور كردني نبود در يك دانشگاه اتاقي به ط.ول و پهناي چندين متر با تمام امكانات رفاهي كولور ........ در
خدمت يك آخود شكم گنده بود(و كنار آن با همين تفاسيردفتر بسيج) اما تماميه اساتيد دانشگاه كه اكثريت تحصيلكرده دانشگاههاي خارجي بودند و مدارك بيشترشان دكترا بود در يك اتاق رنگ برگشته بدون امكانات دفترشان بود و جمع مي شدند كه براي خنگ نگهداشتن اتاق تنها يك پنكه بيشتردر اتاق نبود

پس با همه آنچه كه مي بينيم و مي دانيم هر عاقلي ترجيح مي دهد جايي برود كه برايش ارزش بيشتري قايلند و امكانات بيشتري در نظر مي گيرند
در نهايت به عقيده من ما در يك دهكده جهاني زندگي مي كنيم و بايد همواره خود را از ديگر مردم دنياي علم جدا ندانيم و حد و مرز نشناسيم چون علم اينگونه است و با آمدن اينترنت اين موضوع بيشتر تحقق پيدا كرده است
هركجا كه انسان ايده آلهايش را بيابد انجا موطن اوست
قرآن كه مهين كلام خوانند آنرا
گه گاه و نه بر دوام خوانند آنرا
بر گرد پياله آيتي هست مقيم
كاندر همه جا مدام خوانند آنرا

نمایه کاربر
x102x96x

محل اقامت: آنجا كه شراب ناب هم نمي برد ...

سپاس: 2

تماس:

پست توسط x102x96x »

اتفاقا من اصلا با حکومت مشکل خاصی ندارم
زیر دست ها بد اند و تو تمام حکومت ها این موارد هست
ما اگر نگیم اگر فلان خوب بود و ... و خود مون تا اندازه ای که می تونیم کار کنیم همه چی درست می شه
به قول نیرو انتظامی / هر کس پلیس خود باشد /
که واقعا حرف درستی متوجه خواهید شد حتی با مطالعه تاریخ
موفق باشید
تا که عشقت مطربی آغاز کرد / گاه چنگم ، گاه تارم روز و شب
هرکسی از ظن(ذم) خود شد یار(خار) من / ...
-----
بیندیشید...؛
http://xdivinewisdom.blogspot.com

اندیشه علمی...؛
http://xscientific.blogspot.com/p/blog-page.html

ارسال پست