رصد ماهواره

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Syed

نام: ابوالفضل

عضویت : پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۲۳:۵۳


پست: 89

سپاس: 3

رصد ماهواره

پست توسط Syed »

آیا میتوان ماهواره‌ها ایستگاه فصایی و .... را با تلسکوپ رصد کرد؟

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2931

سپاس: 4757

جنسیت:

تماس:

Re: رصد ماهواره

پست توسط rohamavation »

جواب من بله هست ، شما کاملاً ممیتونید ماهواره ها را با تلسکوپ ببینید. حتی بعضیشون با چشم غیر مسلح دیده میشن فقط و فقط باید بدونید کجا را نگاه کنید وبستگی به میدان دید تلسکوپ شما داره و اینکه آیا نور و آب و هوای خوبی دارید یا خیر.. پدیده ابرماه زمانی اتفاق می‌افته که این ماهواره طبیعی نزدیک‌ترین موقعیت به زمین را اشغال کنه و تقریباً 15 درصد بزرگ‌تر و تقریباً 30 درصد درخشندگی بیشتر به نظر برسه.
یک راه نسبتاً ساده برای از بین بردن رگه، گرفتن دو یا چند عکس با یک مکث کوتاه بین آنهاست. ستارگان در این مدت زمان زیادی حرکت ندارن اما ماهواره روی هر فریم یک خط تیره کوتاه کشیده مییبشن
یکی از مکان‌هایی که سقوط می‌کند در یک شبکه از ماهواره های استارلینکه که در آن چندین ماهواره به طور مشابه ردیابی می‌کنند و احتمالاً همپوشانی دارند.ماهواره ها می تونن به صورت رشته ای از مروارید یا قطار نورهای درخشان در آسمان شب ظاهربشن. ماهواره‌های استارلینک یک یا دو روز پس از پرتاب و استقرار راحت‌تر دیده میشن بعد با صعود به ارتفاع مداری نهایی خود در حدود 342 مایل (550 کیلومتر) به تدریج شناسایی آنها سخت‌تر میشه.
شما همچنین می توانید محاسبه کنید که ماهواره ها در چه زمان هایی توسط زمین گرفتار میشن- میتونیم تصور کنیم که آنها هنوز در معرض نور مستقیم خورشید هستن. در نیمه های شب، ماهواره ها در سایه زمین قرار می گیرنددیدن ششآنها سخت تر خواهد بود.من شخصاً می‌توانم تأیید کنم که ماهواره‌های استارلینک حتی پس از پخش شدن با چشم غیرمسلح قابل مشاهده هستند، با این حال آنها کاملاً کم نور هستند - با قدر ظاهری نزدیک به 5.5.
تصویر

نمایه کاربر
ADMIN

عضویت : شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۴ - ۱۹:۱۷


پست: 2403

سپاس: 561

جنسیت:

تماس:

Re: رصد ماهواره

پست توسط ADMIN »

Syed نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۰۱:۱۷
آیا میتوان ماهواره‌ها ایستگاه فصایی و .... را با تلسکوپ رصد کرد؟
بله. ولی به خاطر حرکت سریع ماهواره در آسمان، نگه داشتن تصویر ایستگاه فضایی در چشمی تلسکوپ کار نسبتا مشکلی هست و به تجربه رصد و کار با تلسکوپ بالایی نیاز داره.

استفاده از پایه‌های دابسونی، این کار رو تا حدی راحت‌تر میکنه. در عین حالت، میشه با اتصال دوربین فیلم‌برداری به چشمی تلسکوپ، سعی کرد ماهواره رو حتی برای لحظاتی وارد میدان دید تلسکوپ کرد و بعد از اتمام کار، با استخراج فریم‌های فیلم، به دنبال فریمی گشت که ماهواره در اون تصویر با وضوح و کیفیت خوبی ثبت شده باشه.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

ارسال پست