مشاوره رایگان تحصیلی
منو
هوپا در آیین زرتشت نام درخت حقیقت است و اعتقاد بر این است که انسان در ابتدا در قالب هوپا خلق شده که در زبان پهلوی هومایانا نامیده می‌شود.
هوپا سعی دارد با جمع آوری مقالات و اخبار فارسی فیزیک از سایتهای مختلف علمی، منبع مناسبی را جهت مطالعه و پژوهش دانشجویان، دانش‌آموزان و دیگر علاقه‌مندان علم فیزیک گرداوری نماید.

مجله علمی هوپا (3)

صفحه 3
پروژه‌ای که میلیاردها ستاره را آشکارسازی می‌کند.
‌پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
اختر‌شناسانی که بر روی پروژه‌ی گایا کار می‌کنند، قصد دارند دومین انتشار اطلاعات این فضاپیما را آماده کنند.
دقیق‌ترین واکنش شیمیایی چگونه به‌دست آمد؟
‌پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
دانشمندان به تازگی دقیق‌ترین و کنترل‌شده‌ترین واکنش شیمیایی جهان را انجام داده‌اند؛ در پی این واکنش، دو اتم از عناصری که در حالت عادی، یک مولکول را تشکیل نمی‌دهند، به یکدیگر پیوند می‌خورند.
دانشمندان مراحل اولیه‌ی شکل‌گیری منظومه‌ی شمسی را مشاهده کردند!
‌چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
به گفته‌ی محققان، این تصاویر نشان می‌دهد که منظومه‌ی شمسی‌مان در مراحل اولیه‌ی شکل‌گیری، یعنی بیش از چهار میلیارد سال پیش، چه شکلی بوده است.»
آیا عصر حافظه‌های امروزی کامپیوترها تمام شده است؟
‌چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
مانند کره‌ی بادام زمینی و مربا یا نمک و فلفل و یا مانند عشق و نفرت، این دو نوع حافظه‌ی کامپیوتری، به معنای کامل کلمه، یکدیگر را تکمیل می‌کنند.
لباس‌های‌تان را برای شست‌وشو به باکتری‌ها بدهید!
‌چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
باکتری‌هایی که در قطب شمال زندگی می‌کنند، می‌توانند مواد شوینده‌ی فعال در برابر سرما و دیگر محصولات نویدبخشی را تولید کنند.
دلیلی برای رد وجود حیات فرازمینی!
‌چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
یکی از عناصر مهم شیمیایی برای حیات «فسفر» نام دارد. تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد که این عنصر به میزان بسیاری اندکی در جهان وجود داشته باشد. این خبر برای آن دسته از افرادی که علاقمند به یافتن موجودات فضایی هستند، هرگز خوب نیست.
از بزرگ‌ترین خطری که اقیانوس‌ها را تهدید می‌کند چه می‌دانیم؟
‌سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که جریان اقیانوسی از میانه‌ی قرن هفدهم شروع به کُند شدن کرده و اکنون در آهسته‌ترین نقطه، ظرف ۱،۶۰۰ سال پیش قرار دارد.
ساختار و خواص جالب پوست تخم‌مرغ
‌سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
استحکام پوسته‌ی تخم پرندگان در طول عمر کوتاه آن‌ها، تغییر می‌کند؛ پوسته‌ی تخم، قبل از سر از تخم درآوردن جوجه پرنده، نازک‌تر و ضعیف‌تر می‌شود.
معرفی خاص‌ترین سیاره‌ی فراخورشیدی، با ویژگی‌های منحصربه‌فرد
‌سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
علاوه ‌بر کشف سیاراتی که چند برابر اندازه‌ی سیاره‌ی مشتری، به‌عنوان بزرگترین سیاره‌ی منظومه‌ی است، ستاره‌شناسان جمعیت زیادی از سیارات سنگی را کشف کرده‌اند که چند برابر اندازه‌ی زمین هستند که آن‌ها را «ابرزمین» نامیده‌اند.
روش استتار به سبک آفتاب‌پرست‌ها امکان‌پذیر شد!
‌سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
گروهی متشکل از محققان شیمیدان، ماده‌ای را ایجاد کردند که می‌تواند رنگ و سختی خود را همانند پوست آفتاب‌پرست، تغییر دهد. این ماده‌ی انعطاف‌پذیر از رشته‌های کوپلیمر تشکیل شده است.
مصائب تلخ این روزهای مارک زاکربرگ
دوشنبه 3 ارديبهشت 1397
با توجه به افزایش رسوایی‌های عظیم در نفوذ به حریم خصوصی که باعث کاهش ۱۷درصدی قیمت سهام فیسبوک در اوایل سال ۲۰۱۸ شده است، روز چهارشنبه این شرکت گامی در راستای تسهیل کنترل داده‌های افراد برداشت.
روزهای بازنشستگی کپلر نزدیک است!
دوشنبه 3 ارديبهشت 1397
تلسکوپ فضایی کپلر که برای بشر امکان مشاهده‌ی تعداد زیادی از سیارات دیگر را فراهم می‌کرد، در حال نابودی است.
این مرد قرون وسطایی چه چیزی در دست دارد؟
دوشنبه 3 ارديبهشت 1397
باستان‌شناسان بخش فوق العاده‌ای را در بقایایمردی متعلق به ایتالیای قرون وسطی، پیدا کرده‌اند.
توانایی عجیب و غریب نوزادان، دانشمندان را شگفت‌زده کرد!
دوشنبه 3 ارديبهشت 1397
مطالعه‌ای جدید اثبات کرده است که در شش ماه اول زندگی، کودکان می‌توانند همبستگی‌های بین نشانه‌های بصری و کلامی را تشخیص دهند.
مژده به بیماران کلیوی؛ منتظر دیالیزی راحت‌تر باشید!
یکشنبه 2 ارديبهشت 1397
انتظار کشیدن برای بیماران کلیوی که نیازمند پیوند کلیه هستند، اغلب طولانی و دردناک است و می‌تواند منجر به دیالیز هفتگی شود که ناراحت‌کننده و پُرهزینه و رنج‌آور خواهد بود.
حرکات عجیب این دو کهکشان ناشی از چیست؟
یکشنبه 2 ارديبهشت 1397
اخترشناسان در شیلی، با استفاده از تلسکوپ آرایه میلی‌متری بزرگ آتاکاما، موفق به شناسایی گازهای چرخانی در برخی از ابتدایی‌ترین کهکشان‌های کیهان شدند.
سیستم شبه بلاک‌چین گوگل در فضای ابری منتشر خواهد شد.
یکشنبه 2 ارديبهشت 1397
در طی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ میلادی، در دورانی که برخی افراد، تنها مفهوم و نام «بلاک‌چین» و آنچه که می‌توان با آن انجام داد را شنیده بودند، گوگل استارتاپ‌های بلاک‌چین خود را راه‌اندازی کرد و باعث میلیون‌ها دلار سودرسانی به افراد شد. تنها شرکتی دیگر در آن دوره، پول بیشتری را بر روی بلاک‌چین سرمایه‌گذاری کرد. در سال ۲۰۱۶ گوگل، سروِر ابری را بر روی توسعه‌دهندگان بلاک‌چین باز کرد.
جاذبه‌ی منطقه‌ی وان ترکیه چیست؟
شنبه 1 ارديبهشت 1397
شهرهای غرق شده و متروکه، مناطقی افسانه‌ای هستند که معمولاً داستان‌های پُر رمز و رازی در مورد آن‌ها نقل می‌شود، اما در پایان سال ۲۰۱۷، باستان‌شناسان قلعه‌ای واقعی را کشف کردند که در قسمت عمیقی از دریاچه‌ی وان ترکیه پنهان شده بود.
رفتار عموزاده‌ی ما در غذاخوردن چگونه است؟
شنبه 1 ارديبهشت 1397
بونوبوها تمایل به تقسیم گوشت با اعضای گروه دارند. این رفتار غیرعادی که در مقاله‌ی چاپ شده در مجله‌ی Human Nature مورد بررسی قرار گرفته است، اخیراً در جمهوری دموکراتیک کونگو دیده شده است.
رویداد‌های نجومی اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷
شنبه 1 ارديبهشت 1397
به میانه‌ی فصل بهار رسیده‌ایم. آسمان شب اردیبهشت ماه در بهار، آسمانی جذاب است. تلفیقی از آسمان زمستانه و آسمان تابستانه. با صورت‌فلکی جبار آغاز می‌شود و با عقرب و قوس پایان می‌یابد. در این مطلب، رویداد‌های نجومی اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ را مرور می‌کنیم.
کشف عجیب مینیاتوری در بدن انسان
‌چهارشنبه 29 فروردين 1397
محققان اخیراً معده، اثنی‌عشر و روده‌ای مینیاتوری را که در میان سلول‌های به‌دست آمده از نمونه تومور موجود در ریه‌ی فردی بیمار پنهان شده بود، مشاهده کردند.
آینده‌ی خودروهای خودران، مبهم‌تر از گذشته شد.
‌چهارشنبه 29 فروردين 1397
اوبر با خانواده‌ی «الین هرزبرگِ» ۴۹ ساله که در ۱۸ مارس ۲۰۱۸، در اثر تصادف با یکی از وسایل‌نقلیه‌ی خودران شرکت اوبر کشته شد، به توافق رسید. شرایط توافق آن‌ها افشا نشده است.
سنگین‌ترین اتم جهان چقدر وزن دارد؟
‌چهارشنبه 29 فروردين 1397
شبیه‌سازی‌ها خواص عجیبی را نشان می‌دهند. اوگانسون «Og» سنگین‌ترین عنصر شیمیایی در جدول تناوبی است، اما اندازه‌گیری خواص این عنصر دشوار بود، زیرا در ابتدا در سال ۲۰۰۲ ترکیب شد.
آینده‌ی اِتنا چقدر خطرناک و ویران‌گر است؟
‌سه شنبه 28 فروردين 1397
دانشمندان با دقت مشغول نظارت بر آن هستند. حتی قدرتمند‌ترین نیروهای طبیعت نمی‌توانند از قوانین فیزیک فرار کنند؛ براساس آخرین اندازه‌گیری‌ها، کوره‌ی آتشینِ کوه اِتنا، به آهستگی در حال فرورفتن در دریای مدیترانه با سرعتی ثابت است.
فاصله‌ی ۷،۸۰۰ ساله‌ نوری زمین تا خوشه‌ای ستاره‌ای چگونه محاسبه شد؟
‌سه شنبه 28 فروردين 1397
اخترشناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل، متعلق به ناسا و آژانس فضایی اروپا برای نخستین‌بار فاصله‌ی دقیق زمین را با یکی از قدیمی‌ترین اجرام موجود در جهان که خوشه‌ای کروی به‌نام «NGC6397» است، اندازه‌گیری کردند که یکی از نزدیک‌ترین خوشه‌ها به زمین محسوب می‌شود.
کشف اندامی جدید در بدن انسان
‌سه شنبه 28 فروردين 1397
گروهی از پژوهشگران از دانشگاه پزشکی نیویورک، مرکز پزشکی ماونت سینای و موسسه‌ی پژوهش‌های پزشکی فینستین در دانشگاه پنسیلوانیا، لایه‌های بدن انسان را که خیلی وقت بود فرض می‌کردند که بافت‌های پیوندی است، شناسایی کرده‌اند.
چگونه این یک میلیون نفر در آمازون پنهان شده بودند؟
دوشنبه 27 فروردين 1397
جنگل‌های بارانی آمازون فقط یک شگفتی نیست، بلکه مکانی سرشار از اسرار و افسانه است؛ مکانی با تاریخچه‌ای غنی از جوامع باستانی که اکوسیستم ارزشمندشان حالا به خاطر گسترش عملیات دست‌کاری، با تهدید جدی روبه‌رو شده است.
کدو تنبل چگونه باعث ریزش مو در زنان می‌شود؟
دوشنبه 27 فروردين 1397
دفعه‌ی بعد که کدو تنبل در مِنوی شما باشد، از پدر و مادرتان بپرسید که اگر با خوردن آن ریزش مو را تجربه کنند، چه احساسی خواهند داشت.
جورابی که به کمک بیماران دیابتی می‌آید!
دوشنبه 27 فروردين 1397
شرکتی آمریکایی در حال توسعه‌ی جورابی است که می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت در عدم پیشرفت بیماری و بهبود روند درمان کمک کند.
رازی باستانی از گونه‌ی انسان که در آب دهانش نهفته بود!
یکشنبه 26 فروردين 1397
برخی افراد می‌گویند که چشمان‌شان به چشمان مادران خود رفته، اما حالا می‌توانند ادعا کنند که بزاق مادر بزرگِ مادر بزرگِ مادر بزرگِ مادر بزرگِ مادر بزرگِ مادر بزرگ خود را دارند.
هابل از انعکاس نور ابرنواختری در دور دست‌ها خبر داد.
یکشنبه 26 فروردين 1397
تلسکوپ فضایی هابل، توانست یکی از کمیاب‌ترین پدیده‌های نجومی که «انعکاس نور» نام دارد را مشاهده کند.
انقلاب بعدی چه زمانی رخ می‌دهد!؟
یکشنبه 26 فروردين 1397
اگرچه پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه‌ی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در صنایع مختلف به‌وجود آمده، اما مشکل این است که بسیاری از انرژی‌های غیرتجدیدپذیر در حال تمام شدن هستند و آخرین محاسبات دانشمندان نشان می‌دهد که ما در جایگزین کردن آن‌ها تعلل کرده‌ایم.
کشف ردپایی حیرت‌آور از دوران ژوراسیک
‌پنجشنبه 23 فروردين 1397
گروهی بین‌المللی متشکل از دیرین‌شناسان دانشگاه ادینبورگ، موزه‌ی استافین و آکادمی علوم چین، ردپاهایی جدید از دایناسوری را در جزیره‌ی اسکی، در کشور اسکاتلند کشف کردند.
بررسی دقیق اوموموا، در فرکانس رادیویی
‌پنجشنبه 23 فروردين 1397
چند پیش جرمی طویل از نزدیکی زمین عبور کرد. چیزی شبیه به فضاپیمایی از طرف بیگانگان فضایی که سر و صدای زیادی در رسانه‌ها به‌پا کرد.
عواقب خوردن تندترین فلفل جهان چیست؟
‌پنجشنبه 23 فروردين 1397
شرکت در مسابقه‌ی خوردن فلفل قرمز تند، ممکن است پیامدهای غیرمنتظره‌ای داشته باشد.
آینده‌ی فالکون و چشم‌انداز تسخیر سیاره‌ی سرخ
‌چهارشنبه 22 فروردين 1397
شرکت اسپیس‌ایکس، طرحی برای بهبود و به روزرسانی راکت بزرگ فالکون یا همان «BFR» را برای سفری سریع‌تر و راحت‌تر به ایستگاه بین‌المللی فضایی و فراتر از آن را ارائه کرده است.
حشره‌ای که اتصال باستانی روسیه و کانادا را برملا کرد!
‌چهارشنبه 22 فروردين 1397
فسیلی ۵۳ میلیون ساله از حشره‌ای به‌نام «scorpionfly» که در سواحل شرقی اقیانوس آرام در روسیه کشف شد، شباهت قابل‌توجهی با فسیل حشرات کشف شده در آن‌سوی اقیانوس آرام در کشور کانادا دارد.
زمین‌تخت‌گرایان؛ پدیده‌هایی نخبه یا عقب‌ماندگانی از بشریت؟
‌چهارشنبه 22 فروردين 1397
چند وقتی است که در فضای مجازی، صفحه‌ها، گروه‌ها و کانال‌هایی با عنوان «معتقدین به زمین‌ِتخت» به‌وجود آمده است که اساسِ اعتقاد آن‌ها بر پایه‌ی تخت بودن زمین است و کروی بودن سیاره‌ی زمین را منکر می‌شوند.
محققان نوعی جدید از آنتی‌بیوتیک‌ها را کشف کردند.
‌چهارشنبه 22 فروردين 1397
گروهی بین‌المللی از دانشمندان به رهبری دانشگاه ایلینوی شیکاگو، نوع جدیدی از محصولات اورگانیک، عوامل آنتی‌باکتریال «ribosome-targeting» به‌نام «Odilorhabdins» کشف کردند که توسط باکتری همزیست اَنگَل ساخته شده است.
چینی‌ها در ۱۱۵هزار سال پیش چه ابزاری داشتند؟
‌چهارشنبه 22 فروردين 1397
باستان‌شناسان در بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵، تعداد ۷ ابزار استخوانی در محوطه‌ی باستانی لیینگ‌یینگ چین کشف کردند که باعث حیرت آن‌ها شد.
Page: 1 2 3 4 5 6 7 ... 196 197
Buy Ed Pack
Buy Cheap Propecia Online
Buy Cheap Cipro Online
Buy Cheap Priligy Online
Order Cheap Cialis Daily Online
Buy Cheap Zovirax Online
Buy Cheap Propecia Online
buy generic levitra online uk
generic cialis viagra levitra online
prednisone 20 mg buy
buy cialis online sweden
safest place to buy levitra online
viagra buy online india
prednisone online sales
where to buy generic cialis online safely
Buy Cheap Propecia Online
Buy Cheap Cipro Online
Buy Cheap Priligy Online
www.HUPAA.com
مشاوره رایگان تحصیلی
ویدیو کلیپ علمی
محک
● مقالات فیزیک
● اخبار فیزیک
● مطالب پربیننده
● مجله علمی
● کوانتوم و فیزیک جدید
● الکترومغناطیس
● نظریات ایرانی
● نجوم و اخترفیزیک
● فلسفه و متافیزیک
● نانوتکنولوژی
● برق و الکترونیک
● هواشناسی و فیزیک جو
● فیزیک نور و اپتیک
● مکانیک و ترمودینامیک
● مطالب متفرقه
● معرفی کتاب
● دانشمندان
● فیزیک در ایران
● سایتهای فیزیک انگلیسی
● سایتهای فیزیک فارسی
● دانلود نرم افزار
● تصاویر دیدنی
● پزشکی و سلامت
امکانات
● خانه
● انجمن فیزیکدانان جوان ایران
● چت روم هوپا
● درباره ما
● سفارش آگهی
● تماس با ما
● عضویت در انجمن
● ورود
● RSS
آگهی های متنی
● ادامه تحصیل در مالزی
● دانشگاه های مالزی
● سعيد سيوف جهرمي
● هر آنچه می خواهید
● مجله پزشکی
● توصیه های پزشکی
● پس از باران
● انجمن علمی فیزیک پیام نور
● دانلود کامل
● سایت گردشگری آنوبانی نی
● جاویدان
● سنگ شکن
● آگهی رایگان
● ایتکا
● پزشکی
● مجله علمی
● پی سی گیمرز
● موسسه پروفسور حسابی
● میهن کمپ
● پی سی وبلاگ
● کتاب هفته
● دهکده فضایی
● ایران حافظ
● Airgo Design
● دکتر علی افضل صمدی
عضویت در خبرنامه
ایمیل :
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
ادامه تحصیل در خارج از کشور
پزشکی و سلامت
مشاوره رایگان تحصیلی
بیگ بنگ
آخرین گفتگوها در انجمن
آیا غیر قابل پیش بینی بودن در حوزه کوانتوم صحیح است؟ (1 پاسخ)
بینایی انسان (0 پاسخ)
حل المسایل فیزیک نوین (7 پاسخ)
درخواست حل المسایل فیزیک مدرن سلز (0 پاسخ)
نظریه ای جدید در پاسخ به پنج پرسش اساسی در نجوم (13 پاسخ)
نورون های ذهنی (0 پاسخ)
فیزیک محدودیت دارد و جادوگری نیست (17 پاسخ)
سوال جواب بده و بپرس (495 پاسخ)
به سه دلیل ماده تاریک وجود ندارد (0 پاسخ)
جنس زمان از چیست؟ اصلا زمان چیست؟ (217 پاسخ)
کش آمدن فضا - زمان و انرژی (6 پاسخ)
دانشمندان توضیح می‌دهند: ماده‌ی تاریک چیست؟ (1 پاسخ)
عملکرد ماده تاریک بر چرخش اجرام (30 پاسخ)
ستارگان به سه روش می توانند در مدار کهکشان ها باقی بمانند (0 پاسخ)
تغییر قوانین گرانش برای اجسام در حال حرکت با سرعت زیاد (0 پاسخ)
پتانسیل الکتریکی دو کره نا هم مرکز (0 پاسخ)
مرجع گیری برای نقاط پتانسیل (4 پاسخ)
سایت خرید و فروش پروژه (3 پاسخ)
تبادل گراویتون بین جسم و زمین (2 پاسخ)
ماهیت مغناطیس (15 پاسخ)
تفاوت رشته حالت جامد با ماده چگال (2 پاسخ)
آیا مولتی متر بدون باتری کار می کند؟ (4 پاسخ)
حدود پلانک (2 پاسخ)
بیگ بنگ چند گانه در جاهای مختلف (0 پاسخ)
لکه های خوشیدی چگونه به وجود می آیند؟ (5 پاسخ)
جسم مجازی چیست؟ (13 پاسخ)
کمیت عامل شکل ( عملیات ریاضی) (0 پاسخ)
محاسبه چگالی میدان در فاصله مشخصی از سیم پیچ (1 پاسخ)
چرا خطوط میدان الکتریکی همدیگر را قطع نمی کنند؟ (25 پاسخ)
اثبات قاون پتانسیل کیرشهف با اصل بقای انرژی (1 پاسخ)
اختلال دو قطبی (0 پاسخ)
حل یک معادله دیفرانسیل (1 پاسخ)
موتور مثلث در شش ضلعی در دایره اشکال هندسی مزارع (0 پاسخ)
نسبیت (0 پاسخ)
در زمان نمی توان سفر کرد (30 پاسخ)
نسبیت خاص خوانی(!)،سوالات و مقالات پراکنده پیرامون نسبیت خاص (31 پاسخ)
انتشار کتاب ((نظریه ی غلظت)) در نیویورک-آمریکا (21 پاسخ)
چرا قبل از بارش برف آسمان قرمز میشود؟ (30 پاسخ)
همجوشی هسته ای (4 پاسخ)
اثبآت فرمول تغییر سطح (1 پاسخ)
حمام نمک (0 پاسخ)
گامی پیش‌تر به سوی آشکارساز امواج گرانشیِ مستقر در فضا (0 پاسخ)
انرژی در موج های مکانیکی (7 پاسخ)
خواص ذاتی ذرات؟! (10 پاسخ)
تصاويري از تجهيزات نظامي عجيب و غريب! (113 پاسخ)
تساوی صفر و یک؟؟ (5 پاسخ)
اثبات مساحت دایره (22 پاسخ)
پارسی را پاس بداریم (973 پاسخ)
منظور پروفسور حسابی از بی نهایت بودن ذرات چه بوده؟ (38 پاسخ)
سوال در مورد انقباض طولی (6 پاسخ)
حذف یا تضعیف میدان مغناطیسی (1 پاسخ)
رنگ اجسام (3 پاسخ)
چرا نبایست با افراطی ها بحث کرد؟ (3 پاسخ)
میدان مغناطیسی اطراف یک ذره باردار به چه شکل است؟ (1 پاسخ)
پيدايش كاينات (0 پاسخ)
معرفی کانال های تلگرام فیزیک (8 پاسخ)
تابش لیزر به سطح کره ماه (5 پاسخ)
راکتور های هسته ای بی خطر (19 پاسخ)
یک پرسش دینامیکی در رابطه با اصطکاک (7 پاسخ)
توان تشعشعي از ذره شتابدار (0 پاسخ)
مقالات فیزیک
تاثیررژیم غذایی سالم برشنوایی زنان
آب‌ و هوایی عجیب در سیاره‌ای فراخورشیدی
انقلاب بعدی بلاک‌چین چیست؟
شهر گمشده‌ی باستانی مارداما پیدا شد!
نوشیدن نوشابه تا چه حد برای زنان بادار مضر است؟
آخرین نظریه‌ی استیون هاوکینگ چه بود؟
اکنون هوش‌مصنوعی شعر می‌سراید!
رویداد‌های نجومی خردادماه ۱۳۹۷
آیا میکروب‌های روده‌ای، ذهن ما را کنترل می‌کنند؟
حمام سونا چه فوایدی دارد؟
این تصویر نویدبخش چه چیزی است؟
چه کار کنیم که خواب‌هایمان را فراموش نکنیم؟
ویدئویی از برخورد کهکشان‌های مارپیچی رنگارنگ
ناسا جزئیات عملیات پُل یخی خود را به اشتراک گذاشت.
چربی اشباع‌شده باید چه‌میزان از رژیم غذایی را تشکیل دهد؟
در رسانه‌های اجتماعی، چه تصویری از خود دارید؟
آیا تکنولوژی هولوگرافیک می‌تواند فعالیت مغز را آشکار کند؟
ردپای زحل در نقاط دیگر منظومه‌ی شمسی دیده شد!
ارتباط ویتامین دی و خطر ابتلا به دیابت در چیست؟
چاندرا از بررسی خوشه‌ی ستاره‌ای جوان چه چیزی به‌دست آورده است؟
علت نابینایی در دوران نوزادی چگونه تشخیص داده می‌شود؟
نشانه‌ای از رسانه‌ای ارتباطی در عصر نئاندرتال‌ها!
آزمایشی برای اثبات حساسیت‌زایی بادام‌زمینی
یک نمونه‌ی مهم آزمایشگاهی گم شد!
تکامل تا چه اندازه به ژنتیک وابسته است؟
علم درباره‌ی علت زلزله‌های کوچک چه می‌گوید؟
دانشمند ایرانی ناسا اعلام کرد: نام ماموریت بعدی ناسا مارس‌کوپتر است!
چرا گیرندگان پیوند کبد، کمتر در معرض خطر قرار دارند؟
بازخوانی کتیبه‌های باستانی دریای مرده، پرده از چه رازی برداشت؟
اولین ستارگان عالم چگونه تشکیل شدند؟
ادامه ...
اخبار فیزیک
یافته های تازه دانشمندان ممکن است سفر در زمان را غیرممکن کند!
نگاهی به دوردست‌های کیهان به کمک یک خوشه کهکشانی غول‌پیکر
سنجش ذرات در کیهان اولیه
پیش‌بینی جرم ذره «هیگز» توسط سیمپسون‌های کارتونی 14 سال قبل از سرن!
فریب فوق‌العاده نور توسط محقق ایرانی
طراحی پای مصنوعی دارای سیستم بینایی توسط دانشمندان ایرانی
حل یک مساله سی‌ساله فیزیک شبیه‌سازی مواد ابررسانا با اتم‌های فوق سرد با همکاری فیزیکدان ایرانی
مخترع لیزر چارلز تاونز در 99 سالگی درگذشت
حل معماهای فیزیک در آزمایشگاه‌های ارزان بجای شتاب‌دهنده‌! مشاهده حالت بوزون هیگزی در ابررسانا برای نخستین بار
سه ایرانی در میان 100 نفر کاندیدای نهایی سفر بی بازگشت به مریخ
آمادگی برخورددهنده بزرگ هادرونی برای کشف یک ذره جدید
مشاهده پیوند شیمیایی اتم‌ها و تشکیل مولکول برای نخستین‌بار
کشف عجایب حبابی با سی‌تی اسکن درون یک ابرنواختر
لوح انجمن جهانی نفرولوژی به «پدر علم نفرولوژی ایران» اعطا می‌شود
چرا برخی کهکشان‌ها جوانمرگ می‌شوند؟
ادامه ...
مطالب پربیننده
روش استتار به سبک آفتاب‌پرست‌ها امکان‌پذیر شد! (0+)
معرفی خاص‌ترین سیاره‌ی فراخورشیدی، با ویژگی‌های منحصربه‌فرد (0+)
ساختار و خواص جالب پوست تخم‌مرغ (0+)
دلیلی برای رد وجود حیات فرازمینی! (0+)
از بزرگ‌ترین خطری که اقیانوس‌ها را تهدید می‌کند چه می‌دانیم؟ (0+)
لباس‌های‌تان را برای شست‌وشو به باکتری‌ها بدهید! (0+)
آیا عصر حافظه‌های امروزی کامپیوترها تمام شده است؟ (0+)
دانشمندان مراحل اولیه‌ی شکل‌گیری منظومه‌ی شمسی را مشاهده کردند! (0+)
دقیق‌ترین واکنش شیمیایی چگونه به‌دست آمد؟ (0+)
پروژه‌ای که میلیاردها ستاره را آشکارسازی می‌کند. (0+)
آیا ضربه به سر می‌تواند عامل زوال عقل شود؟ (0+)
ورود جدی‌تر شرکتی جدید، به دنیای فناوری فضایی (0+)
خطر پیشرفت هوش مصنوعی را تا چه اندازه باید جدی بگیریم؟ (0+)
چگونه این حجم نیتروژن وارد خاک زمین شده است؟ (0+)
میزبانی جو سیاره‌ی زهره از میکرواُرگانیسم‌ها (0+)
ادامه ...