منو

جایزه علمی جهانی انیشتین

: جايزه علمي جهاني« انيشتين »، امسال به يك دانشمند جوشناس اعطا مي‌شود :

جايزه علمي جهاني« انيشتين »، امسال به يك دانشمند جوشناس اعطا مي‌شود


رالف سيسرون، رييس دانشگاه كاليفرنيا در شهر ايروين واقع در جنوب غربي ايالات كاليفرنيا، برنده جايزه جهاني علمي «آلبرت انشتين» شد.

به گزارش سرويس بين‌الملل خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، سيسرون، كه يك دانشمند جو شناس است به دليل مطالعاتش بر روي گازهاي گلخانه‌اي و كاهش ازن به دريافت اين جايزه مفتخر خواهد شد.

شوراي فرهنگي جهاني در مكزيك هر ساله اين جايزه را به تلاش‌هاي پژوهشي كه براي كسب رفاه و سود واقعي بشريت انجام مي‌شوند، اهدا مي‌كند.

اين جايزه شامل يك ديپلم و يك مدال افتخار و 10 هزار دلار مي‌باشد.

اين دانشمند 61 ساله كه قرار است جايزه خود را در مراسم جشني در بلژيك در ماه نوامبر دريافت كند گفت: به خاطر برنده شدن جايزه‌اي كه نام آلبرت انشتين بر روي آن است به خودم افتخار مي‌كنم و معتقدم كه اين قدرداني نه تنها بر كارهاي مهمي كه بر روي علوم سيستم‌هاي زميني در دانشگاه ما انجام مي‌شود بلكه بر تمام تحقيقات عالي محيط زيستي تاثير مطلوب خواهد داشت.

پروژه سيسرون به ايجاد خط مشي در خصوص تغييرات و آلودگي‌هاي جوي كمك كرده است. وي در سال 2001 در انجام پروژه‌اي تحقيقاتي در زمينه افزايش دما طي 20 سال گذشته كه بخشي از آن در اثر فعاليت‌هاي انساني بوده، همكاري داشته است.

منبع :alivephysics.persianblog.com