منو

رشد چشمگیر در صنعت انرژی باد در آمریکا

یک مطالعه که توسط سازمان "تحقیقات انرژی نوظهور" (‪ (EER‬انجام شده است، نشان می‌دهد که ظرفیت تولید انرژی بادی آمریکا تا سال ‪ ،۲۰۱۵‬به ‪۴۹‬ هزار مگاوات خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس از کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا، در این تحقیق پیش‌بینی شده است با اجرای طرح‌هایی که برای تولید ‪۱۲۵‬ گیگاوات برق در دست اجراست و با سرمایه‌گذاری در این زمینه که حدود ‪۶۵‬ میلیارد دلار برآورد می‌شود، صنعت انرژی بادی آمریکا می‌تواند در سطح جهان مقام اول را در تولید برق از انرژی باد به دست آورد.

پیش بینی‌های این مطالعه بر اساس تقویت شبکه انتقال نیرو تا سال ‪۲۰۱۱‬ است که بر اساس آن میزان برق سالانه ‪ ۵‬گیگا وات رشد خواهد داشت.

انسجام سریع این صنعت یک بازار رقابتی ایجاد کرده که رشد بیشتر این صنعت را موجب شده و به راه اندازی کارخانه‌های متعدد برای ساخت توربین منجر شده است.

از سوی دیگر "ایی.دی رندل" فرمانروای پنسیلوانیا نیز از افتتاح تازه‌ترین مزرعه بادی این ایالت خبر داد. این مزرعه نمایش یک فناوری است که انتظار می‌رود برق صدها هزار خانه را در ده سال آینده تامین کند.

طرح "لوکاست ریج" هفتمین مزرعه بادی در ایالت پنسیلوانیا است. این ایالت انرژی بادی را به عنوان جایگزینی برای برق ناشی از سوخت‌های فسیلی در نظر گرفته است.

در حال حاضر مزرعه‌های بادی در پنسیلوانیا برق کافی برای تامین حدود ‪ ۴۵‬هزار خانه را تولید می‌کنند که این میزان کمتر از یک درصد بازار برق این ایالت است.

رندل گفت، انرژی بادی بخشی از آینده ما است. این انرژی برای ایالت پنسیلوانیا می‌تواند برای ما نقش زغال سنگ و نفت و گاز در دهه‌های ‪،۱۹۲۰‬ ‪ ۴۰ ۳۰‬و ‪ ۵۰‬را داشته باشد.

بر اساس قانون ایالتی ‪ ،۲۰۰۴‬تا سال ‪ ۲۰۲۱‬باید ‪ ۱۸‬درصد برقی که به مصرف‌کنندگان غیرعمده در پنسیلوانیا عرضه می‌شود، از منابع انرژی تجدیدپذیر از جمله باد ناشی شود.

این ایالت انتظار دارد که تا آن زمان انرژی باد برق حدود ‪ ۷۸۵‬هزار تا یک میلیون خانه را تامین کند.

منبع : ایرنا

ارسال : فاطمه شنبه زاده