منو

تولید برق از هیدروژن دور ریز کارخانه شیمیایی

شرکت پیل سوختی Nuvera یک سیستم پیل سوختی Forza با توان خالص 125 کیلو وات را به شرکت ابتکارات Sacre-Davey در ایالت بریتیش کلمبیا برای استفاده از پروژه به کارگیری هیدروژن دور ریز (IWHVP) ارسال کرد.

به گزارش سرویس«فن آوری » خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این سیستم پیل سوختی یکی از سیستم‌های پیل سوختی هیدروژنی شرکت Nuvera در اندازه بزرگ محسوب می‌شود که این محصول بسته به بارگذاری سیستم، قابلیت افزایش مقیاس را دارد و هیدروژن اضافی واحدهای فراورشی شیمیایی را به جریان مستقیم برق تبدیل می‌کند.

برق تولیدی آن می‌تواند برای کاهش هزینه‌های انرژی در همان کارخانه مورد استفاده قرار گیرد و این سیستم قابلیت افزایش ظرفیت تا چند مگاوات را داشته و جریان الکتریسته را بدون آلودگی و به صورت موازی با چرخه موجود برای تولید جریان مستقیم برق تولید می کند.

این شرکت و شریک بازاریاب آن که یکی از پیشتازان جهانی در طراحی و به کارگیری واحدهای صنعتی الکتروشیمیایی می‌باشد، پیل سوختی Forza را برای صنایع فراورش شیمیایی توسعه داده‌اند.

مدیر اجرای امور بازاریابی این شرکت، نصب این پیل سوختی را دومین آزمایش برای ارزیابی عملکرد این واحد عملیاتی در شرایط جهان واقعی و استفاده از هیدروژن به عنوان محصول جانبی یک واحد شیمایی دانست و تکمیل این پروژه را مرحله مهمی در استفاده تجاری Forza در صنایع شیمیایی قلمداد کرد.

IWHUP پروژه‌ای چند منظوره است که اواسط سال 2008 اجرایی خواهد شد و ضمن مصرف هیدروژن دورریز به ترویج استفاده از هیدروژن برای توسعه زیر ساخت آن کمک می‌کند.

منببع: خبرگزاری دانشجویان ایران

ارسال : فاطمه شنبه زاده