منو

«پرسش های نو از نانو» کتاب جدیدی برای نانوآموزی

همزمان با انتشار چاپ دوم "نانو از نو"، کتاب جدیدی از نویسندگان این مجموعه با نام "پرسش های نو از نانو" به زیور طبع آراسته شد. در مقدمه ی این کتاب آمده است:
"فناوری نانو به عنوان یک فناوری نوظهور و گسترده، در دهه‌های اخیر بسیاری از دانش‌پژوهان و علاقه‌مندانِ دانش و فناوری را مجذوب و متوجه خود کرده است. گستردگی فناوری نانو از علوم پزشکی، داروسازی و زیست‌فناوری گرفته تا مهندسی الکترونیک، مواد، متالورژی، هوافضا و مکانیک و حتی کشاورزی، دام‌پزشکی و محیط زیست موجب شکل‌گیری موجی عظیم از پژوهش‌ها پیرامون این دانش و فناوری شگفت‌انگیز شده است.
جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با جهان و با توجهِ به‌موقع و سریع به فناوری نانو، گام‌های موثر و مفیدی را در راستای دست‌یابی به جایگاه شایسته و مطلوب در این فناوری برداشته است. اکنون ایران پس از بیش از یک دهه فعالیت در حوزه‌ی فناوری نانو بر اساس آمار تعداد مقالات بین‌المللی ISI توانسته به جایگاه پانزدهم جهان و اول منطقه در تولید دانش نانو دست یابد. در این میان توجه بیش‌تر به تجاری‌سازی و خلق ثروت در پرتوی توسعه‌ی کارآفرینی فناورانه، فرصت جدید و مهمی است که لازمه‌ی کسب مزیت‌های پیشگامی در فناوری نانو است.
دانش‌جویان و دانش‌آموزان به عنوان سرمایه‌ی انسانیِ متخصصِ آینده همواره کانون توجه اندیشمندان و سیاست‌گذاران بوده‌اند. آشنایی ایشان با مبانی فناوری نوظهور نانو فرصت مهمی است که بایستی مورد توجه بیش‌تر قرار گیرد. کتاب پرسش‌های نو از نانو به منظور بیان مفاهیم فناوری نانو در قالبی جدید و نوآورانه نگارش شده است. قالبی که در این کتاب برگزیده شده، قالب پرسش و پاسخ با تمرکز بر مفاهیم کلیدی فناوری نانو و نیز محاسبات ریاضی نه چندان دشوار است. مطالعه‌ی این کتاب به دانش‌جویان، دانش‌آموزان، مدرسان و علاقه‌مندان فناوری نانو به منظور درک مفاهیم این فناوری پیشنهاد می‌شود."
کتاب پرسش‌های نو از نانو (101 پرسش مفهومی فناوری نانو) با نگارش اسماعیل کلانتری و امیر دارستانی فراهانی در 176 صفحه و به قیمت 4200 تومان توسط مجتمع آموزشی توسعه منتشر شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند با باشگاه نانو (02188346657) تماس حاصل فرمایند.

منبع: باشگاه نانو