منو

تمدید مهلت ثبت نام در آزمون المپیادهای علمی

تمدید مهلت ثبت نام در آزمون المپیادهای علمیمهلت ثبت نام در آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور تا پنج‌شنبه، ششم بهمن ماه جاری تمدید شد.

دکتر رسول عبدالله میرزایی معاون دانش پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اعلام این مطلب، خاطرنشان کرد: از آنجا که در سال جاری برای نخستین بار ثبت نام در آزمون‌های علمی کشور به صورت اینترنتی انجام شد، بنا به درخواست‌ استان‌های سراسر کشور و جمع کثیری از دانش‌آموزان زمان ثبت‌نام تا ساعت 24 روز پنجشنبه ششم بهمن ماه تمدید شد.

وی افزود: دانش‌آموزان علاقمند و مدیران مدارس می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت دانش‌پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به نشانی www.ysc.ac.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

میرزایی با تاکید براینکه مدت تعیین شده به هیچ وجه قابل تمدید نیست، تصریح کرد: آزمون المپیادهای علمی کشور طی روزهای سوم تا پانزدهم اسفند ماه با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار به دانش‌آموزان پایه اول دبیرستان اجازه داده شده است که به صورت آزمایشی در این آزمون‌ها شرکت کنند. همچنین دانش‌آموزان پایه دوم دبیرستان نیز اجازه پیدا کردند ضمن شرکت در آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور، در صورت کسب نمره لازم برای نخستین بار به مراحل پایانی نیز راه یابند. این در حالی است که در سنوات گذشته تنها دانش آموزان رشته های ریاضی و فیزیک از این امکان برخوردار بودند.

معاون دانش پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان افزود: بیست وپنجمین دوره المپیاد فیزیک، پانزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی و بیست و دومین دوره المپیاد کامپیوتر، روز چهارشنبه، سوم اسفند ماه، بیست و دومین دوره المپیاد شیمی و هشتمین دوره المپیاد نجوم و اخترفیزیک، پنج شنبه چهارم اسفندماه و سی امین دوره المپیاد ریاضی و بیست و پنجمین دوره المپیاد ادبی، جمعه پنجم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.


منبع: ایسنا