منو

موفقیت دانش آموزان ایرانی در مسابقه بین المللی فیزیکدانان جوان اتریش

  تیم اعزامی ایران به شانزدهمین دوره مسابقه بین المللی فیزیکدانان جوان اتریش موفق به کسب رتبه دوم مسابقات شد.

دینا ایزدی، مدیر موسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی که نمایندگی این مسابقات در ایران را بر عهده دارد در گفت‌و‌گو با خبرنگار علمی ایسنا اظهار داشت: تیم دانش آموزی اعزامی به مسابقات جهانی در هفتمین دوره مسابقه داخلی فیزیکدانان جوان ایران که در اسفند ماه 92 توسط موسسه در تهران برگزار شد، انتخاب شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: شانزدهمین دوره مسابقه بین المللی فیزیکدانان جوان اتریش با رقابت 14 تیم در دانشگاه مونتانا لئوبن برگزار شد که در پایان تیم گراتز از اتریش مقام نخست را کسب کرد و دو تیم ایران و اسلواکی موفق به کسب مقام دومی شدند. به تمامی شرکت کنندگان در این مسابقه گواهی نامه بین المللی مسابقه اهدا شد. در این دوره مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی جایزه تیم اول را متقبل شده بود که به پنج نفر تیم گراتز تعلق گرفت.

ایزدی خاطرنشان کرد: اعضای تیم دانش آموزی ایران را ایمان مجتهد، سید حسین فاطمی، مطهره پوررحیمی ، مریم علایی، پردیس رافعی ، محمد صالح قرایی، سارا قاسمیان، آهو مؤذن زاده، آواسعیدی و هانیه اصلانی تشکیل می‌دهد. تیم اصلی برگزیده هفتمین دوره مسابقه فیزیکدانان جوان ایران نیز در تابستان 93 برای شرکت در مسابقات بزرگ کاپ جهانی فیزیک عازم انگلیس خواهد شد.

وی تصریح کرد: اعضای تیم ایران روز دوشنبه 8 اردیبهشت ماه در ساعت 3 بامداد وارد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران خواهند شد.