برای رهایی از نگرانی و افسردگی چه تجربیاتی داری؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

Re: برای رهایی از نگرانی و افسردگی چه تجربیاتی داری؟

پست توسط gij »

یکی از راه های دور شدن از افسردگی حیوانات خانگی است من به شخصه غاز دارم خوب ادمو شاد نگه میداره
دومین راه بچه دار شدنه خیلی جواب میده یک لبخندش یه عالم می ارزه
سومین راه داشتن دوست باحال (ترجیحا لر یا ترک)
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

بهترین راهش رفتن به قبرستون هست

Amirreza11

نام: امیررضا

پست توسط Amirreza11 »

Vahed75 نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۹ - ۲۲:۲۳
عزیزان هوپایی همه ما به لحاظ وضعیت خاص موجود در کشور به عناوین و درجات مختلف دچار حسرتها،نگرانیها و افسردگی هستیم توی این تاپیک اگر تجربیات موفقی دارید برای مقابله و یا کاهش اثرات موارد فوق سزاوار هست اونها رو بیان کنید شاید مورد استفاده سایرین قرار بگیره

من خودم این چند وقت خیلی درگیر این افسردگی لعنتی شدم اون از ثبت محصول که بعد دو سال به بن بست رسید و مسائل عاطفی و اتفاقات منتج به اون اینم از وضعیت خفقان و جو امنیتی موجود

دوستان اگه راهکاری هست که عملی باشه و شعار نباشه استقبال میکنم smile072
کوتاه بگم اموری رو که از دستت بر می یاد انجام بدی رو تلاش کن انجام بدی
و اموری رو که تو نمی تونی تغییرشون بدی رو به عنوان تقدیر بپذیر
مثلا کارمند نمونه شدن رو می تونی انجام بدی ولی تعیین رهبری به دست تو نیست یا مثلا برجام دست ما نیست
اخبار رو دنبال نکن
فلاسفه غرب رو در صورتی که حال روحی خوبی نداری دنبال نکن و زمانی که قوی هستی اونا رو بخون که نتونن پوچ گرات کنن و به فکر های پوچ بیافتدی
اعتقاد به خدا پوچ گرایی رو به سمت صفر کردن میکشه اگر هم اعتقاد به خدا نداری حداقل برای خودت معنا داشته باش مثلا به دنبال کمک به دیگر انسان ها یا یتیمان یا گیاهان و جنگل ها و محیط زیست باش
چه اعتقاد داشته باشی به خدا یا نه ورزش و چیزهای گروهی خیلی می تونه موثر باشه یه باشگاه ثبت نام کن این روزها که باشگاه بسته است تو خونه ورزش کن بعد هم ورزش گروهی رو تجربه کن
سعی کن حال دیگران رو نگیری که هم اونا پیش تو بیان هم تو پیش اونا بری و دوستی موثر و خوب برقرار کن
دوست علمی واسه خودت بردار دوست ورزشی بردار دوست همکار بردار به دوستای قبلی ات پیام بده و اگر شد روز جمعه ای برو ببینشون
به اقوام بیشتر سر بزن
من وقتی افسرده بودم فلسفه و روانشناسی نه تنها کمکم نکرد بلکه پوچ ترم کرد
ولی الان که افسرده نیستم از بالا به فلسفه و روانشانسی نگاه می کنم و ذهنم توانایی تمییز خوب و بد فلسفه و روانشناسی رو داره پس در حالت افسرگی کتاب فلسفی و روانشناسی نخون(برعکس توصیه اغلب آدم ها)
در فعالیت های تیمی شرکت کن مثلا توی روز میلاد سعدی مراسم رایگان و دوستانه شعر برگزار میشه یا توی روزهای جمعه یه سری انجمن های شعر یا انمجن های پاکسازی محیط زیست انجام می شه
سعی کن توی کار و شغلت تلاش کنی چون خود تلاش کردن حال آدمو خوب می کنه توصیه های بالا رو هم توی اوقات آزادت انجام بده

amiko

پست توسط amiko »

...
آخرین ویرایش توسط amiko سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۷:۴۶, ویرایش شده کلا 1 بار

father

سپاس: 2

پست توسط father »

Vahed75 نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۹ - ۲۲:۲۳
عزیزان هوپایی همه ما به لحاظ وضعیت خاص موجود در کشور به عناوین و درجات مختلف دچار حسرتها،نگرانیها و افسردگی هستیم توی این تاپیک اگر تجربیات موفقی دارید برای مقابله و یا کاهش اثرات موارد فوق سزاوار هست اونها رو بیان کنید شاید مورد استفاده سایرین قرار بگیره

من خودم این چند وقت خیلی درگیر این افسردگی لعنتی شدم اون از ثبت محصول که بعد دو سال به بن بست رسید و مسائل عاطفی و اتفاقات منتج به اون اینم از وضعیت خفقان و جو امنیتی موجود

دوستان اگه راهکاری هست که عملی باشه و شعار نباشه استقبال میکنم smile072
درود
تنها چیزی که به من انرژی میده یادگیری هست، بقیه ی اوقات در تاریکی به سر میبرم.

amiko

پست توسط amiko »

....

ارسال پست