معما کده ( معمای شما چیست ؟ )

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
termeh

سپاس: 3

Re: معما کده ( معمای شما چیست ؟ )

پست توسط termeh »

سلام و درود

از دوستاني كه قصد فعاليت در اين تاپيك رو دارن خواهش ميكنم قبل از معماهاي خود شماره بگذاريد .

30) دو نخ به طول هايمتفاوت و جنس هاي متفاوت داريم كه هر يك دقيقا يك ساعت طول ميكشد تا به طور كامل بسوزد حال ميخواهيم با استفاده از اين دو نخ و كبريت زما 45 دقيقه را زمانگيري كنيم . راه حلي پيشنهاد كنيد ؟؟
نسل من و تو نسلی بود که یواشکی بوسید ، نوشید ، خندید ، حرف زد ، فکر کرد ، اعتراض کرد ، گریه کرد ، آرزو کرد ، دعا کرد ، درد و دل کرد ، انتخاب کرد ، عاشق شد

به سلامتی " یــواشــکــی " که اگه نبود ، نسل من و تو منقرض میشد

نمایه کاربر
--ht--

پست توسط --ht-- »

termeh نوشته شده:سلام و درود

از دوستاني كه قصد فعاليت در اين تاپيك رو دارن خواهش ميكنم قبل از معماهاي خود شماره بگذاريد .

30) دو نخ به طول هايمتفاوت و جنس هاي متفاوت داريم كه هر يك دقيقا يك ساعت طول ميكشد تا به طور كامل بسوزد حال ميخواهيم با استفاده از اين دو نخ و كبريت زما 45 دقيقه را زمانگيري كنيم . راه حلي پيشنهاد كنيد ؟؟
میشه نخ ها رو هم تا زد؟
به طوری که یکیشون رو یه تا از وسط بزنیم که طولش میشه نصف
یکی دیگرو دو تا از وسط بزنیم به طوری که طولش بشه یک چهارم....
بعد این دو تا نخ رو کنار هم میذاریم....زمان سوختن میشه 45 دقیقه.

نمایه کاربر
termeh

پست توسط termeh »

--ht-- نوشته شده:به طوری که یکیشون رو یه تا از وسط بزنیم که طولش میشه نصف
بر چه اساسي ميگيد كه زمان سوختنشون 45 دقيقه است ؟؟؟ اگر فكر ميكنيد درسته دليل بياريد .

جاودانه باشيد smile072
نسل من و تو نسلی بود که یواشکی بوسید ، نوشید ، خندید ، حرف زد ، فکر کرد ، اعتراض کرد ، گریه کرد ، آرزو کرد ، دعا کرد ، درد و دل کرد ، انتخاب کرد ، عاشق شد

نمایه کاربر
Gravity1642

محل اقامت: مازندران

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

termeh نوشته شده:سلام و درود

نخ ها یکنواخت می سوزند؟
M.M.A
آخرین ویرایش توسط Gravity1642 شنبه ۱۳۸۹/۶/۶ - ۱۵:۰۵, ویرایش شده کلا 1 بار
Finish for Ever!

نمایه کاربر
termeh

پست توسط termeh »

بله نخ ها همگن هستند .

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

31.در سر یک دو راهی یک دروغگو ویک راستگو ایستاده اند که دروغگو تمام گفته هاش دروغه و راستگو تمام حرفهایی که می زنه راست.
هر دو راه درست را می دانند. فردی به دو راهی میرسه، چه طور میشه راه درست را با یک بار سوال پرسیدن از هر کدو از دونفر (سوال ها یکسان) راه درست را تشخیص داد؟

M.M.A
Finish for Ever!

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

termeh نوشته شده:بله نخ ها همگن هستند .
نیازی به دو نخ هست؟

M.M.A
Finish for Ever!

نمایه کاربر
termeh

پست توسط termeh »

Gravity1642 نوشته شده:31.در سر یک دو راهی یک دروغگو ویک راستگو ایستاده اند که دروغگو تمام گفته هاش دروغه و راستگو تمام حرفهایی که می زنه راست.
هر دو راه درست را می دانند. فردی به دو راهی میرسه، چه طور میشه راه درست را با یک بار سوال پرسیدن از هر کدو از دونفر (سوال ها یکسان) راه درست را تشخیص داد؟

M.M.A
مشابه اش را زياد خواندم

از هريك از آنها بپرسيم كه اگر از ديگري راه درست را بپرسم كدام راه را نشان ميدهد جواب مسير غلط است .

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

32. 3نفر میرن 1ساعت بخرند ساعت رو 30 تومان می خرند بعد صاحب مغازه یادش میاد قیمت ساعت 25 تومان بوده 5 تومان به شاگردش می ده که بره به 3نفر خریدار میده بعد شاگرد 2 تومان می ذاره تو جیبش نفری 1 تومان به 3نفر خریدار میده.
(3×9)+2=29
اون یک تومان کجاست؟

من که میگم هیچ مشکلی نیست، فقط نحوه ی حساب کردنش غلطه.
نظ من اینه: 2+3*1+25=30
M.M.A
Finish for Ever!

نمایه کاربر
--ht--

پست توسط --ht-- »

termeh نوشته شده:
--ht-- نوشته شده:به طوری که یکیشون رو یه تا از وسط بزنیم که طولش میشه نصف
بر چه اساسي ميگيد كه زمان سوختنشون 45 دقيقه است ؟؟؟ اگر فكر ميكنيد درسته دليل بياريد .

جاودانه باشيد smile072
از اونجایی که برای سوختن یکی از نخ ها یک ساعت زمان لازمه....پس برای سوختن نصف اون نخ 30 دقیقه لازمه و برای سوختن یک چهارم اون نخ 15 دقیقه وقت لازمه.
اگر ما نخی رو تا کنیم و آتیش بزنیم جریان آتش از دو طرف وارد نخ میشه...درست مانند زمانی که دو سر اون نخ رو بسوزونی .....نیم ساعت طول میکشه که نصف نخ از یه طرف بسوزه و نیم ساعت طول میکشه که نصف دیگر نخ ..از طرف مقابل بسوزه....و از اونجایی که هر دو اتفاق همزمان انجام میشه.....پس در کل نیم ساعت طول میکشه که کل اون نخ بسوزه...

و زمانی که نخ رو دو بار تا میکنیم به همین صورت...جریان آتش از 4 مسیر وارد نخ میشن ....پس در کل 15 دقیق طول میکشه که کلش بسوزه.....

حالا اگه این دو تا نخ رو کنار هم بذاریم..در کل 45 دقیقه طول میکشه..درسته؟ :?:

نمایه کاربر
pulsar

محل اقامت: تبریز

سپاس: 197

تماس:

پست توسط pulsar »

termeh نوشته شده: 30) دو نخ به طول هايمتفاوت و جنس هاي متفاوت داريم كه هر يك دقيقا يك ساعت طول ميكشد تا به طور كامل بسوزد حال ميخواهيم با استفاده از اين دو نخ و كبريت زما 45 دقيقه را زمانگيري كنيم . راه حلي پيشنهاد كنيد ؟؟

یک نمونه مشابه

smile072
Beauty is truth, truth beauty
That is all ye know on earth
and all ye need to know

نمایه کاربر
termeh

پست توسط termeh »

pulsar نوشته شده:
termeh نوشته شده: 30) دو نخ به طول هايمتفاوت و جنس هاي متفاوت داريم كه هر يك دقيقا يك ساعت طول ميكشد تا به طور كامل بسوزد حال ميخواهيم با استفاده از اين دو نخ و كبريت زما 45 دقيقه را زمانگيري كنيم . راه حلي پيشنهاد كنيد ؟؟

یک نمونه مشابه

smile072
نمي دانستم قبلا همچين سوالي در هوپا مطرح شده بابت تكراري بودن عذر خواهي ميكنم .

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

يك روز دو رياضيدان به نام هاي ايگور و پاول در خيابان با يكديگر برخورد كردند.
ايگور پرسيد : حالت چه طور است؟حال پسرانت چه طور است؟تا آنجا كه به ياد دارم،شمه سه پسر داريد،اين طور نيست؟ ولي من سن آنها را فراموش كرده ام.
پاول پاسخ داد: بله من سه پسر دارم. حاصلضرب سن آنها 36 است.
پاول پس از آن نگاهي به اطراف انداخت ، به خانه اي كه در آن حوالي بود اشاره كرد و گفت: جمع سنين آنها با تعداد پنجره هاي اين خانه برابر است.
ايگور چند لحظه اي فكر كرد و سپس گفت: ببين پاول ، من نمي توانم سن تكت تك پسرهايت را حساب كنم
پاول جواب داد: آه خيلي متاسفم . يادم رفت به تو بگويم كه پسر بزرگم موهاي قرمز دارد.
اكنون ايگور مي تواند سن اين برادر را تعيين كند.

سن هر كدام از برادر ها چند سال است؟

نمایه کاربر
termeh

پست توسط termeh »

mamy72 نوشته شده:يك روز دو رياضيدان به نام هاي ايگور و پاول در خيابان با يكديگر برخورد كردند.
ايگور پرسيد : حالت چه طور است؟حال پسرانت چه طور است؟تا آنجا كه به ياد دارم،شمه سه پسر داريد،اين طور نيست؟ ولي من سن آنها را فراموش كرده ام.
پاول پاسخ داد: بله من سه پسر دارم. حاصلضرب سن آنها 36 است.
پاول پس از آن نگاهي به اطراف انداخت ، به خانه اي كه در آن حوالي بود اشاره كرد و گفت: جمع سنين آنها با تعداد پنجره هاي اين خانه برابر است.
ايگور چند لحظه اي فكر كرد و سپس گفت: ببين پاول ، من نمي توانم سن تكت تك پسرهايت را حساب كنم
پاول جواب داد: آه خيلي متاسفم . يادم رفت به تو بگويم كه پسر بزرگم موهاي قرمز دارد.
اكنون ايگور مي تواند سن اين برادر را تعيين كند.

سن هر كدام از برادر ها چند سال است؟
لطفا كنار معما هاتون شماره بزاريد

پاول دو پسر 2 ساله داره و يه پسر 9 ساله

جاودانه باشيد smile072

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

jتوضیح بیشتر؟
M.M.A
Finish for Ever!

ارسال پست