آیا می دانستید كه...؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

Re: آیا می دانستید كه...؟

پست توسط metra70 »

rrkh نوشته شده:
metra70 نوشته شده:آيا مي دانستيد جمعيت شهر توكيو حدود 3.5برابر جمعيت كل ايران است!
آیا می دانستید این حرفتان کمی عجیب(و اشتباه) است؟
http://en.wikipedia.org/wiki/Tokyo
آیا می دانستید بیشترین عددی که در این مقاله ذکر شده بود در شرایط خاص کمی کمتر از 12 میلیون بود؟
آیا می دانستید جمعیت ایران بیش از 70 میلیون است؟
smile007
تصویر
درود من خودم اين مطلب را از مجله كانون خانواده دزديم
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

نمایه کاربر
fargol

سپاس: 35

پست توسط fargol »

آیا می دانید چگونه می شود فیلترینگ یاهو مسنجر را دور زد؟ smile025
گر مِی نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را

تو غرّه بدان مشو که مِی می نخوری
صد لقمه خوری که مِی غلامست آن را

خیام بزرگ

نمایه کاربر
DYNT70

سپاس: 13

پست توسط DYNT70 »

آیا می د انستید سمت راست مغز مسئول اعمال سمت راست بدنه و چپ برای راست؟و آیا می دونید که دلیلش به خاطر اینه که وقتی اعصاب از مغز به سمت گردن که می رسن راسیا می رن چپ چپیا میرن راست؟

نمایه کاربر
DYNT70

پست توسط DYNT70 »

آیا می دونید(خداییش)اونایی که نزدیک بینن نور جلوی شبکیشون میفته و اونایی که دور بینن پشت شبکیشون(شبکیه یه نقطه خاص داره) و این دلیلش به خاطر اینه که قرنیه نزدیک بینا یک مقدار خمیده تر از مقدار طبیعیه دور بینا هم بر عکس
آخرین ویرایش توسط DYNT70 دوشنبه ۱۳۸۸/۱۰/۷ - ۰۰:۵۲, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
DYNT70

پست توسط DYNT70 »

آیا می دانید من تو این سایت تاپیکی زده بودم به نام ((مکانیزم فن)) کسی جوابمو نداد
میگن تحریم باعث خودکفایی میشه حالا خودم جواب میدم :مکانیزم فن بر پایه ی اختلاف فشار کار میکنه(سیالات یعنی مایعات و گاز ها از فشار زیاد به فشار کم می رن)یعنی دلیل اینکه یه هواکش دمندس یا مکنده همینه شما فنتونو نگاه کنید(می دونید که باید فنتون خاموش باشه) می بینید جوری طراحی شده که هوا رو از داخل کیس(پر فشار)به درون خودش (کم فشار میکشه) که البته اینم به جهت چرخش بستگی داره

نمایه کاربر
ali21

سپاس: 2

تماس:

پست توسط ali21 »

آیا می دانستید كه فندک قبل از کبریت اختراع شده است.

آیا می دانستید كه مقاومت موش صحرایی د‌ر برابر بی‌آبی بیشتر از شتر است.

آیا می دانستید كه در ایالت میشیگان زنان بدون اجازه شوهران خود نمی‌توانند موهایشان را کوتاه کنند.

آیا می دانستید كه تنها ۵۵ درصد مردم آمریکا می‌دانند که خورشید یک ستاره است.
نگران آينده نيستم خودش به زودي خواهد آمد.(انیشتین)

نمایه کاربر
DYNT70

پست توسط DYNT70 »

آیا می دانید چرا وقتی انگشت های خود را فشار می دهید صدا می دهد(به اصطلاح میشکند)این به دلیل ترکیدن گازهای نیتروژن بین انگشت های شماست

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

ali21 نوشته شده: آیا می دانستید كه تنها ۵۵ درصد مردم آمریکا می‌دانند که خورشید یک ستاره است.
اين يه مورد رو جون داداش بيخيال!!!
اين مورد و يكي ديگه كه ميگن نصف مردم دنيا تا حالا با تلفن صحبت نكرده اند مربوط مي شه به دهه 80 .
البته فكر نكنيد اين خير در اين دنياي انقال سرعتي اطلاعات دير به دست مارسيده بلكه هر حرفي كه ما دوست داشته باشيم درست باشه هر وقتي و هر جايي مي گيم.
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

ali21 نوشته شده: آیا می دانستید كه تنها ۵۵ درصد مردم آمریکا می‌دانند که خورشید یک ستاره است.
دوستان تعجب نکنید !

شاید این آمار کمی اغراق آمیز باشد و تا این حد هم نباشد
اما در واقع شاید تا چند سال پیش همین طور بوده ( و هم اکنون نیز در خیلی نقاط دنیا آمار ها از این هم نا امیدکننده تر باشد ! )

در ایران خودمان از هر 10 نفر فکر می کنید چند نفر بدانند که خورشید ستاره است ؟!! و اصلا چند نفر بدانند فرق ستاره و سیاره چیست ؟!

من چون خودم با این مسائل درگیر بوده ام و نجوم آماتوری کار کرده ام می دانم که اطلاعات عامه مردم در چه سطحی است.

کار نجوم آماتوری همین است که به مردم نشان دهد باورهای قدیمی که در ذهن آن هاست بعضا بی پایه و اساس است و نیز هدف این شاخه از نجوم ترویج عمومی علم نجوم و بالا بردن سطح آگاهی عمومی مردم از این علم زیبا و فراگیر است.
شاید این یکی از مهمترین دلایل نامگزاری سال 2009 به عنوان سال جهانی نجوم بوده ! smile038

موفق باشید smile072

یا حق . . .

نمایه کاربر
ali21

سپاس: 2

تماس:

پست توسط ali21 »

آیا میدانستید که طی 24 ساعت اخیر 8 پست تو بخش علمی سایت گذاشته شده smile067
که یکیش خبر بوده دوتاش سوال بوده سه تاش جواب دو تاشم تشکر smile067
آخرین ویرایش توسط ali21 پنج‌شنبه ۱۳۸۸/۱۰/۱۰ - ۱۶:۳۱, ویرایش شده کلا 1 بار
نگران آينده نيستم خودش به زودي خواهد آمد.(انیشتین)

نمایه کاربر
DYNT70

پست توسط DYNT70 »

p.kparham نوشته شده:
zaroori نوشته شده:آیا می د انستید سمت راست مغز مسئول اعمال سمت راست بدنه و چپ برای راست؟و آیا می دونید که دلیلش به خاطر اینه که وقتی اعصاب از مغز به سمت گردن که می رسن راسیا می رن چپ چپیا میرن راست؟
آره مي دونستم
آفرین حالا که اینو می دونستید دلیله اینم بگید که چرا http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... 04#p186104

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 14

پست توسط rrkh »

COSMOLOGIST نوشته شده:
دوستان تعجب نکنید !

شاید این آمار کمی اغراق آمیز باشد و تا این حد هم نباشد
اما در واقع شاید تا چند سال پیش همین طور بوده ( و هم اکنون نیز در خیلی نقاط دنیا آمار ها از این هم نا امیدکننده تر باشد ! )

در ایران خودمان از هر 10 نفر فکر می کنید چند نفر بدانند که خورشید ستاره است ؟!! و اصلا چند نفر بدانند فرق ستاره و سیاره چیست ؟!

من چون خودم با این مسائل درگیر بوده ام و نجوم آماتوری کار کرده ام می دانم که اطلاعات عامه مردم در چه سطحی است.

کار نجوم آماتوری همین است که به مردم نشان دهد باورهای قدیمی که در ذهن آن هاست بعضا بی پایه و اساس است و نیز هدف این شاخه از نجوم ترویج عمومی علم نجوم و بالا بردن سطح آگاهی عمومی مردم از این علم زیبا و فراگیر است.
شاید این یکی از مهمترین دلایل نامگزاری سال 2009 به عنوان سال جهانی نجوم بوده ! smile038

موفق باشید smile072

یا حق . . .
نصف ملّت فکر می کنند انوشه انصاری رفته ماه smile023
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

rrkh نوشته شده:نصف ملّت فکر می کنند انوشه انصاری رفته ماه smile023
به اين موضوع هم توجه كنيد كه نصف ملت اونوشه تنصاري رو نميشناسن الان تو خانواده 4 نفري ما فقط من اين سركار رو مي شناسم تو خانواده سه نفري عموم هيچكدوم و تو حانواده 5 نفري يك عموي ديگه هم باز هم هيچكي تو خانواده ............ كلا اگه به خواهيد حساب كنبد تو 100 نفر يك نفر هم ايشون رو نشناسه و اوني هم كه ميشناسه 95 درصد مي دونه اون به كجا رفته

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 14

پست توسط rrkh »

mamy72 نوشته شده:
rrkh نوشته شده:نصف ملّت فکر می کنند انوشه انصاری رفته ماه smile023
به اين موضوع هم توجه كنيد كه نصف ملت اونوشه تنصاري رو نميشناسن الان تو خانواده 4 نفري ما فقط من اين سركار رو مي شناسم تو خانواده سه نفري عموم هيچكدوم و تو حانواده 5 نفري يك عموي ديگه هم باز هم هيچكي تو خانواده ............ كلا اگه به خواهيد حساب كنبد تو 100 نفر يك نفر هم ايشون رو نشناسه و اوني هم كه ميشناسه 95 درصد مي دونه اون به كجا رفته
مشخصه آمار کیلویی ای مثل"نصف ملّت" درست نیست.
ولی متاسفانه خیلی ها هستند که فکر می کنند فضانوردها به ماه می روند!
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

وقتی بعضی ها بهترین دلیلشون توی بحث ها اینه که: "بابا من خودم توی تلوزیون دیدم!" دیگه چه انتظاری ازشون داری؟ smile097

باریک بینان متوجه منظور من میشوند...

ارسال پست