شما به فال حافظ اعتقاد دارین؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
na.iz

سپاس: 2

شما به فال حافظ اعتقاد دارین؟

پست توسط na.iz »

سلام.... شما به فال حافظ اعتقاد دارین؟؟؟؟ یا هر چیزی مثله اون!!! من که اعتقاد ندارم یعنی نداشتم ..ولی از شب یلدا به این ور 3بار برای من دیگران فال گرفتن و منم از کنجکاوی فالی که در می اومد 2 بار دیگه به صورت اینترنتی گرفتم و هر 5 بار همون شعر در اومد smile048 ..حافظ فکر کنم 499 تا شعر توی دیوانش داشته باشه که حالا فرض می کنیم 500 تا باشه یعنی به عبارتی احتمال اومدن یه شعر خاص در یک بار میشه 500/1 حالا توی 5 بار می شه5^ (500/1) اگه از نظر قوانین احتمال درست حساب کرده باشم...اگر این طور باشه که نصفه عمرم بر فناست.....حالا می خواستم نظر شما رو بدونم ..البته احتمال افتادنه این اتفاق صفر نیست با این حال برای من جالب بود...
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

Re: اعتقاد دارین؟

پست توسط paulhenry »

...جالبه ولی همون طور که میگی امکانش هست...
ولی فکر کنم تو اینترنت خیلی هم شانسی نباشه
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
na.iz

پست توسط na.iz »

paulhenry نوشته شده: ولی فکر کنم تو اینترنت خیلی هم شانسی نباشه
نگفتین شما معتقدین یا نه؟ راستی شما هم از این لینک فال بگیرین ببینیم چی می شه شاید احتمال اومدن یه شعر های خاص بیشتر باشه؟
http://www.jadidtarin.com/fall/hafez/index.php
لطفا شعری که در می آد رو بنویسین..ممنون می شم smile072 smile072
من نمی دانم
واژه ها را باید شست .
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
afshin1

سپاس: 1

پست توسط afshin1 »

نه!

نمایه کاربر
Prof_sohrab

محل اقامت: تهران

پست توسط Prof_sohrab »

نمیدونم! smile039
به کوروش چه خواهيم گفت؟
اگر سر بر آرد ز خاک ، اگر باز پرسد ز ما ، چه شد دين زرتشت پاک ؟ چه شد ملک ايران زمين ؟
کجايند مردان اين سرزمين ؟ چه آمد سر خوي ايران پرستي ؟
چه امد سر فرزندان ايران زمين ؟

نمایه کاربر
محمد پاسگال

سپاس: 1

پست توسط محمد پاسگال »

من اعتقاد دارم اما نه این که کل زندگیمو به فال وابسته کنم بعضی موقعه ها که برم تو هوای عاشقی
به قول حافظ:
از غم هجران مکن ناله و فریاد که دوش.............زدم فالی و فریاد رسی می اید
جیمز البرت انیشتین:اگر کسی میخواهد دانشمند شود باید تخیلی کودکانه داشته باشد
محمد پاسگال:هيچ خدمتي صادقانه تر از خدمت عاشق به معشوق نيست
http://www.zdhighschool.mihanblog.com

lebesgue

سپاس: 66

پست توسط lebesgue »

na.iz نوشته شده:سلام.... شما به فال حافظ اعتقاد دارین؟؟؟؟ یا هر چیزی مثله اون!!! من که اعتقاد ندارم یعنی نداشتم ..ولی از شب یلدا به این ور 3بار برای من دیگران فال گرفتن و منم از کنجکاوی فالی که در می اومد 2 بار دیگه به صورت اینترنتی گرفتم و هر 5 بار همون شعر در اومد smile048 ..حافظ فکر کنم 499 تا شعر توی دیوانش داشته باشه که حالا فرض می کنیم 500 تا باشه یعنی به عبارتی احتمال اومدن یه شعر خاص در یک بار میشه 500/1 حالا توی 5 بار می شه5^ (500/1) اگه از نظر قوانین احتمال درست حساب کرده باشم...اگر این طور باشه که نصفه عمرم بر فناست.....حالا می خواستم نظر شما رو بدونم ..البته احتمال افتادنه این اتفاق صفر نیست با این حال برای من جالب بود...
البته باید چند نکته رو در بحث احتمالات دقت کنید.
احتمال اینکه هر کدوم از اشعار حافظ، در فقط 5 بار فال گرفتن، 5 بار تکرار بشه، تقریبا همونه که گفتید، اما احتمال اینکه یکی از شعرها (تفاوتی نمی کنه کدوم)، در فقط 5 بار فال گرفتن، 5 بار تکرار بشه، میشه 500 برابر.
اما احتمال اینکه در مثلا 100 بار فال گرفتن، 5 بار پشت سر هم یک شعر بیاد، خیلی بیشتر میشه (محاسبش دشواره).
و اگر از دید من به قضیه نگاه کنید، هر روز هزاران نفر در مجموع هزاران بار فال می گیرن، احتمال اینکه یک شعر، پنج بار برای یک نفر تکرار بشه و ایشون تشریف بیارن توی اینترنت این مسئله رو بگن و من بخونم، خیلی بیشتر میشه، حداقل خیلی بیشتر از احتمال ماورائی بودن قضیه. (از دید من)
آخرین ویرایش توسط lebesgue چهارشنبه ۱۳۸۹/۶/۳۱ - ۱۲:۵۹, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
Atila

محل اقامت: آزربایجان

پست توسط Atila »

نه امكان نداره
تو با منی اما
من از خودم دورم

نمایه کاربر
na.iz

پست توسط na.iz »

1233445566 نوشته شده: البته باید چند نکته رو در بحث احتمالات دقت کنید.
احتمال اینکه هر کدوم از اشعار حافظ، در فقط 5 بار فال گرفتن، 5 بار تکرار بشه، تقریبا همونه که گفتید، اما احتمال اینکه یکی از شعرها (تفاوتی نمی کنه کدوم)، در فقط 5 بار فال گرفتن، 5 بار تکرار بشه، میشه 500 برابر.
اما احتمال اینکه در مثلا 100 بار فال گرفتن، 5 بار پشت سر هم یک شعر بیاد، خیلی بیشتر میشه (محاسبش دشواره).
و اگر از دید من به قضیه نگاه کنید، هر روز هزاران نفر در مجموع هزاران بار فال می گیرن، احتمال اینکه یک شعر، پنج بار برای یک نفر تکرار بشه و ایشون تشریف بیارن توی اینترنت این مسئله رو بگن و من بخونم، خیلی بیشتر میشه، حداقل خیلی بیشتر از احتمال ماورائی بودن قضیه. (از دید من)
چه می کنه این احتمال....پس در واقع می شه نتیجه گرفت که هر چقدر که تعداد کسانی که فال می گیرند بیشتر باشه احتمال افتادنه 1شعر بخصوص هم بیشتر می شه ولی یه سوال فضای نمونه چیه؟!!!...خوب این فال اینترنتی و توجیه می کنه...ممنون smile072 smile072 منم می گفتم که این نمی شه کسی باور نکرد smile038 smile038
Prof_sohrab نوشته شده:نمیدونم! smile039
تبریک میگم نظرتون استثنایی بود.. خسته نباشید
Atila نوشته شده:نه امكان نداره
حالا که شده دیگه...البته من واقعا این جور چیزها رو قبول ندارم در این یه مورد خاص واقعا خوشحالم که حالا علم احتمال هم طرفداری کرد چون فالش اصلا خوب نبود smile012 smile012
محمد پاسگال نوشته شده:من اعتقاد دارم اما نه این که کل زندگیمو به فال وابسته کنم بعضی موقعه ها که برم تو هوای عاشقی
به قول حافظ:
از غم هجران مکن ناله و فریاد که دوش.............زدم فالی و فریاد رسی می اید
فکر کنم درستش هم همین باشه...می شه به عنوان یه سرگرمی بهش نگاه کرد smile072
afshin1 نوشته شده:نه!
smile124 smile124
من نمی دانم
واژه ها را باید شست .
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
DYNT70

سپاس: 13

پست توسط DYNT70 »

چون فالش اصلا خوب نبود
مگه چی بود فالش؟
رو چه حساب میگی اصلا خوب نبود؟

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

درود
برخی معتقدند که فال حافظ نوعی مشورت با اندیشه های حافظ است که در دیوان او مکتوب شده و نه بیشتر که این دیدگاه با خرافه در آمخته نشده.
برخی معتقدند حافظ ( یا شاید کتاب دیوان حافظ) در همان لحظه که شما نیت می کنید از احوال و افکار شما با خبر می شود و شعری در توصیف حال و روز شما و نمایان گر عاقبت شما یا پیشنهاد یک راهکار یا ... برای شما بر می گزیند.این دیدگاه کاملا خرافی و غیر منطقی است.
طبیعی است که اگر ذهن شما درگیر چالشی باشد هر جمله یا شعر یا خطابه را مصداق شرایط خود می پندارید و گمان می کنید که این سخن برای شما ساخته شده است . غزلیات حافظ سرشار از معانی و عبارات و کنایات و اشارات مختلف است که احتمال دارد یکی از آنها در یک غزل توصیف گر شرایط شما باشد شاید هم نباشد.
البته این ها افکار پیر خرفتی است که خود من هم به آنها شک دارم و از آن مطمئن نیستم.
با تشکر
پیر خرفت Hhamid smile072
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
na.iz

پست توسط na.iz »

hhamid نوشته شده:درود
برخی معتقدند که فال حافظ نوعی مشورت با اندیشه های حافظ است که در دیوان او مکتوب شده و نه بیشتر که این دیدگاه با خرافه در آمخته نشده.
برخی معتقدند حافظ ( یا شاید کتاب دیوان حافظ) در همان لحظه که شما نیت می کنید از احوال و افکار شما با خبر می شود و شعری در توصیف حال و روز شما و نمایان گر عاقبت شما یا پیشنهاد یک راهکار یا ... برای شما بر می گزیند.این دیدگاه کاملا خرافی و غیر منطقی است.
طبیعی است که اگر ذهن شما درگیر چالشی باشد هر جمله یا شعر یا خطابه را مصداق شرایط خود می پندارید و گمان می کنید که این سخن برای شما ساخته شده است . غزلیات حافظ سرشار از معانی و عبارات و کنایات و اشارات مختلف است که احتمال دارد یکی از آنها در یک غزل توصیف گر شرایط شما باشد شاید هم نباشد.
البته این ها افکار پیر خرفتی است که خود من هم به آنها شک دارم و از آن مطمئن نیستم.
با تشکر
پیر خرفت Hhamid smile072
منم قبلا این نظر رو شنیده بودم که چون نمی شه یه نظر کلی روی اشعار حافظ داشت هر کس می تونه یه برداشت از اون داشته باشه که با اون چیزی که خودش می خواد و یا به شرایطتش می خوره نزدیک باشه...پس این یعنی که شما فال حافظ رو قبول ندارید؟؟؟ جالبه فکر می کردم که کسایی که قبول ندارند حداقل باشند اما الان هیچ کس قبول نداره smile055 smile055
zaroori نوشته شده:
چون فالش اصلا خوب نبود
مگه چی بود فالش؟
رو چه حساب میگی اصلا خوب نبود؟
یوسف گمگشته بازآید به کنعان غم مخور کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
.
.
.

جناب zaroori ممکنه چیزی که در اومده باشه از نظر بقیه خوب باشه ولی دقیقا طبق حرفhhamid هر کس نظر شخصی خودش رو داره به نظر من که خوب نبودشما که شرایط منو نمی دونین می دونین smile124 smile124
من نمی دانم
واژه ها را باید شست .
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

hhamid نوشته شده:...
میشه کمی توضیح بدین که چرا آخر پست هاتون مینویسین: پیرخرفت ؟!

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

محل اقامت: تهران

سپاس: 5

تماس:

پست توسط مهرداد پرويز »

اگرچه نمی توان به این مسائل با دیده یقین نگاه کرد و فعلا هیچ راهی هم برای اثباتش نیست اما در جهان چیزهایی رخ میدهد که نه میتوان با خطکش اندازه گرفت و نه شمارش کرد و نه...
در کل می توان گفت در این مورد به هر حال از دیدگاه من که خارج گود ایستاده ام و نظاره گری با ژست منطق گرایی مطلق و خرد ورزی ناب و آخر آخر عقل و علم و دانش و.....هستم!!! ؛ به هر صورت این صرفا یک اتفاق بوده که رخ داده که احتمالات هم میگوید غیر ممکن نیست. اما اگر این رویداد برای خودم رخ دهد مرا به فکر فرو میبرد!
به نظر من گاهی فکر کردن زیاد به چیزی ممکن است باعث رخ دادن آن گردد.
آخرین ویرایش توسط مهرداد پرويز جمعه ۱۳۸۹/۷/۲ - ۰۲:۱۱, ویرایش شده کلا 1 بار
بسیاری از اعتقادات ما همانند حکایت آفرینش کائنات است:"هیچکس حضور نداشت...هیچ کس شاهد هیچ چیز نبود...
با این حال عجیب است که همه می دانند چه وقایعی روی داد!!!"
(خوزه ساراماگو)

نمایه کاربر
na.iz

پست توسط na.iz »

مهرداد پرويز نوشته شده:اگرچه نمی توان به این مسائل با دیده یقین نگاه کرد و فعلا هیچ راهی هم برای اثباتش نیست اما در جهان چیزهایی رخ میدهد که نه میتوان با خطکش اندازه گرفت و نه شمارش کرد و نه...
در کل می توان گفت در این مورد به هر حال از دیدگاه من که خارج گود ایستاده ام و نظاره گری با ژست منطق گرایی مطلق و خرد ورزی ناب و آخر آخر عقل و علم و دانش و.....هستم!!! ؛ به هر صورت این صرفا یک اتفاق بوده که رخ داده که احتمالات هم میگوید غیر ممکن نیست. اما اگر این رویداد برای خودم رخ دهد مرا به فکر فرو میبرد!
به نظر من گاهی فکر کردن زیاد به چیزی ممکن باعث رخ دادن آن گردد.
پس شما اعتقاد دارین...بالاخره یکی پیدا شد...به هر حال از همه کسانی که نظر دادن ممنون..من که کلا دیگه طرف جناب حافظ حالا حالا ها نمی رم.بازم ممنون smile072 smile072
من نمی دانم
واژه ها را باید شست .
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

ارسال پست