روز کوروش بزرگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

user8604

سپاس: 877

Re: روز کوروش بزرگ

پست توسط user8604 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:جای تاسف داره !
کوروش کبیر n سال قبل دنبال ایجاد روابط مسالمت آمیز با کشور ها و رفتار و اخلاق مناسب و خوب بوده
حالا آریایی هایی که دم از حمایت کوروش می زنن مهمترین قوانینشو زیر پا می ذارن! و به سایر نژاد ها و دین ها بی احترامی می کنن smile012
احمقانه است که بخوای برای وحشی هایی که تمدن کوروش رو از بین بردن احترام قائل بشی!
------------------------------
ramsar-mahboobeh نوشته شده:افتخار همه آریایی هاست و همشون می تونن با هر سلیقه ای درموردش نظر بدن
اون شخصیت ها هم که آریایی بودنشون از صورت و سیرتشان معلوم است!
smile055
یک آریایی عرب پرست نمیشود.

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده:
ramsar-mahboobeh نوشته شده:اینکه یکتاپرست و زرتشتی بود
نميشه به اين راحتي در مورد اديان شاهان هخامنشي اظهار نظر كرد
تو بیشتر سندها این عنوان شده smile072
edwardfurlong نوشته شده:احمقانه است که بخوای برای وحشی هایی که تمدن کوروش رو از بین بردن احترام قائل بشی!
edwardfurlong نوشته شده:اون شخصیت ها هم که آریایی بودنشون از صورت و سیرتشان معلوم است!

یک آریایی عرب پرست نمیشود.
کوروش کبیر : اینک که به یاری مزدا ، تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام می کنم :
که تا روزی که من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهد
دین و آیین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیر دستان من ، دین و آئین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم یا ملتهای دیگر را مورد تحقیر قرار بدهند یا به آنها توهین نمایند

user8604

پست توسط user8604 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:کوروش کبیر : اینک که به یاری مزدا ، تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام می کنم :
که تا روزی که من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهد
دین و آیین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیر دستان من ، دین و آئین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم یا ملتهای دیگر را مورد تحقیر قرار بدهند یا به آنها توهین نمایند
بعد وقتی میگیم آی کیوی دخترها به مراتب پایین تره میپرسند چرا ؟!
--------------------------------
یه مثال ساده تا موقعیت ها رو درک کنی:
یک دزد وحشی به خانه ی شما می آید و غارتتان میکند و اعضای خانوادتان را میکشد و هزار و یک گند دیگر بر خانه ی شما میزند!
بعد شما روی حس انسان دوستی! میای عقایدش رو محترم میداری؟!
کوروش این حرف رو در شرایط خاص و در مقام پادشاهی گفته.که 180 درجه با وضعیت عربها فرق میکنه!

نمایه کاربر
jeneral

سپاس: 7

تماس:

پست توسط jeneral »

منم به نوبه خود این روز غرورآفرین برای و سالروز بزرگمرد تاریخ را به همه ایرانیان واقعی تبریک عرض میکنم و بسیار متاسفم که در تلویزیون ایران هیچ نامی از اینروز جهانی برده نمیشود
کفر لغت دیگرى است براى آزادى اندیشه. ((گراهام گرین))

كلیه حقایق بزرگ جهان در ابتدا كفر محسوب میشدند. ((برنارد شاو))

نمایه کاربر
jeneral

تماس:

پست توسط jeneral »

edwardfurlong نوشته شده:یه مثال ساده تا موقعیت ها رو درک کنی:
یک دزد وحشی به خانه ی شما می آید و غارتتان میکند و اعضای خانوادتان را میکشد و هزار و یک گند دیگر بر خانه ی شما میزند!
بعد شما روی حس انسان دوستی! میای عقایدش رو محترم میداری؟!
کوروش این حرف رو در شرایط خاص و در مقام پادشاهی گفته.که 180 درجه با وضعیت عربها فرق میکنه!
آفرین
بله ما نژاد پرست نیستیم و فقط به همین علت بالا از اعراب بدمان می آید و متنفریم که تمام ایران را به باد فنا دادند و با حقه و کلک و شارلاتان بازی خودشان را برای مردم مقدس نموده اند متاسفانه برخی از مردم ایران هنوزهم از سر ناآگاهی از آنها حمایت میکنند

user8604

پست توسط user8604 »

jeneral نوشته شده:منم به نوبه خود این روز غرورآفرین برای و سالروز بزرگمرد تاریخ را به همه ایرانیان واقعی تبریک عرض میکنم و بسیار متاسفم که در تلویزیون ایران هیچ نامی از اینروز جهانی برده نمیشود
همان بهتر که در تلویزیون چیزی از آن نگفته اند. چون حتما وصلش میکرد به ذوالقرنین و محمد و علی ... این امام آخری!

نمایه کاربر
Siavash-pzr

محل اقامت: تهران

سپاس: 37

پست توسط Siavash-pzr »

راستی می دونستید امروز و گویا فردا به مناسبت روز کوروش، موزه ای که منشور حقوق بشر توش بوده (فکر کنم ایران باستان) رو تعطیل کردن؟ smile012
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

كسي جواب من رو نداد smile012
ramsar-mahboobeh نوشته شده:تو بیشتر سندها این عنوان شده
به اسم زرتشتي بودن ولي خيلي از كار هايي رو كه نبايد مي كردن انجام ميدادن
واسه همين كه بعضي ها شك كردند
Siavash-pzr نوشته شده:راستی می دونستید امروز و گویا فردا به مناسبت روز کوروش، موزه ای که منشور حقوق بشر توش بوده (فکر کنم ایران باستان) رو تعطیل کردن؟ smile012
پارسال تو پاسارگاد خيلي ها رو گرفته بودند؟
امسال خبري شند؟

نمایه کاربر
afshin1

سپاس: 1

پست توسط afshin1 »

من می گویم اگر عربها موفق نمی شدند که بر ایرانیها چیره شوند بازهم این نفرت رو از برخی دوستان می دیدیم؟
آیا الان با مردم مغولستان مجسمه چنگیز خان مغول را در میدان های خود نصب می کنند و از آن به عنوان افتخار یاد می کنند باید دشمن بود؟
اگر ایران اون زمان می توانست در برابر اعراب مقاومت کنه دیگه این گونه نفرت هم وجود نداشت.
پس این بهتره انسان شرایط کنونی رو در نظر بگیره.(داشتم داشتم ها رو بی خیال ...)

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

دوستان بیایید یک تمرین ذهنی_منطقی بکنیم:

بیایید فرض کنیم این جمله درست است که: از آنجا که مجموعه ای انسان _که زیرمجموعه ای از مجموعه ی "اعراب" بوده اند_ با عملی در 1400 سال پیش، بلاهای بسیاری بر سر ما آوردند، ما باید نه تنها از زیر مجموعه ی مذکور، بلکه از خود مجموعه ی مرجع آن (یعنی اعراب، آن هم اعراب همه ی تاریخ) هم متنفر باشیم.

بر اساس گزاره ی بالا این گزاره ها هم درست است:
چون مجموعه ای انگلیسی در 200 سال پیش با قراردادی پاکستان را از کشور ما جدا کردند،و نیز چون با فرانسه و روسیه و آمریکا بارها بر ضد ما دست به یکی کردند، و چون کودتایی بر علیه دولت ملی ما در 1332 کردند، و چون در جنگ جهانی ایران را بین خودشان و روسیه تقسیم کردند و چون کلی بلای دیگر سرمان آوردند و دارند می آورند و خواهند آورد، ما باید از کل انگلیسی ها و آنگلوساکسون ها متنفر باشیم.

چون روسیه از دیرباز تاکنون پدر این مملکت را در آورده (جنگ های فرسایشی و قراردادهای گلستان و ترکمنچای، همدستی با فرانسه و انگلیس بر علیه ایران، دخالت های فراوان در امور مملکتی در زمان قاجار، قرار دادهای اقتصادی کاملا یک طرفه، و حالا هم که دیگه خودتون مستحضر هستید که همدست بزرگ دیکتاتورهاست)، ما از کل روس ها باید متنفر باشیم.

به همین ترتیب باید از کل انسان های هم نژاد فرانسوی ها، پرتغالی ها، افغانی ها، زردپوستان (چنگیز را به یاد آورید) و حتی آریایی ها! (مگر اریایی ای نبوده که ضربه ای مهلک به این مملکت زده باشه؟ ببینم اون روحانیونی که باعث بدبختی مردم در زمان ساسانیان بودن مگه آریایی نبودن؟) متنفر باشیم.
از طرفی من اگر به جمله ی اول اعتقاد محکم داشته باشم، باید از کل خانواده ی دخترخاله ام، به خاطر اینکه مداد منو گم کرد متنفر باشم، شاید هم از کل نژادش، حداقل باید تا حدی نفرت نسبت به خانواده اش پیدا کنم نه؟

اما یک بررسی تاریخی_اخلاقی: همین حس نفرت نژادی را که خیلی از ماها در باره ی اعراب داریم، زمانی آلمانی ها هم درباره ی یهودی ها داشتند. آنها فکر می کردند که علت شکستشان در جنگ جهانی اول کارشکنی ها و خیانت های یهودیان بوده. نتیجه ی این نفرت نژادی هم همان کارهایی بود که الان خیلی از آلمانی ها به خاطر انجام دادنشان از خودشان هم خجالت می کشند: کوره های آدم سوزی و اردوگاه های مرگ بار و خفه کردن دسته جمعی و کشتن بیش از 6 میلیون یهودی، به خاطر یک استدلال نادرست و کودکانه!

روده درازی بس است، روز جهانی کورش هم مبارک، اگر البته چنین روزی واقعا وجود داشته باشه، و اگه نداره امیدواریم یه همچین روزی برای بزرگداشت کورش تعیین بشه.
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

نمایه کاربر
afshin1

پست توسط afshin1 »

edwardfurlong نوشته شده:احمقانه است که بخوای برای وحشی هایی که تمدن کوروش رو از بین بردن احترام قائل بشی!
نه اخترام گذاشتن نه نفرت داشتن
edwardfurlong نوشته شده:یک آریایی عرب پرست نمیشود.
بله، به نظر من پرستش قومی و یا نفرت داشتن از آن قوم کاری بیهوده است.

نمایه کاربر
afshin1

پست توسط afshin1 »

با سپاس از نیما.ب.س
حالا اگر ایرانیان به کشوری حمله کرده بودند و دقیقا همین بلا را بر سر کشور مغلوب آورده بودند نظر ما درباره ی آن حمله و ایرانیان اون زمان چه بود؟

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

خواهش
آفرین، مسلما بلایی که ما دوبار سر هندوستان آوردیم تنها بابلایی که چنگیز سر ما آورد قابل مقایسه است و بس، پس با آن پیشفرض، هندیها باید نفرتشان از ما خیلی خیلی زیاد باشه، ولی اونا به جای در جا زدن در این واپس گرایی ها و انحرافات فکری، مخشان را به کار انداختند و الان هم که برای خودشان یلی شده اند، ما هم هنوز اندر خم یک کوچه باقی مانده ایم، این افکار اگر می خواست ما را به جایی برساند در این 100 سال رسانده بود، باور کنید.
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

نمایه کاربر
jeneral

تماس:

پست توسط jeneral »

خیر
اولا ویرانگری هیچکدام از اقوامی که به ایران تاختندبه اندازه تازیان نبوده زیرا فرهنگ و الفبای ایرانیان را با نسل کشهایشان برانداختند و در هیچ زمینه ای مانند غارتگریهای فراوان انها و تاراجهایی که تا زمان کنونی نیز پا بر جاست و دولت کریمه اعراب که هم اکنون نیز در جریان است،هیچ ملتی به پای اعراب نرسیده و دولتهای کنونیشان نیز ایرانیان را به چشم عجم و برده نگاه میکنند و رفتار همان دسته های قدیمیشان را تایید که هیچ تقدس و پرستش میکنند
دوما در تمام زمانها مانند چنگیز یا ... همین نفرت مردم باعث براندازی آنها شده،فرقی نمیکنه غاصب چه کسی باشه :چنگیز یا تازی یا انگلیسی یا ... ایرانیان واقعی(کلا انسانها) همیشه با فرهنگ و رسومی که به زور ارائه شده مخالف بوده و سرانجام فرهنگ اصیل خود را بروز میداده اند اما اعراب وجودشونو با دروغ مقدس کردند و خیلی راحت مردم فریب داده اند که بوسیله آن(دین) انگلیس یا امریکا یا ....افسار مردم بدست گرفتند.
پس در حقیقت ما با خود اعراب(دسته ای از انسانها) مخالف نیستیم زیرا بحکم انسان بودن دارای ارزش هستند ولی بشدت با افکار خرافای تبلیغی و عرب پرستی و ایران ستیزی و انسان ستیزی آنها مخالفیم.پس بهتره برخیها بیخود فلسفه بافی منطقی!!! و خیالبافی بی ارزش و ... نکنند و از آب گل آلود ماهی نگیرند smile055

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

دوستان صحبت یا بحثی نیست این روز بزرگ را به همه ی ایرانیان تبریک عرض می کنم و امیدوارم سالهای سال این روز برای ایرانیان گرامی باشد و هجوم تمدن اعراب باعث از بین رفتن بخشی از هویت کشور ما نشود. در ضمن کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت را مطالعه نموده ام ، کتاب بسیار زیبایی بود حتماً مطالعه کنید.
------------------------
تصویر
------------------------
در ضمن متاسفانه و باز هم متاسفانه باید گفت تمدن ما در هر دوره ی از تاریخ ، چه دوره ی هخامنشیان و چه دیگر ادوار تاریخ به نوعی از کشور های هم دوره ی خود عقب بوده به طوریکه حتی در دوره ی هخامنشیان و حدوداً 500 سال پیش از میلاد مسیح در یونان تمدنی سکنی گزیده بود که افراد بسیار بزرگی هم چون سقراط و افلاطون و ارسطو در میان آن ها شکل گرفتند در حالی که ما در ایران باستان مشابه چنین افرادی را در تاریخ نداریم. حتی در چین حدود 551 سال پیش از میلاد بزرگ مرد فلسفه ی شرق کنفسیوس چشم به جهان گشود در حالی که ما از چنین افرادی در تمدن خود بی بهره ایم. حال شایسته است در عوض این موضوع که به تمدن خویش افتخار کنیم و دیگر تمدن های بشری را تحقیر کنیم سعی بر این داشته باشیم تا میهن خویش را به گونه ای آباد سازیم و از خواب چند هزار ساله ی مان بر خیزیم که جهان در حال حرکت است و ما بسیار عقبیم. برای همه ی شما عزیزان آرزوی موفقیت می کنم.
------------------------
تصویر
------------------------
ارادتمند همه ی عزیزان هوپا
سینا.جــــــــ .
( smile072 )
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

ارسال پست