لطفا" فکر کنید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
amant de transition

سپاس: 1

لطفا" فکر کنید

پست توسط amant de transition »

دوستان لطفا" هر کسی در وسایلی که هر روز استفاده میکنیم ایرادی مبینه یا مثلا" فکر می کنه اگه یه جور دیگه بودبهتر می شد اینو بهم بگید خواهش میکنم خیی نیاز دارم. smile072
آنان که فانوسشان را
بر پشت می برند
سایه هایشان پیش پایشان می افتد.....!

نمایه کاربر
Siavash-pzr

محل اقامت: تهران

سپاس: 37

Re: لطفا" فکر کنید

پست توسط Siavash-pzr »

amant de transition نوشته شده:دوستان لطفا" هر کسی در وسایلی که هر روز استفاده میکنیم ایرادی مبینه یا مثلا" فکر می کنه اگه یه جور دیگه بودبهتر می شد اینو بهم بگید خواهش میکنم خیی نیاز دارم. smile072
شما احیانا طراحی صنعتی می خونی یا می خوای بخونی؟
-اتو (سیمش که مزاحم کاره، و اگه به بدنه ی اتو بچسبه ذوب می شه و خطرساز!)
-پیچ گوشتی (غیر ارگنومیک بودن دسته)
-هندزفری موبایل (سیمش که ممکنه گره بخوره توی کیف)
...
حالا این که چه جوی می تونه باشه خب بحثش مفصله!
یکم بیشتر توضیح بده، اگه کمکی بتونم بکنم!
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

نمایه کاربر
galaxy121

سپاس: 3

پست توسط galaxy121 »

Siavash-pzr نوشته شده:
amant de transition نوشته شده:دوستان لطفا" هر کسی در وسایلی که هر روز استفاده میکنیم ایرادی مبینه یا مثلا" فکر می کنه اگه یه جور دیگه بودبهتر می شد اینو بهم بگید خواهش میکنم خیی نیاز دارم. smile072
شما احیانا طراحی صنعتی می خونی یا می خوای بخونی؟
-اتو (سیمش که مزاحم کاره، و اگه به بدنه ی اتو بچسبه ذوب می شه و خطرساز!)
-پیچ گوشتی (غیر ارگنومیک بودن دسته)
-هندزفری موبایل (سیمش که ممکنه گره بخوره توی کیف)
...
حالا این که چه جوی می تونه باشه خب بحثش مفصله!
یکم بیشتر توضیح بده، اگه کمکی بتونم بکنم!
اتو یا هندزفری رو که نمیشه گفت، چون مشکل اونا حل شده ، منظورم اتوهای شارژی و هندزفری های بولوتوث هستن... smile006
Building bridge,better than wall.

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

galaxy121 نوشته شده:اتو یا هندزفری رو که نمیشه گفت، چون مشکل اونا حل شده ، منظورم اتوهای شارژی و هندزفری های بولوتوث هستن... smile006
منظورم از هندزفری هدفون بود! چون خودم با موبایل موزیک گوش می دم، گفتم هندزفری!
اتوی شارژی مگه اومده؟!
این که اتو می تونه شارژی باشه یه راه حل بدیهی بوده از قدیم، ولی تا اونجا که من می دونم به علت حرارت زیادش نمی تونستن شارژیش رو بسازن!

نمایه کاربر
galaxy121

پست توسط galaxy121 »

بله اومده smile007 یکی از دوستام مسافرتیشو داره که شارژ میشه smile006
(البته timeشارژش خیلی کمه،ماکزیمم 15دقیقه) smile001
هدفنم خودم یه مدلشو دارم که بی سیمه و تا فاصله 100متری از جایی که داره پخش میشه ام میتونی راحت ازش استفاده کنی البته اگه بعدها بشه این فاصله رو خیلی بیشتر کرد(مثلا بایه فرستنده ی قوی تر )خب مسلما خیلی بهتر میشه. smile040
البته در مورد پیچ گوشتی ام جدیدا همه دسته ها دیگه ارگونومیک اند، ولی خب حتما موردی بوده که میگین دیگه smile006
یکی نیست بگه به جای ایراد گرفتن ازبقیه اگه خیلی واردی خودت چندتا وسیله نام ببر که مشکله این بنده خدا حل شه smile058 ، که البته این بنده ی گرامی که فعلا خبری از خودش نیست smile027

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

galaxy121 نوشته شده:بله اومده smile007 یکی از دوستام مسافرتیشو داره که شارژ میشه smile006
(البته timeشارژش خیلی کمه،ماکزیمم 15دقیقه) smile001
هدفنم خودم یه مدلشو دارم که بی سیمه و تا فاصله 100متری از جایی که داره پخش میشه ام میتونی راحت ازش استفاده کنی البته اگه بعدها بشه این فاصله رو خیلی بیشتر کرد(مثلا بایه فرستنده ی قوی تر )خب مسلما خیلی بهتر میشه. smile040
البته در مورد پیچ گوشتی ام جدیدا همه دسته ها دیگه ارگونومیک اند، ولی خب حتما موردی بوده که میگین دیگه smile006
یکی نیست بگه به جای ایراد گرفتن ازبقیه اگه خیلی واردی خودت چندتا وسیله نام ببر که مشکله این بنده خدا حل شه smile058 ، که البته این بنده ی گرامی که فعلا خبری از خودش نیست smile027

smile058 smile058 smile058 smile058

خیلی باحال بود.

ببخشید یادم رفت سلام کنم.

به قول دوستمون شما یا داری طراحی صنعتی می خونی یا اینکه به فکر یه ابداع برای به ثبت رسوندن تو جشنواره ای...
یادمه وقتی داشتم یه خودرو جدید برای جشنواره خوارزمی طراحی می کردم (به اتمام نرسید به یه دلایلی (فکر نمی کنم ربطی داشته باشه اصرار نکن smile039 )) استاد راهنمام برگشت گفت بهتره بری تو دنیای روز مره خودت نگاه کنی ببینی چی به نظرت مسخره میاد یا اینکه می تونه بهتر از این باشه بعد تو کارایی اون رو بهتر کن... خوب تو هم خیلی چیزا دو رو برت هست که می تونی براشون راه حل یا تغییر مناسبی رو ابداع کنی...
خیلی چیزا شاید مسخره بیاد ولی قابل تغییراً
مثلاً من دوست دارم هر وقت خواستم کتونیم به دمپایی تبدیل بشه... smile039 smile055
یا اینکه عینکم رو تو جای کمتری قرار بدم (آخه خسته شدم از بس آویزونش کردم) (راستی میشه با تغییر چند تا شکستگی ایجاد کرد که عینک تا بشه smile039 )
خیلی چیزای دیگه هست که شاید مسخره بیاد ولی ساده گذشتن ما از کنار اوناست که بهشون مسخرگی رو اعطا می کنه...

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

Siavash-pzr نوشته شده:البته در مورد پیچ گوشتی ام جدیدا همه دسته ها دیگه ارگونومیک اند، ولی خب حتما موردی بوده که میگین دیگه smile006
دسته ی پیچ گوشتی نمی تونه ارگونومیک بشه، تا زمانی که دستش ثابته! کارهایی هم که انجام می دن تحت عنوان ارگونومیک شدن، فقط بازی های فرمیه!
galaxy121 نوشته شده:یکی نیست بگه به جای ایراد گرفتن ازبقیه اگه خیلی واردی خودت چندتا وسیله نام ببر که مشکله این بنده خدا حل شه
smile039 دقیقا! smile038

نمایه کاربر
galaxy121

پست توسط galaxy121 »

آخه میدونید، من ایده جدید خیلی دارم!! smile048 ولی چون از دوستمون که این پست رو گذاشته خبری نیست، گفتم شاید مشکلش حل شده، درنتیجه گفتم ایده های آنتیکم پیش خودم سکرت بمونه بهتره smile058 smile058 smile058
راستی اگه ممکنه راجع به دسته ی پیچ گوشتی توضیح بدین، منظورتونو ازین که گفتین تا زمانی کهثابتباشه ارگونومیک نیست، متوجه نشدم smile042 smile042
آخرین ویرایش توسط galaxy121 شنبه ۱۳۸۹/۹/۶ - ۱۷:۴۴, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

galaxy121 نوشته شده: راستی اگه ممکنه راجع به دسته ی پیچ گوشتی توضیح بدین، منظورتونو ازین که گفتین تا زمانی کهثابتباشه ارگونومیک نیست، متوجه نشدم smile042 smile042
یعنی اینکه زاویه ی استاندارد مچ دست در حین انجام کارهایی که مداومه، یه زاویه ی استاندارد و مشخص داره! وقتی در حین انجام کاری این زاویه از حالت استاندارد خارج بشه، و کار ما هم تداوم داشته باشه، (مثل تایپ کردن، کار با چرخ دستی ها، نوازندگی خیلی سازها، یا کار کردن با بعضی ابزارها مثل همین پیچ گوشتی) مچ دچار یه عارضه ی دردناک می شه به اسم سندروم تونل کارپال!
حالا نتیجه ی اخلاقیش اینه که واسه انجام بعضی شغل ها که که ارتباط مستقیم با مچ دست داره، باید حدالامکان مچ اون زاویه ی استاندارد رو حفظ کنه!
در مورد پیچ گوشتی، تا موقعی که دستگیره به بدنه چسبیده باشه (ثابت باشه) چون طرز کار ابزار با چرخش مچ دست همراهه، هر بلایی هم که سر دسته ی ابزار بیارن، مچ دست باز م از زاویه ی استانداردش خارج می شه!
مگه اینکه یه کاری کنن که دسته نسبت به بدنه متحرک باشه، که اونم مشکلات خاص خودش رو داره، مثلا دیگه با یه دست نمی شه باهاش کارکرد و دوتا دست رو درگیر می کنه! که این از راحتی کار با ابزار کم می کنه!
smile056

نمایه کاربر
galaxy121

پست توسط galaxy121 »

خسته نباشید smile039
مرسی smile124

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

galaxy121 نوشته شده:خسته نباشید smile039
مرسی smile124
smile038 smile072

نمایه کاربر
amant de transition

سپاس: 1

پست توسط amant de transition »

سلام!
ببخشید یه پست گذاشتم اصلا" سر نزدم smile039 آخه دیدم هیچ کس ایده ای نداره دیگه نیومدم. smile001
ممنون از ایده های خوبتون لطفا"
توضیح بدید ارگونمیک یعنی چی؟
در جواب professional:
من که مدرسه ایم طراحی صنعتی چیه؟ smile048 در ضمن اگر بهترین وسیله رو هم بسازیم بدون پارتی که نمیشه برنده شد smile057
مرسی از راهنماییتون smile072 smile124
میدونید، من ایده جدید خیلی دارم!! ولی چون از دوستمون که این پست رو گذاشته خبری نیست، گفتم شاید مشکلش حل شده، درنتیجه گفتم ایده های آنتیکم پیش خودم سکرت بمونه بهتره
حالا چند تاش رو شما reveal کن smile039
آنان که فانوسشان را
بر پشت می برند
سایه هایشان پیش پایشان می افتد.....!

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

خب اول بگو دقیقا چی می خوای و می خوای چی کار کنی؟!

نمایه کاربر
NAV!D

پست توسط NAV!D »

سلام فکر کنم این مشکل پیچ گوشتی هم حل شده . پیچ گوشتی شارژی ها رو یک نگاه بندازید smile001 smile018
افکار و باورهای تو آینده تو را رقم خواهد زد ...

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

NAV!D نوشته شده:سلام فکر کنم این مشکل پیچ گوشتی هم حل شده . پیچ گوشتی شارژی ها رو یک نگاه بندازید smile001 smile018
آره درسته، پیچ گوشتی های شارژی این مشکل رو ندارن، ولی واسه کارهای سنگین فک نکنم بشه استفاده کرد از اونا! smile038
بعدشم کلا می شه گفت تقریبا اکثر ابزارهای خونگی و دم دستی و ساده مشکل ارگونومی رو به یه نحوی دارند، (انبر دست، انواع آچارها، حتی قیچی)
حالا هر کدومشون شاید تو مدل صنعتی و پیشرفتش مشکلش حل شده باشه، مثلا واسه باز و بسته کردن انواع پیچ ها از دریل هم استفاده میکنن، ولی اینا بحث قیمت هم مطرحه! یعنی این دو تا باید با هم در یه تناسب باشن: قیمت ابزار و ارگونومیش!

ارسال پست