به نظر شما چرا دانشگاه شریف....؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: به نظر شما چرا دانشگاه شریف....؟

پست توسط mamy72 »

amir.hs نوشته شده:
mamy72 نوشته شده:
alijohar نوشته شده:
amir.hs نوشته شده:.درسته که هوش ایرانی ها بالاست و
یعنی چی ؟ وقت آن نرسیده واقعی فکر کنیم. هوش همه بالاست.
smile072
نخیر اینطوری نیست. smile097
شما ببینید ایرانی هایی که به خارج از کشور مهاجرت میکنن ، چقدر پیشرفت میکنن . تقریبا میتونم بگم همشون موفق اند.در حالی که اگه همون اشخاص تو ایران میموندن الآن باید ... smile048
کلا نسل آریایی هوشش بالاست.اینم که گفتن 50 % ایرانی ها از بقیه مردم هوششون بالاتره ، به این دلیله که فقط 50% درصد ایرانی ها آریایی هستن ، بقیه یه مشت عرب و مغولن. smile049
وقت آن نرسيده كه واقعي فكر كنيم !!

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

علیرضا1370 نوشته شده: خوب حالا به نظرت اشکال از کیه،چیه،کجاء من اینا میخام؟مر30
بگذارید بگویم مشکل از کجاست:
مشکل ما اینست که اجازه میدهیم ذهن های مرده و البته فقط و فقط باهوش به جای ذهن های خلاق از بهترین منابع تحصیلی کشور استفاده کنند. وقتی ما سیستم را طوری طراحی میکنیم که ذهن مرده یک فرد دهاتی و یا نهایتاً شهرستانی بتواند در دانشگاههایی مثل شریف و یا امیرکبیر و یا ... ، تحصیل کند ، وضعیت کشور و دانشگاههای ما بهتر از این نخواهد شد.
این ذهن های مرده فقط این را میدانند که یک منبع را مطالعه کنند و در یک آزمون آن مطالعات خودشان را به مرحله اجرا در آورند و البته بهترین امتیازها و نمرات را کسب کنند.چیزی به نام خلاقیت در آنها وجود ندارد. مثلاً یادم میاید یک روز با شاگرد زرنگ مدرسه و کلاسمان صحبت میکردم، به سختی یادش میامد که آخرین کتابی که مطالعه کرده بود، چه بوده، خلاقیت را که دیگر بیخیال...[همین فرد معدلش 20 بود و حتی یک 19 هم در دبیرستان دولتی مثل شهید رجایی کرج نگرفته بود.]
واقعاً در ایران هیچ کس به خلاقیت اهمیت نمیدهد. من دقیقاً یادم میاید روزهایی که مسائل هندسه را با دانش خودم حل میکردم و نمره نمیگرفتم، در حالی که پدرم[که استاد دانشگاه است] و معلم حسابانمان روش حل من را تأیید میکردند، ولی معلممان چون شبیه روش خود او ننوشته بودم،به من نمره نمیداد. کنکور که دیگر گند زده به سیستم علمی کشور...
هرکس سرعت تست زنی بیشتری داشته باشد و بتواند راههای تستی را در حل کردن مسائل استفاده کند از همه موفق تر است...
کمی بخوای عقل به کار ببری در کنکور، به هیج جا نمیرسی...

به همین خاطر نیز هست که ما در این کشور عزیزمان حتی یک برنده جایزه نوبل نداریم و به همین خاطر است که به تُرک بودم افتخار میکنم که لو لاندائو را داریم و هر روز اعتقادات ناسیونالیستی ام بیشتر و قوی تر میشود smile001 .
آخر ببینید smile097 ، پاکستانی ها هم برنده جایزه نوبل دارند و ما نداریم...
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
pegah1371

سپاس: 2

پست توسط pegah1371 »

در رده بندی جهانی فقط هوش و علم دانشجوها و استادها تاثیر ندارد. اندازه ی کتابخانه و سلف و امکانات فرهنگی و علمی و ......... خیلی تاثیردارند که اینجوری اگر با دبستان های آمریکا و اروپا هم بسنجند باز هم رتبه نمیاره.
هر کس بايد هر روز يک شعر خوب بشنود ; يک آواز خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرف منطقي بزند.
گوته

همه می خواهند کسی باشند ودر این میان کسی نمی خواهد رشد کند.
گوته

love the life you live
live the life you love

Your time is limited, so don't waste it living someone else's life. Don't be trapped by dogma -- which is living with the results of other people's thinking. Don't let the
noise of others' opinions drown out your own inner voice

STEVE JOBS

ارسال پست