چگونگی گذر زمان در خواب؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: چگونگی گذر زمان در خواب؟

پست توسط اماتور »

slice_of_god نوشته شده:
اماتور نوشته شده:
slice_of_god نوشته شده:نه دوست عزیز برعکس گفتی!!!!!
شاعر چینی میگه یه شب خواب دیدم که پروانه بودم و قتی بیدار شدم دیدم انسانم....حالا نمی دونم که انسانم و خواب پروانه دیدم یا پروانم که خواب ادم ر ا دارم میبینم؟!؟!؟!؟
تی خواب گذر زمان خیلی کنده.....
حالا از چه بابت میگی ؟
تو از خواب که بیدار میشی پیش خودت نمیگی که{ من که فقط چند دقیقه خوابیدم چقدر زود گذشت } ولی ساعت که نگاه میندازی میفهمی 4-5 ساعت گذشته!
من یه ساعت می خوابم یه رویای 2 روزه میاد تو ذهنم.....همه اینطوری شدن نگو نشدم وچون تار های فکری چند فکر رو باهم و به سرعت رو اجرا می کنند و ما اونا رو توی خواب میبینیم به نظرمون وقتی خوابیم زمان خیلی زود میگذره....
smile015
درست میگی حالا شد
نمیگم نشدم برام پیش اومده فقط دلیلش رو میخواستم بدونم که اونم فهمیدم
ممنون smile124

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

شما که درباره این که خواب دو روز رو یه شبه می بینید این مربوط به مقدار زمانه نه گذر زمان این دو موضوع با هم متفاوتند مقدار و مقیاس زمان با ماهیت گذر زمان دو مقوله جدا هستند که گاهی بی ربط و گاهی با هم مرتبط اند شما خوابی می بینید که مثلا دوروز درش بگذرد اما شما نمی دانید این خواب از کجا شروع شده چجوری از دو مکان منتقل شدید و یا اینکه خیلی از مسائل درونش واقعی و قابل قبول نیستند اگه تو این مقوله توضیح بدم میره تو مسائل متافیزیکی اما به طور کلی بگم شما فقط چند بخش از یک روز رو می بینید . خیلی چیزهایی دیگه که انشا الله اگه خواباتونو مرور کنید بیادتون بیاد که بقیه مسائل چطور بودن(که اصا خواب دیدن به مسئله تخیلات و تصوایر ذهنی بر می گرده اما اینجا موضع تشخیص گذشت زمان بعد از خواب هست نه تو زمان خواب)
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

behasht نوشته شده:شما که درباره این که خواب دو روز رو یه شبه می بینید این مربوط به مقدار زمانه نه گذر زمان این دو موضوع با هم متفاوتند مقدار و مقیاس زمان با ماهیت گذر زمان دو مقوله جدا هستند که گاهی بی ربط و گاهی با هم مرتبط اند شما خوابی می بینید که مثلا دوروز درش بگذرد اما شما نمی دانید این خواب از کجا شروع شده چجوری از دو مکان منتقل شدید و یا اینکه خیلی از مسائل درونش واقعی و قابل قبول نیستند اگه تو این مقوله توضیح بدم میره تو مسائل متافیزیکی اما به طور کلی بگم شما فقط چند بخش از یک روز رو می بینید . خیلی چیزهایی دیگه که انشا الله اگه خواباتونو مرور کنید بیادتون بیاد که بقیه مسائل چطور بودن(که اصا خواب دیدن به مسئله تخیلات و تصوایر ذهنی بر می گرده اما اینجا موضع تشخیص گذشت زمان بعد از خواب هست نه تو زمان خواب)
ببین یه بار دیگه مختصر توضیح میدم{ دیدن خواب برام مهم نیست میخوام بدونم چرا 5-6 ساعت خواب برای شخصی که خوابیده مثل برق میگذره ولی برای شخص بیدار همون 5-6 ساعت خیلی عادی میگذره } دیدن خواب مهم نیست چطوری این تندی زمان در خواب و عادی بودن گذر زمان در بیداری رو توجیه میکنی؟

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

اماتور نوشته شده:
slice_of_god نوشته شده:
اماتور نوشته شده:
slice_of_god نوشته شده:نه دوست عزیز برعکس گفتی!!!!!
شاعر چینی میگه یه شب خواب دیدم که پروانه بودم و قتی بیدار شدم دیدم انسانم....حالا نمی دونم که انسانم و خواب پروانه دیدم یا پروانم که خواب ادم ر ا دارم میبینم؟!؟!؟!؟
تی خواب گذر زمان خیلی کنده.....
حالا از چه بابت میگی ؟
تو از خواب که بیدار میشی پیش خودت نمیگی که{ من که فقط چند دقیقه خوابیدم چقدر زود گذشت } ولی ساعت که نگاه میندازی میفهمی 4-5 ساعت گذشته!
من یه ساعت می خوابم یه رویای 2 روزه میاد تو ذهنم.....همه اینطوری شدن نگو نشدم وچون تار های فکری چند فکر رو باهم و به سرعت رو اجرا می کنند و ما اونا رو توی خواب میبینیم به نظرمون وقتی خوابیم زمان خیلی زود میگذره....
smile015
درست میگی حالا شد
نمیگم نشدم برام پیش اومده فقط دلیلش رو میخواستم بدونم که اونم فهمیدم
ممنون smile124
میش دلیلش ر بهم بگی؟!؟!؟!؟ smile072 smile001
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

من اگه میدونستم که نمیومدم سوال کنم
البته مخالفتی باهات ندارم چون ممکنه اون چیزی که میگی باشه
ولی خودم هنوز دارم فکر میکنم که چرا؟؟؟

نمایه کاربر
behasht

تماس:

پست توسط behasht »

behasht نوشته شده:سلام علیکم
زمانی که ما می خوابیم فعهالیت های سلولی ما کمتر میشه یا بگم که تو یه فاصله زمانی بیشتری یک سلول کارشو انجام میده (این سوال زیست و فیزیکه یکم تخصص می خواد که یکی باشه که بتونه تو همه این علوم یه سر رشته داشته باشه واسه همین توهین نشه ها ولی بعضی دوستان دلیلی براش نیاوردن) راستی یه کشف علمی که چندسال پیش شکف شده بود چندی پیش تو یه کتاب خوندم این که زمان برای سنین متفاوت میگذره مثلا چون یه کودک سلولاش سرعت حرکتی بیشتری دارن با یه پیری که سلولاش کند تر کار می کنه فرق می کنه
بحث هاش طولانی هست و در کل بازم بر می گرده به این موضوع که زمان یک بعد احساسی هست بدون مکان و کار معنایی نداره (مثل زاویه که بدون ظلع وجود نداره)انشا الله توضیح گویا بوده باشه
من یک بار که تو بالا گفتم در باره اون موضوع نوشته دوم برای نوشته ایی بود که کسی در باره میزان و مقدار خواب گفته بود نوشتم وگر نه اصل موضوع و به لطف خدا قبلا گرفتم انشا الله
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

متوجه شدم
تشکر smile124

نمایه کاربر
behasht

تماس:

پست توسط behasht »

خواهش عزیز

نمایه کاربر
fr@nk

سپاس: 2

پست توسط fr@nk »

حالا واقعا چرا ادم میتونه تو خواب اینده رو ببینه؟
من همیشه اینده رو میبینم تو خواب
گاهی اوقات کابوس که می بینم میترسم نکنه اونم تعبیر بشه...
حالا دلیل علمیش چیه؟
following death and life without hesitation that,s love...

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

والا من یکی که نمیدونم چی بگم
ولی فکر کنم موقعی که ادم میخوابه خب روح انسان خارج میشه دیگه فکر کنم میتونه در اینده سیر کنه
البتیه فکر کنم این به دین بر میگرده ولی علمی شو نمیدونم smile042

نمایه کاربر
fr@nk

سپاس: 2

پست توسط fr@nk »

ممنون smile124 smile044
یادمه تو معارف یه چیزیا راجعبش خوندیم
اما دلیل علمیش چیه ایا؟؟
چطوریه که ادم میتونه تو خواب به اینده سفر کنه اما تو بیداری به این راحتیا نمیشه؟؟؟؟؟

smile024 smile024
following death and life without hesitation that,s love...

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

fr@nk نوشته شده:ممنون smile124 smile044
اما دلیل علمیش چیه ایا؟؟
چطوریه که ادم میتونه تو خواب به اینده سفر کنه اما تو بیداری به این راحتیا نمیشه؟؟؟؟؟

smile024 smile024
ابجی قوانین خواب با بیداری خیلی فرق داره هرکدوم قوانین خودشونو دارن smile038
در خواب روح انسان ازاده هر جایی که دوست داره اینده گذشته همینجوری میره
ولی تو بیدار باید زحمت بکشیم تا به همچین چیزی دست پیدا کنیم
البته من اینجوری فکر میکنم شما رو نمیدونم ولی شما چطور؟

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

fr@nk نوشته شده:ممنون smile124 smile044
اما دلیل علمیش چیه ایا؟؟

smile024 smile024
ابجی قوانین خواب با بیداری خیلی فرق داره هرکدوم قوانین خودشونو دارن smile038
در خواب روح انسان ازاده هر جایی که دوست داره اینده گذشته همینجوری میره در خواب قوانین فیزیکی و ریاضیاتی خنثی میشه هیچ کدام از قوانین طبیعت اجرا نمیشه البته قوانین خودش رو هم داره که من نمیدونم
ولی تو بیدار باید زحمت بکشیم تا به همچین چیزی دست پیدا کنیم و قوانین... و طبیعت مانع ما میشن مگر ان که باهاش بجنگیم
البته من اینجوری فکر میکنم شما رو نمیدونم ولی شما چطور؟

Ghy

پست توسط Ghy »

smile185
ehsan.helli1 نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۱/۱/۲۳ - ۲۲:۰۰
بر عکس داری میگی.اگه خواب ببینی میتونی خواب یک سال زندگیتو ببینی یعنی انگار یک سال واقعی میاد و از ذهنت میگذره و در نتیجه زمان کند تر به نظر میاد.اگه فیلم inception رو دیده باشی کاملا میفهمی حرفمو!
جناب شما چرا دارین تک بعدی به موضوع نگاه میکنید؟ قرار نیس هرشب خواب یک سال زندگیمونو ببینیم! مثلا من حدود یک ماهه اصلا خواب نمیبینم! در خواب گذر زمان فرق داره. در خواب از موقعیت زمانی واقعی خارج میشی و اگر خواب نبینی چندساعت برات در عرض چند دیقه و شاید ثانیه بگذره، اما میتونی خواب خاطره یک سالتو هم ببینی!
ایشون برعکس نگفتن و کاملا درسته، اما موضوع دو وجهی هست.

Ghy

پست توسط Ghy »

اماتور نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۱/۱/۲۶ - ۱۷:۲۲
behasht نوشته شده:شما که درباره این که خواب دو روز رو یه شبه می بینید این مربوط به مقدار زمانه نه گذر زمان این دو موضوع با هم متفاوتند مقدار و مقیاس زمان با ماهیت گذر زمان دو مقوله جدا هستند که گاهی بی ربط و گاهی با هم مرتبط اند شما خوابی می بینید که مثلا دوروز درش بگذرد اما شما نمی دانید این خواب از کجا شروع شده چجوری از دو مکان منتقل شدید و یا اینکه خیلی از مسائل درونش واقعی و قابل قبول نیستند اگه تو این مقوله توضیح بدم میره تو مسائل متافیزیکی اما به طور کلی بگم شما فقط چند بخش از یک روز رو می بینید . خیلی چیزهایی دیگه که انشا الله اگه خواباتونو مرور کنید بیادتون بیاد که بقیه مسائل چطور بودن(که اصا خواب دیدن به مسئله تخیلات و تصوایر ذهنی بر می گرده اما اینجا موضع تشخیص گذشت زمان بعد از خواب هست نه تو زمان خواب)
ببین یه بار دیگه مختصر توضیح میدم{ دیدن خواب برام مهم نیست میخوام بدونم چرا 5-6 ساعت خواب برای شخصی که خوابیده مثل برق میگذره ولی برای شخص بیدار همون 5-6 ساعت خیلی عادی میگذره } دیدن خواب مهم نیست چطوری این تندی زمان در خواب و عادی بودن گذر زمان در بیداری رو توجیه میکنی؟
چون از مفهوم فیزیکی فضا زمان خارج میشید! چون زمان برای روح شما تعریفی نداره؛ یک ساعت فیزیکی میتونه براتون چند ثانیه متافیزیکی یا یک سال متافیزیکی بگذره
چون روح شما محدود به زمان فیزیکی نیست.

ارسال پست