ایران میمون انداخت فضا!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

Re: ایران میمون انداخت فضا!

پست توسط TopNotch »

هرمز پگاه نوشته شده:
jeneral نوشته شده:بازهم تقلب دیگر
تصویر
این میمون زاپاس است!

از این شایعات در فضای نت زیاد است !

مثال هم :همان قضیه به ماه نرفتن نیل ارمسترانگ
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

meaning

سپاس: 223

تماس:

پست توسط meaning »

jeneral نوشته شده:
Aryan_M نوشته شده:اگر کسی فکر می کنه از مهندسا و دانشمندای سازمان فضایی ایران بیشتر بارشه بره خودش تقاضای استخدام کنه به جای این که بشینیم هی انتقاد کنیم که اینا نمی تونن اینا بلد نیستن و خراب کاری می کنن ...
من کار تمام دانشمندا و مهندسان ایرانی رو تحسین می کنم که همینا باعث پیشرفت علمی در ایران می شوند. البته کار دانشمندایی که از ایران رفتن برای اجنبی کار می کنن رو اصلا تحسین نمی کنم چون تو ایران بزگ شدن و تو ایران علم آموختن حالا که باید دینشونو به مردم ایران ادا کنن می رن کشورای دیگه بازدهی می کنن.
کسی که یک کار علمی کرده هرچند کارش به شکست بخوره ما حق نداریم مورد تحقیر و سرزنش قرارش بدیم بلکه وظیفه ما تشویق این افراد برای پیشرفته.
اگه من یک ربات بسازم کار نکنه به من بگن این قوطی حلبی چیه ساختی بلافاصله یکی می زنم تو گوشش. که البته اطرافیان و مسئولانی که من در برابرشون موظف بودم همیشه تشویق می کنن.
اون ایرانیایی که خیلی بارشونه الان مدیر منظومه شمسی ناسا و ... هستند(فیروز نادری و ...)
اگه ما قدر نخبه هامونو داشتیم الان اینجوری مسخره دنیا نبودیم
بهتره به جای متهم کردن این و اون دانشمنداو نخبگان واقعیمونو بیخود سرگردون دنیا نکنیم بعد بشینیم اینجا و دلمونو به چندتا دانشمندنما که اکثرا با سهمیه آقازادگی و آزادگان و شهید و اسیر و ... با حق خوری وارد دانشگاه شدن و افتضاح ببار میارند. خوش کنیم.اون تک نفری هم که نخبه واقعیه و با هزار بدبختی میاد دانشگاه آخرش یا میره خارج یا اوی...ن
درد واقعی اینه عزیز
امثال دكتر فيروز نادري كه متولد ده هاي 20و30 بودند به دليل وضعيت نابسمان آن زمان ِ دانشگاه هايي مثل ِ تهران و شريف
به مراكز تحصيلات ِ عالي آمريكا و كانادا مي رفتند الآن هم داريم امّا اندك و غالباً هم بر مي گردند خيلي هم از اين ها برگشته اند
مثل پرفسور سميعي يا اميد علي كرم زاده(عضو انجمن ریاضی آمریکا و استاد دانشكده رياضي جندي شاپور اهواز) اما حالا كه دانشگاه هاي مادر ِ ما همه اش پرفسور و استاديار است چه جاي خارج رفتن است؟ مگر آن هم براي به فرجام رساندن رساله دكترا به سرن و امثال اين جاها مي روند؛خيلي را هم خودِ دانشگاه مبداءبورسيه مي كند. هرچند براي اين قبيل بحث ها بهتر است كاربراني مثلCartouche نظر بدهند كه اين جور مسائل را بهتر لمس و تجربه كرده اند! مازاد بر اين، اينكه مي گوييد مهندسان ِ پروژه ي پيشگام همان دانشجوان سهميه اي شاهد و ايثار گر بوده اند ادّعايي است كه نياز به پايوري دارند!

نمایه کاربر
jeneral

سپاس: 7

تماس:

پست توسط jeneral »

Aryan_M نوشته شده:شما با چه آگاهیی به این راحتی می گی دنشمندای سازمان فضایی ایران دانشمند نما هستن و الکی رفتن دانشگاه و ...؟
من چیزی رو که کاملا متمئن باشم می گم و اگر درباره چیزی شک داشته باشم و یا احتمال بدم ذکر می کنم : (( ممکنه )) یا ((کاملا نمی دونم)) یا ((احتمال داره)).
بله قطعا
همینکه ایران در حال حاضر در علم فضاچیزی برای گفتن نداره و قصد داره با تقلب پیشرفتیو بنام خودش بزنه نشوندهنده کل موضوع هست
خارج از بحث:
در ضمن خودم بشخصه شاهد بودم که در کنکورسال81 شخصی رتبه 68000 ریاضی بودند که در شرایط عادی اصلا مجاز به انتخاب رشته نبوده اند اما با اعمال سهمیه ازادگان با رتبه 368 انتخاب رشته فرمودند و کرسی مهندسی برق الکترونیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر را از ان خود نمودند و الان نیز در ... بعنوان دانشمند(البته همان دانشمندنما) در حال ... هستند.مشت نمونه خروار.ایا امیدی هست؟
کفر لغت دیگرى است براى آزادى اندیشه. ((گراهام گرین))

كلیه حقایق بزرگ جهان در ابتدا كفر محسوب میشدند. ((برنارد شاو))

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

پست توسط Aryan_M »

مشت نمونه خروار کاملا اشتباه است.
بله قبول دارم عده زیادی در کنکور به جایی که نباید می روند و عده زیادی هم به دلیل غیر استاندارد بودن کنکور به جایی که باید نمی روند.
ولی برای گفتن هر مطلبی نیاز به آگاهی کامل است. مشت نمونه خروار خیلی استدلال ضعیفی است. شکست هم نشانه نبود دانشمند واقعی نیست.

نمایه کاربر
jeneral

تماس:

پست توسط jeneral »

erfan-93 نوشته شده:
jeneral نوشته شده:
Aryan_M نوشته شده:اگر کسی فکر می کنه از مهندسا و دانشمندای سازمان فضایی ایران بیشتر بارشه بره خودش تقاضای استخدام کنه به جای این که بشینیم هی انتقاد کنیم که اینا نمی تونن اینا بلد نیستن و خراب کاری می کنن ...
من کار تمام دانشمندا و مهندسان ایرانی رو تحسین می کنم که همینا باعث پیشرفت علمی در ایران می شوند. البته کار دانشمندایی که از ایران رفتن برای اجنبی کار می کنن رو اصلا تحسین نمی کنم چون تو ایران بزگ شدن و تو ایران علم آموختن حالا که باید دینشونو به مردم ایران ادا کنن می رن کشورای دیگه بازدهی می کنن.
کسی که یک کار علمی کرده هرچند کارش به شکست بخوره ما حق نداریم مورد تحقیر و سرزنش قرارش بدیم بلکه وظیفه ما تشویق این افراد برای پیشرفته.
اگه من یک ربات بسازم کار نکنه به من بگن این قوطی حلبی چیه ساختی بلافاصله یکی می زنم تو گوشش. که البته اطرافیان و مسئولانی که من در برابرشون موظف بودم همیشه تشویق می کنن.
اون ایرانیایی که خیلی بارشونه الان مدیر منظومه شمسی ناسا و ... هستند(فیروز نادری و ...)
بهتره به جای متهم کردن این و اون دانشمنداو نخبگان واقعیمونو بیخود سرگردون دنیا نکنیم بعد بشینیم اینجا و دلمونو به چندتا دانشمندنما که اکثرا با سهمیه آقازادگی و آزادگان و شهید و اسیر و ... با حق خوری وارد دانشگاه شدن و افتضاح ببار میارند. خوش کنیم.اون تک نفری هم که نخبه واقعیه و با هزار بدبختی میاد دانشگاه آخرش یا میره خارج یا اوی...ن
درد واقعی اینه عزیز
امثال دكتر فيروز نادري كه متولد ده هاي 20و30 بودند به دليل وضعيت نابسمان آن زمان ِ دانشگاه هايي مثل ِ تهران و شريف
به مراكز تحصيلات ِ عالي آمريكا و كانادا مي رفتند الآن هم داريم امّا اندك و غالباً هم بر مي گردند خيلي هم از اين ها برگشته اند
مثل پرفسور سميعي يا اميد علي كرم زاده(عضو انجمن ریاضی آمریکا و استاد دانشكده رياضي جندي شاپور اهواز) اما حالا كه دانشگاه هاي مادر ِ ما همه اش پرفسور و استاديار است چه جاي خارج رفتن است؟ مگر آن هم براي به فرجام رساندن رساله دكترا به سرن و امثال اين جاها مي روند؛خيلي را هم خودِ دانشگاه مبداءبورسيه مي كند. هرچند براي اين قبيل بحث ها بهتر است كاربراني مثلCartouche نظر بدهند كه اين جور مسائل را بهتر لمس و تجربه كرده اند! مازاد بر اين، اينكه مي گوييد مهندسان ِ پروژه ي پيشگام همان دانشجوان سهميه اي شاهد و ايثار گر بوده اند ادّعايي است كه نياز به پايوري دارند!
خیر دکتر فیروز نادری در مصاحبه های خود گفته اند که با هزینه ایران به خارج رفته اند و تحصیل نموده اند و هنگام برگشت به ایران انقلاب شده بود که به ایشان و امثال ایشان گفته شد که از مملکت بروید که اینجا جای شما نیست و جای پا برهنه هاست(عین جمله گفته شده)
در ضمن بنده به عنوان یک فرد حق خود میدانم که راجع به هر مبحثی که صلاح بدانم نظرم را ارائه بدهم (درست یا غلط) و اگر احتیاج شد هم مستندات خود را ارائه دهم و این موضوع هم در صلاحیت شما نیست که تشخیص بدهی چه کسی نظر بدهد
پروژه پیشگام هم هنوز گلی به سرمانزده است که چیزی را پایور کنیم و علاوه بر این بنده کجا گفته ام که دانشمندان پروژه پیشگام-منحصرا پروژه پیشگام- ایثارگر بوده اند؟
آخرین ویرایش توسط jeneral جمعه ۱۳۹۱/۱۱/۱۳ - ۲۰:۴۷, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
jeneral

تماس:

پست توسط jeneral »

Aryan_M نوشته شده:مشت نمونه خروار کاملا اشتباه است.
بله قبول دارم عده زیادی در کنکور به جایی که نباید می روند و عده زیادی هم به دلیل غیر استاندارد بودن کنکور به جایی که باید نمی روند.
ولی برای گفتن هر مطلبی نیاز به آگاهی کامل است. مشت نمونه خروار خیلی استدلال ضعیفی است. شکست هم نشانه نبود دانشمند واقعی نیست.
من نیز نگفتم شکست نشانه دانشمند واقعی است یا نیست
چون شکست پل پیروزیست
بلکه تنها موضوع حرف بنده اینست که نخبگان واقعی ما متاسفانه بهای لازم را نمیبینند چون کارت بسیج ندارند.
این که گفتم مشت نمونه خروار چون متاسفانه من الان در جایی قرار گرفته ام روزانه خیلی از این موارد را میبینم و سروکار دارم.
واقعیت تلخه بدبختانه

در ضمن تا وقتی امثال کسانی هستند که بجای به انتقاد کشیدن راه و روش های غلط مسئولان در برخورد با نخبگان کورکورانه از تقلبها و روشهای غلط حمایت کنند و هرچیزی بخورشان دهند همیشه راضی باشند و حمایت کنند هیچوقت انتظار پیشرفت ایران را جز در رادیو تلویزیون نداشته باشید.
بدرود
آخرین ویرایش توسط jeneral جمعه ۱۳۹۱/۱۱/۱۳ - ۲۱:۲۳, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4152

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

erfan-93 نوشته شده:
jeneral نوشته شده:
درد واقعی اینه عزیز
smile015
عاشقشم smile017 smile017

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

rappelle_toi: l'amour devrait te faire sentir bien

meaning

سپاس: 223

تماس:

پست توسط meaning »

jeneral نوشته شده:
erfan-93 نوشته شده: امثال دكتر فيروز نادري كه متولد ده هاي 20و30 بودند به دليل وضعيت نابسمان آن زمان ِ دانشگاه هايي مثل ِ تهران و شريف
خیر دکتر فیروز نادری در مصاحبه های خود گفته اند که با هزینه ایران به خارج رفته اند و تحصیل نموده اند و هنگام برگشت به ایران انقلاب شده بود که به ایشان و امثال ایشان گفته شد که از مملکت بروید که اینجا جای شما نیست و جای پا برهنه هاست(عین جمله گفته شده)
خُب! آن اوّل انقلاب بود نه الآن! من اگر بيشتر از شما نباشد ولي كمتر از شما رساله امام راحل را نخوانده ام
و نظرات تند ايشان را درباره حذف موسيقي از تلوزيون و نياز نداشتن به علوم نوين پزشكي و خيلي چيزهاي
ديگر مي دانم و خوانده ام؛دهه 60 جامعه شناسان پيش بيني كرده بودند با اين وضع زاد آوري كه امام فرمود
براي جنگ بچه بياريد تا سال نود جمعيّت ايران از مرز 120 ميليون نفر مي گذرد اما ديديم كه همچنين نشد
همان طور كه كسي هم به سخنان فطير امام راحل گوش نسپرد و جامعه همان طور كه سرشتش بود حركت
كرد و موسيقي راك و پاپ و غيره در موسيقي ما ماندند و پيشرفت كردند! بالاخره ما هم آنوقت كه كتاب هاي
محمود بخت آور را مي خوانديم مي ديدبم كه چطور به خاطر انتشار كتاب هاي الكترونيك از پله هاي دادگاه هاي
انقلاب بالا و پايين برده مي شدند؛ بالاخره ما اگر از شما بيشتر مطلع نباشيم ولي كمتر آگاه نيستيم!
jeneral نوشته شده:در ضمن بنده به عنوان یک فرد حق خود میدانم که راجع به هر مبحثی که صلاح بدانم نظرم را ارائه بدهم (درست یا غلط) و اگر احتیاج شد هم مستندات خود را ارائه دهم و این موضوع هم در صلاحیت شما نیست که تشخیص بدهی چه کسی نظر بدهد
پروژه پیشگام هم هنوز گلی به سرمانزده است که چیزی را پایور کنیم و علاوه بر این بنده کجا گفته ام که دانشمندان پروژه پیشگام-منحصرا پروژه پیشگام- ایثارگر بوده اند؟
اگر احتياج بود كه نشد؟؟
شما كه اينگونه سخن مي گويد پس نيازي به جواب دادن پست هاي شما نمي بينم!
در ضمن بزرگوار مگر من چون اسم اين كاربر را آوردم شما اين گونه برداشت كرديد يعني شما حق اظهار نظر نداريد؟؟
خير؛شما اشتباه برداشت كرديد من گفتم من از مقدار صحت و سقم دانسته هايم مطلع نيستم و چون جناب Cartouche
كه با افراد نخبه سر و كار دارند نظرشان حتماً درباره اين بحث ما كه در ميان بحث اصلي افتاد سودمند خواهد بود همين!
اگر هم سوء تفاهمي شد شما ببخشيد! smile072
--------------------
سُخن اصلي بر سر اين بود كه اگر اين پروژه شكست خورده است يعني همين دانش آموختگاني شكست
خورده اند كه در دانشگاه هاي تهران و شريف و اميركبير تحصيل كرده اند! و روزي همكلاسي هاي خودمان
بوده اند بالاخره فرمول شتابي كه اين ها استفاده كرده اند همان فرمول شتابي است كه ناسا براي پرتاپ
موشك هايش استفاده كرده است!

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

دوستان حتما کارت بسیج داشته باشید ممکنه یه بار زیارت مشهد نصیبتون بشه
دوستی که چیزی شبیه جک میگی از محیط دانشگاه آگاهی داری؟

یادمه قدیما میپرسیدم که ایران چیش عقبه؟ میگفتیم ایران رو زمینه آمریکا و روسیه تو فضا

آمریکا غوله جیزه اما حالا چی؟؟؟
کلی از این حرفت خندم گرفت...پرتاب پیشگام چه گلی به سرمون زد...مردم واسه دویست سال بعد برنامه میریزن این اومده میگه پیشگام تو این دو روز چه سودی داشته؟؟؟ هه

دوستان عزیز طبق پیش بینی ها مخصوصا اونی که پایگاه اسکوپوس ایران کم مونده به رده های بالای علمی برسه...گذشته از این که در علوم راهبردی جزو بهترین هاست

از ته دل تبریک فک کتم بعضیا تو ده سال پیش موندن خوش باشن

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

پست توسط TopNotch »

سُخن اصلي بر سر اين بود كه اگر اين پروژه شكست خوردهاست يعني همين دانش آموختگاني شكست
خورده اند كه در دانشگاه هاي تهران و شريف و اميركبير تحصيل كرده اند! و روزي همكلاسي هاي خودمان
بوده اند بالاخره فرمول شتابي كه اين ها استفاده كرده اند همان فرمول شتابي است كه ناسا براي پرتاپ
شما از کجا میدانید که پروژه شکست خورده است ؟

به همین سادگی با انتشار یک عکس؟
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

نمایه کاربر
- Keyhan -

سپاس: 141

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

korosh_vfd نوشته شده:
سُخن اصلي بر سر اين بود كه اگر اين پروژه شكست خوردهاست يعني همين دانش آموختگاني شكست
شما از کجا میدانید که پروژه شکست خورده است ؟

به همین سادگی با انتشار یک عکس؟
تا کنون جوابی برای این عکس از طرف مسئولان داده شده؟

jhvh

پست توسط jhvh »

آقا سجاد به خدمتتون عارضم که بر فرض حرف شما درسته و امام خمینی در باب موسیقی دچار اشتباه شده در این موقع شما خیلی راحت می تونی به مراجعی که فتوای دیگری دارند مراجعه کنی تو که نمی خواهی آن مرد مهربان وآزاده را زیر سوال ببری
به نظر میاد نود نه درصد فتواها با آهنگهایی که گوش میدیم مطابقه و فکر نکنم شهوت کسی رو برانگیزه
پس خدا و بنده اش آنجا که از تاثیر موسیقی و صدای حضرت داوود میگه با موسیقی و آرامش و لذت آن مخالف که چه عرض کنم طرفدارشند یه مژدگانی هم برایتان دارم که می خواهم یک بحث فلسفی جالب که زیاد تازه نیست ولی جمع بندی شده را مطرح کنم فکر کنم به درد افراد حقیقت جویی چون شما بخورد

نمایه کاربر
jeneral

تماس:

پست توسط jeneral »

hadimohammadi نوشته شده:دوستان حتما کارت بسیج داشته باشید ممکنه یه بار زیارت مشهد نصیبتون بشه
دوستی که چیزی شبیه جک میگی از محیط دانشگاه آگاهی داری؟

یادمه قدیما میپرسیدم که ایران چیش عقبه؟ میگفتیم ایران رو زمینه آمریکا و روسیه تو فضا

آمریکا غوله جیزه اما حالا چی؟؟؟
کلی از این حرفت خندم گرفت...پرتاب پیشگام چه گلی به سرمون زد...مردم واسه دویست سال بعد برنامه میریزن این اومده میگه پیشگام تو این دو روز چه سودی داشته؟؟؟ هه

دوستان عزیز طبق پیش بینی ها مخصوصا اونی که پایگاه اسکوپوس ایران کم مونده به رده های بالای علمی برسه...گذشته از این که در علوم راهبردی جزو بهترین هاست

از ته دل تبریک فک کتم بعضیا تو ده سال پیش موندن خوش باشن
شما راحت باش

jhvh

پست توسط jhvh »

حتما
ولی شمام بهتره به جای غر زدن به سیل خروشان علمی بپیوندی با روحیه محکم
ایران عقبه خب آیا کار شما عقب مانده و عقب افتاده و کمر شکسته اش نمی کنه
ما را به خیر شما امید است شر نیز مرسان ممنون

jhvh

پست توسط jhvh »

یک بار دیگر در جملتون تامل کنید خدا خیرت دهد نکنه طنز علمیست....

طرح پیشگام هم گلی به سرمون نزد

این انرژی هسته ای و پیشگام وفضا همه بدست بسیج و لچه های شهید و ایثارگر و یک کلام فررندان ایران شکل گرفته ایول به همشون

راستی روسیه پیشرفت های موشکی ایرانو معجزه میدونه اینم گفتم برای اون روزنامه ای که احتمال داده بود پیشگام با کمک روسیه باشه

روسیه به زور بتونه به کره کمک کنه ...اونام با کمک روسیه این روزا پرتاب موفقیت آمیز داشتن

قفل شده