چگونه به هاروارد برم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
kimiya2000

نام: كيميا ابريشمي فر

محل اقامت: همدان

سپاس: 1

تماس:

چگونه به هاروارد برم؟

پست توسط kimiya2000 »

سلام دوستان.عيدتون مبارك smile070 smile085
من خيلي دوست دارم براي ادامه تحصيل وارد اين دانشگاه بشم.لطفا كساني كه درباره ي شرايط و نحوه ي ورود به اين دانشگاه اطلاعات دارند ويا كساني كه در اين دانشگاه تحصيل مي كنند منو راهنمايي كنند.
من سوم راهنمايي هستم و معدلم 19/91 شده.در مدرسه ي فرزانگان هم درس مي خونم.ميدونم هنوز زوده ولي من آينده نگر هستم smile021 smile040
لطفا تو جواباتون برام لينك نذارين smile018 smile015
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به ان دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: چگونه به هاروارد برم؟

پست توسط اماتور »

حالا فعلا درستو بخون تا اون موقع با بزرگان هوپا مشورت میکنم ببینم چی میشه. smile014

نمایه کاربر
Rambod

سپاس: 63

پست توسط Rambod »

kimiya2000 نوشته شده:سلام دوستان.عيدتون مبارك smile070 smile085
من خيلي دوست دارم براي ادامه تحصيل وارد اين دانشگاه بشم.لطفا كساني كه درباره ي شرايط و نحوه ي ورود به اين دانشگاه اطلاعات دارند ويا كساني كه در اين دانشگاه تحصيل مي كنند منو راهنمايي كنند.
من سوم راهنمايي هستم و معدلم 19/91 شده.در مدرسه ي فرزانگان هم درس مي خونم.ميدونم هنوز زوده ولي من آينده نگر هستم smile021 smile040
سلام

آفرین!
برای رسیدن به هر هدفی باید مقدماتی رو بگذرونیم.

بنابرین برای رسیدن به این هدف باید مقدماتی رو بگذرونی:

1.اولین و یکی از مهم ترین مقدماتی که باید بگذرونی اینه که زبان انگلیسیت رو در حد خدا قوی بکنی!
البته باید یادت باشه زبان فقط خوندن و نوشتن نیست,بلکه شاید مهم ترین و کاربردی ترین بخشِ زبان, شنیدن و حرف زدنه
بنابرین باید Listening و Speaking خودت رو خیلی تقویت بکنی,طوری که مثل یه آمریکایی بتونی حرف بزنی!
به عنوان یه پیشنهاد ,برای تقویت زبانت و آشنایی با فرهنگ امریکایی, فیلم یا سریال های آمریکایی با زبون اصلی رو تماشا بکن.

اگر بتونی این مقدمه رو بخوبی انجام بدی, می تونی نمره ی بالایی توی تافل(آزمون زبان انگلیسی) بگیری.
نمره ی بالا توی تافل,یکی از معیارهای دانشگاه های انگلیسی زبون, برای پذیرشه دانشجوئه.

2.اگر میخوای برای مقطعِ کارشناسی ارشد بری اونجا, باید سعی بکنی مقطع کارشناسی رو توی یکی از دانشگاه های معتبر ایران قبول بشی,مثل دانشگاه صنعتی شریف یا تهران یا...

2'.اگر میخوای برای مقطع کارشناسی بری اونجا, بنظر من بهتره بجای کنکور, تمرکزت رو بزاری روی المپیاد ها. نفرات برترِ المپیاد ها شانس زیادی برای گرفتنِ پذیرش دارند.اگر توی جشنواره ی خوارزمی یا چیزهایی شبیه به این, بتونی با ثبت اختراع, مقام بیاری هم شانست بالا میره.

3.سعی بکن از کتاب های انگلیسیِ معتبر توی مطالعاتت استفاده بکنی.یا دست کم ترجمه ی این کتاب ها را بخون.استفاده از کتاب های مولف های ایرانی رو بزار در اولویت آخر!(این را به این خاطر میگم که مولف های ایرانی معمولا از کتاب های انگلیسی تقلید می کنند و چیز جدیدی برای گفتن ندارند,پس چه بهتر که آدم کتاب های اصلی رو بخونه(البته این نظر شخصی منه). مثلا بجای خوندن کتاب های فیزیکِ جورواجورِ داخلی, کتاب «فیزیک هالیدی» رو بگیر بخون)

4.در مورد سایت ها هم همین طور!

مرحله بعد, مرحله ی اپلای کردن(درخواست پذیرش) هست.در این مرحله تو قابلیت هات رو برای دانشگاه میفرستی و اونها بعد از بررسیِ صلاحیتت ,با پذیرش تو موافقت می کنن یا نمی کنن! نیازی نیست الان نگران این مرحله باشی.تنها کاری که الان باید بکنی اینه که شایستگیِ خودت رو بالا و بالاتر ببری!
برده کیست؟ آنکه جوری که دیگران از او توقع دارند ,زندگی می کند.

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پست توسط amishtain »

جلل الخالق..
ما کلاس سوم راهنمایی بودیم بزرگترین دغدغه زندگیمون این بود که اول مرغ بوده یا تخم مرغ..||:

مشنگ

پست توسط مشنگ »

آرزوی من اینه که بتونم برم هاروارد لیزا رندلار رو ببینم وای که چه دانشگاهی دارن ولی یکی از بزرگترین آرزوهام اینه که با استیون هاوکینگ صحبت کنم.مگه میشه مگه میشه؟تازه منم فرزانگانی ام حالم از هر چی تیزهوشانه به هم میخوره.دوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیکم عاشق رشتمم ولی هر وقت تو کلاس سوال می کنم از معلم تا داش آموز همه مسخرم می کنن.یه بار سال اول دبیرستان یه غلطی کردم(عذر می خوام)گفتم یه پرتقال رو میشه به سیاه چاله تبدیل کرد.آقا کلاس منفجر شد.منم ساده هم به خودم خندیدم هم فردا رفتم با شکل بهشون توضیح دادم که اگه یه ماده رو تا حد شعاع شوارتزیلد(درست نوشتم؟)کوچک کنیم اون ماده تبدیل به سیاه چاله کرد حالا بگذریم از این واقعا میشه(جامد و متراکم و آنتروپی و ...)منم که سال اول بس نمی کردم انقدر لاف زدم که شدم ضرب المثل که هر وقت توی هر کلاسی تو مدرسه می خوان فحش بدن می گن فلانی(خودم)بعد اسمشو میزارن سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که هر استعداد داشتیم دودش کرد تو هوا. smile054 smile054 smile054

White

سپاس: 211

پست توسط White »

مشنگ نوشته شده:آرزوی من اینه که بتونم برم هاروارد لیزا رندلار رو ببینم وای که چه دانشگاهی دارن ولی یکی از بزرگترین آرزوهام اینه که با استیون هاوکینگ صحبت کنم.مگه میشه مگه میشه؟تازه منم فرزانگانی ام حالم از هر چی تیزهوشانه به هم میخوره.دوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیکم عاشق رشتمم ولی هر وقت تو کلاس سوال می کنم از معلم تا داش آموز همه مسخرم می کنن.یه بار سال اول دبیرستان یه غلطی کردم(عذر می خوام)گفتم یه پرتقال رو میشه به سیاه چاله تبدیل کرد.آقا کلاس منفجر شد.منم ساده هم به خودم خندیدم هم فردا رفتم با شکل بهشون توضیح دادم که اگه یه ماده رو تا حد شعاع شوارتزیلد(درست نوشتم؟)کوچک کنیم اون ماده تبدیل به سیاه چاله کرد حالا بگذریم از این واقعا میشه(جامد و متراکم و آنتروپی و ...)منم که سال اول بس نمی کردم انقدر لاف زدم که شدم ضرب المثل که هر وقت توی هر کلاسی تو مدرسه می خوان فحش بدن می گن فلانی(خودم)بعد اسمشو میزارن سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که هر استعداد داشتیم دودش کرد تو هوا. smile054 smile054 smile054
والا ماکه اسمشو گذاشته بودیم سمساد smile023 (سازمان ملی سرکوبی استعدادهای درخشان)
smile035 بی خیاااااااال

نمایه کاربر
اشکان فیاض

نام: اشکان

محل اقامت: آمل

سپاس: 179

پست توسط اشکان فیاض »

ما که اسمشو همون سمپاد گذاشتیم(سازمان ملی پرورش اسب های دونده)
البته این ویژه مدرسه خودمونه (برای اینکه بهتون بَر نخوره گفتم)پذیرش نمایندگی های مجاز در سراسر کشور هم داریم
هرگز مطالعه را وظیفه تلقی نکنیدبلکه آنرا فرصتی غبطه برانگیز بدانید.
پیام آلبرت انیشتین به دانشجویان دانشگاه پرینستون

نمایه کاربر
kimiya2000

تماس:

پست توسط kimiya2000 »

خيلي ممنون از راهنمايي هاتون. smile072 smile124
مخصوصا راهنمايي بعضي ها خيلي به دردم ميخوره smile042
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به ان دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!

نمایه کاربر
Ali.T

سپاس: 450

پست توسط Ali.T »

kimiya2000 نوشته شده:سلام دوستان.عيدتون مبارك smile070 smile085
سلام

کلا رفتن به دانشگاههای آمریکا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خیلی سخت می باشد ....
شما گفتین که در مدرسه فرزانگان درس می خونین به نظر میرسه این نمی تونه یک امتیاز باشد مسلما می دانید که هر کسی که به دانشگاههای خوب ایالات متحده می رود جزو نخبگان (البته برای دانشگاه هاروارد فرق می کند) محسوب می شود .
برای رفتن به دانشگاهای امریکا بهترین زمان مقطع PHD می باشد .(باز هم سختیهای خاص خود را دارد)
دانشگاه هاروارد دانشکاه خاصی می باشد و پذیرش آن با دانشگاههای دیگر متفاوت است پذیرش این دانشگاه بیشتر مخصوص افراد ثروتمند و بچه های سناتورهای آمریکایی می باشد .
دانشگاهی که امکان قبولی در ان هست و جزو بهترین دانشگاهها می باشد دانشگاه MIT می باشد که سیستم درسی دانشگاه شریف هم مطابق این دانشگاه است (جالب است بدانید به دانشگاه شریف MIT ایران هم گفته می شود)
البته این را باید بدانید دانشجویان المپیادی بودند که برای آمریکا درخواست دادند ولی پذیرشی نگرفتند(شما باید این را حساب کنید که از تمام کشورها برای رفتن به این دانشگاهها در خواست می فرستند)
در اسیا دانشگاههای خوبی در سطح اول جهان وجود دارند که رنکینگ انها در جهان زیر 50 می باشد مثل دانشگاه توکیو و کیوتو در ژاپن و دانشگاه نشنال یونورسیتی سنگاپور که بهترین دانشگاه آسیایی با رنکینگ زیر 30 می باشد شما می توانید این دانشگاهها را هم در نظر بگیرید......

نمایه کاربر
kimiya2000

تماس:

پست توسط kimiya2000 »

خيلي ممنون از راهنماييتون smile017

نمایه کاربر
kimiya2000

تماس:

پست توسط kimiya2000 »

من مي خوام تو المپياد رياضي شركت كنم.المپياد چند درصد در رفتن به هاروراد كمكم مي كنه؟
چه كتاب هايي رو بايد بخونم؟
روزي چقدر بايد مطالعه داشته باشم؟
smile018 smile018 smile018 smile018

disturbed mind H

نام: H

پست توسط disturbed mind H »

براي المپياد رياضي ميتوني واردسايت دانش پژوهان جوان بشي و كتاباي المپياد رياضيشو ببيني و بهري.البته بهتره زنگ بزني سفارش بدي چون تو هر كتافروشي نيست.من المپياد فيزيك ميخوام شركت كنم :) smile015
من الان براي درساي عموميم دوساعت و بقيه ي زمان مطالعم رياضي و فيزيكه.از همون راهنمايي شروع كن اطلاعاتت رو درمورد فيزيك ببري بالا و درس خوندنت در سطح دبيرستان باشه

user16220

سپاس: 122

پست توسط user16220 »

چگونه به دانشگاه "نرویم"؟
ینی دیگه همچین امکانی هست !
تصویر

هلنرضوانی

نام: هلن

پست توسط هلنرضوانی »

kimiya2000 نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۲/۴/۳ - ۱۰:۵۳
سلام دوستان.عيدتون مبارك smile070 smile085

سلام منم علاقه شدیدی به رفتن به هاروارد دارم اما از کنکور به شدت فراریم اولش میخواستم قبل از اینکه کنکور برسه به المان مهاجرت کنم اما الان نظرم عوض شده
ولی خوب کسی میدونه چطوری بدونه اینکه کنکور بدم میتونم به اون دانشگاه برم؟
مثلا راه های ویزا گرفتن برای کسی مثله من برای اونجا چیه؟ :?
من فرزانگانم و رباتیک امیرکبیر هم کار میکنم

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

پست توسط Alborz Omidi sh »

دوستان فکر نمیکنم راهی به جز معرفی خود به دانشگاه های خارجی باشه برای اینکه قبل از کنکور به یه دانشگاه خارجی مثل ییل، آکسفورد یا هاروارد رفت. پیشنهاد. میکنم مقالات خودتون رو به رابط مجلاتشون بفرستید. من خودم به مقاله درمورد تکامل و حد واسط های خزندگان در مجله علم برای نوجوانان که در آمریکا هست ارسال کردم اما به محض ارسال سایت فیلتر شد!

باید کمی هم شانس داشتن باشید 😂
🦖❤️🦕

ارسال پست